Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:20:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uprawa współrzędna warzyw  (Przeczytany 3407 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« : Maj 21, 2013, 13:31:29 »

Nigdzie nie znalazłam podobnego wątku, więc wpiszę tu: szukam "ekszperta" od współrzędnej uprawy warzyw. Chciałabym posiać koperek w cieplarni, ale wypada, że w sąsiedztwie buraczków. Czy to dobre sąsiedztwo?

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
mańka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Maj 21, 2013, 13:49:31 »

Może to ci się przyda.

malena100
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Maj 21, 2013, 14:10:29 »

Dziękuję, Aniu, trochę małe literki, możesz mi pomóc i znaleźć koperek?  Smile

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
malena100
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maj 21, 2013, 19:16:41 »

Ha, tu jest więcej:

"Częstą praktyką w warzywnikach jest wysiewanie kopru na całej powierzchni.
Ta metoda uprawy w celu ochrony kopru przed mszycami jest jednak niekorzystna dla niektórych warzyw.

Nasiona kopru wysiane w pobliżu wpływają hamująco na kiełkowanie nasion ogórków, marchwi i buraków.

Na kolejnych etapach wzrostu koper wydzielanymi przez siebie olejkami eterycznymi prawdopodobnie również przeszkadza tym roślinom"

Czyli lepiej nie wysiewać kopru obok siewek buraczków?

szymkan
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 10, 2013, 19:39:06 »

Bardzo ciekawy temat, szkoda, że tak mało osób się wypowiedziało...
W następnym roku w muszę koniecznie wziąć pod uwagę "dobre sąsiedztwo" roślin
i tak właśnie zaplanować warzywnik.
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Sierpień 10, 2013, 20:57:42 »

Z burakami bym się nie zgodziła..odkąd pamiętam zawsze siałam rządkami warzywa-pomieszane -koper,buraczki,rzodkiewka i sałata-zawsze jako pojedyncze paseczki na brzegach grządek.No i te buraczki obok koperku dobrze mi rosną Wink
Tyle,że ja nie patrzyłam nigdy na te wymagania pokarmowe-bo cała ziemia jest tak samo w warzywniku nawieziona,tylko sieję tak by się nie zagłuszały niższe z dużymi i żeby zmieniać co roku miejscówkę a nie rok w rok na tej samej grządce np.fasolkę czy ziemniaki uprawiać...

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: