Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Września 20, 2020, 01:50:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piwonie - cz. 3  (Przeczytany 8719 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #450 : Czerwca 14, 2020, 11:25:21 »

Wszystkie cudne.  Very Happy Very Happy

Moja no name, jednak nie Primavere :

Neon:

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #451 : Czerwca 14, 2020, 15:52:55 »

Mam tylko dwie odmiany:

Sarah Bernhardt

Angel Cheeks

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #452 : Czerwca 14, 2020, 17:51:01 »

Angel Cheeks wygląda jak lody z advokatem  Razz A Sara ogromna, moja też za chwileczkę  Smile

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #453 : Czerwca 14, 2020, 20:20:38 »

Dorotko piękna ta ostatnia. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
kero
Gaduła

« Odpowiedz #454 : Czerwca 16, 2020, 18:25:24 »

Przepiękne wszystkie  Smile
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #455 : Czerwca 16, 2020, 23:24:45 »

Peter Brand który oczywiście nie jest Peterem Brandem, nie mam pojęcia co to. Jest niski, najwyżej 50 cm i ma dużo pąków bocznych:

W niektórych kwiatach widoczne są pręciki. Highlight, w tym roku zrobiła show  Smile Zresztą mam jak najlepsze zdanie o tej odmianie, z roku na rok kwitnie obficiej i wyjąwszy poprzedni wyjątkowo trudny rok, nie ma zwyczaju zasuszać pąków jak niektóre. I możliwości są trzy: albo trafiła mi wyjątkowo dobra sadzonka, albo super podpasowało jej miejsce albo po prostu ta odmiana tak ma bo nie traktuję jej inaczej niż pozostałe i dostaje to samo co wszystkie.

Catharina Fontijn:

Kansas rezydentka, w ostatnim czasie dwa razy zmieniałam jej miejsce i to jest pierwszy rok kiedy zaczęła normalnie kwitnąć. Już tu zostanie więc chyba powinno być z tym kwitnieniem coraz lepiej:

Jan van Leeuven, z kilkunastu pąków rozwinęły się cztery:

I moja staruszeczka NN, postarała się w tym roku  Smile Mimo podpory silne wiatry wykrzywiły ją na jedną stronę i nie da się jej odwrócić bez ryzyka połamania, niech tak już kwitnie, trudno;

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #456 : Czerwca 17, 2020, 15:01:16 »

Primevere, zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Jakby wyprana z tych swoich wspaniałych kolorków a przecież nie ma aż takich upałów  Confused

Do Tell, na razie okrutne brzydactwo:

Nie wiem czy chcę ją mieć. Kolejne niewiadomoco, za każdym razem wygląda inaczej, ciekawe co pokaże za rok. Na dziś moim zdaniem, to nie jest Touch of Class:

Nie narzekam bo ładna jest i nawet dość duża, ale co to może być?? Armani; piękny kolor, piękny kształt kwiatu, jedyny mankament, te kwiaty nie są zbyt duże. Za to eleganckie, godne swego imienia  Smile

Podoba mi się. Po trzech latach po podziale zakwitła jednym kwiatkiem Noemie Demay ale gdybym nie wiedziała że to ona mocno bym się zastanawiała co to jest bo zupełnie siebie nie przypomina. I co tu się dziwić że nie potrafimy czasem przypasować nazwy do odmiany  Smile

Kansas kupiony w doniczce w 2018 roku:

Nie robię mu zdjęć z bliska bo nie mogę wejść w ten chaszcz  Smile Wiadomość dla Uli: zakwitła wreszcie ta o którą chcę Ciebie przepytać, wstępnie przeze mnie nazwana Madame Calot/Madame de Vatry. Kwiat nie jest jeszcze w pełni wykształcony bo ona ma jeszcze okółek takich postrzępionych płatków pomiędzy pręcikami a zewnętrznymi płatkami w kolorze łososiowym:. Może w kolejnych kwiatach się ujawnią:

Później cały kwiat bardzo jaśnieje; pachnie różami.

Bunker Hill, zupełnie inna niż sobie wyobrażałam oglądając zdjęcia w necie. Przede wszystkim jest mała, zarówno sam krzak jak i kwiatek:

Choć nie lubię widocznych pręcików to tu mi akurat nie przeszkadzają, nawet dodają uroku. A do rozkwitnięcia szykują się Sara, Paul Wild i Jacorma, Moon River już jutro powinna być otwarta bo dziś wygląda tak:

littlebee4magda
Aktywny
**

« Odpowiedz #457 : Czerwca 17, 2020, 21:33:27 »

Mirko, spośród wszystkich Twoich okazów, Madame zdecydowanie jest moją najulubieńszą  Very Happy
Pachnie?
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #458 : Czerwca 17, 2020, 21:53:01 »

Podziwiam i notuję..........                 
           Zakwitła   kolejna różowa                             

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #459 : Czerwca 18, 2020, 10:52:16 »

Magdo ale która Madame? Calot czy Gaudichau? Calot pachnie delikatnie różami a Gaudichau nieznacznie, trzeba się dobrze wwąchać a zapach taki sobie, mało piwoniowy.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #460 : Czerwca 18, 2020, 12:45:09 »

Moje traktowane po macoszemu,w posiadaniu od ponad 20 lat.

littlebee4magda
Aktywny
**

« Odpowiedz #461 : Czerwca 18, 2020, 15:14:55 »

Magdo ale która Madame? Calot czy Gaudichau? Calot pachnie delikatnie różami a Gaudichau nieznacznie, trzeba się dobrze wwąchać a zapach taki sobie, mało piwoniowy.

Nie doczytałam. Chodziło mi o Calot Smile
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #462 : Czerwca 19, 2020, 12:20:03 »

Krysiu jedna to chyba Sarah? Ada, przeglądałam ofertę pani Moniki i wydaje mi się że ta Twoja niby-Primevere to jest Bridal Icing. Magdo, może za rok Madame wyda normalne kwiaty, wtedy zobaczysz jaka jest śliczna  Smile Dolne płatki ma wpadające w lila, potem jest okółek postrzępionych brzoskwiniowych płatków a na samej górze..  Confused Już nie pamiętam tak dawno temu kwitła  Smile Ale na pewno coś co się różni od pozostałych, chyba coś kremowego bo to zapamiętałam. Mówię Madame ale oczywiście to tylko moje domniemanie i nazwę dopiero trzeba będzie ustalić.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #463 : Czerwca 19, 2020, 13:37:42 »

Kolejna  różowa po tej  z pręcikami  

Jednak one nie są takie same  Cool   Ciemniejszy róż i widoczny oddzielony pompon w  środku                                                                                                              
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #464 : Czerwca 19, 2020, 14:38:18 »

No pewnie że nie są takie same  Very Happy Ta różowa ostatnia bajerancka, dziś zamówiłam Glory Hallelujah, chyba będzie podobna w kolorze, może odrobinę ciemniejsza. Doszłam do wniosku że takiego różu jeszcze nie mam a na pewno się zmieści. A coby piwonia sama nie jechała i nie czuła się samotna, przyjedzie z nią Nellie Saylor  Smile A dziś: Moon River  Smile

Dziś otworzyła się też Jacorma czym trochę mnie zaskoczyła bo pączek wczoraj wyglądał jakby potrzebował jeszcze czasu, też jest wielka, tak jak lubię  Very Happy

Cały czas kwitnie Sara:

Co ciekawe Sara nie ma aż tak wielkich kwiatów jak sobie wyobrażałam. No i mój aaabsolutny ulubieniec Paul:

No to jeszcze została Krystyna na deser, ale ona się nie spieszy; może jutro, może pojutrze.

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #465 : Czerwca 20, 2020, 07:42:32 »

Moon River śliczna, pachnie?

Tak w ogóle to nieźle, że u was teraz takie kwitnienia... U mnie sezon piwoniowy skończył się z tydzień temu, zostało tylko kilka niedobitków wymęczonych deszczem.

Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #466 : Czerwca 22, 2020, 09:42:38 »

Nippon Beauty

Bowl of Beauty

Mons Jules Elie

Amabilis

I stare nn-ki

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #467 : Lipca 07, 2020, 22:55:22 »

Gratuluję wszystkich piękności.

Powoli postaram się wstawić zaległe zdjęcia.

Czy ktoś podpowie jaka to odmiana:

Najbardziej wiarygodny kolor jest na pierwszym zdjęciu.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #468 : Lipca 08, 2020, 18:57:39 »

Piwonie są wyjątkowe, zjawiskowe, bajeczne - prawdziwe cesarzowe ogrodów Very Happy
Jak Wy to robicie, że macie takie kwitnienia? Całe bukiety na jednej roślinie?? Confused
U mnie to tak łaskawie po jednym kwiecie, choć pąków więcej.

Raspberry Sundae

NN od lat w ogródku kwitnące - pokusiłam się zrobić bukiet piwonii, co marzyło mi się dawno.. Smile

mataan
Aktywny
**

« Odpowiedz #469 : Sierpnia 15, 2020, 13:58:56 »

Kilka ładniejszych spośród moich peonii:

'Bartzella'

'Buckeye Belle'

'Sarah Bernhardt'

'Primevere'

'Mother's Choice'

'Pietertje Vriend Wagenaar'

'Paula Fay'

'Lemon Chiffon'

Mateusz
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #470 : Września 18, 2020, 16:26:24 »

Chcę się pozbyć mojej Immaculee, przysłanej pomyłkowo za inną piwonię. Czy ktoś by reflektował, za opłacenie kosztów przesyłki?

Nie mam jej zdjęcia w pełnym rozkwicie ale wtedy jest prawie zupełnie biała. U mnie rosła dwa lata i jest już fajnie rozrośnięta.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #471 : Września 18, 2020, 16:30:28 »

Gratuluję wszystkich piękności.

Powoli postaram się wstawić zaległe zdjęcia.

Czy ktoś podpowie jaka to odmiana:

Najbardziej wiarygodny kolor jest na pierwszym zdjęciu.

Ada, lepiej późno niż wcale  Smile Wydaje mi się że to jeszcze nie w pełni wykształcony kwiat Many Happy Returns.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: