Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 06:59:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Haraella odorata  (Przeczytany 1116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
*Kasia*
Aktywny
**

« : Maj 30, 2013, 12:41:53 »

Nie mogę się powstrzymać, oglądając ten drobiazg  Smile
Haraella odorata bezwzględnie zasługuje na swój odrębny wątek  Cool

Synonim: Haraella retrocalla
Maluszek należy do podplemienia Aeridinae, a więc jest spokrewniony z Aerangisami, Phalaenopsis i wieloma innymi Wink
W naturze rośnie na Tajwanie, lubi wysoką wilgotność powietrza, temperatury od umiarkowanych po ciepłe, stanowisko dość cieniste, jednak z docierającym rozproszonym światłem - w praktyce dobrze rosnąć będzie na oknie zachodnim lub wschodnim, w pokojowych temperaturach.
Może kwitnąć o każdej porze roku, choć oficjalne źródła wskazują na jesień i zimę Wink
Potrafi kwitnąć bardzo obficie, na kilku pędach jednocześnie, jednak nie tylko moje doświadczenia wskazują na tendencję do "zakwitania się na śmierć" - kwitnąca roślina wytrzymuje w domowych warunkach, w dobrej kondycji do około 3 lat, a później po prostu "sama z siebie" odchodzi na zielone łąki  Sad
Kwiatuszki mają do około 2 cm długości, rozwijają się pojedynczo na pędzie i pachną - słabiej lub mocniej. Powinny cytrynowo, ale u mnie to jakiś taki zmieszany zapach Wink
To teraz fotki mojego maleństwa - starsze i młodsze Smile A jako że wydaje mi się, że nie jestem jedyną posiadaczką tego drobiazgu, to chwalcie się kto tylko ma Smile Bo to, że mieć warto to akurat święta prawda  Smile

*Kasia*
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 11, 2013, 10:13:53 »

Ciężko mi uwierzyć, że jej nie macie  Smile

Pokażę jeszcze raz moją, bo postanowiła zakwitnąć trzema kwiatuszkami na raz  Very Happy

*Kasia*
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 20, 2013, 12:53:32 »

Trójkwiatkowy bukiecik w pełni kwitnienia  Very Happy

Wiecie co, trochę mi głupio tak pisać post pod postem...  Confused Może ktoś by się odważył na tego maluszka i też coś pokazał?  Cool

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: