Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 23, 2019, 10:12:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: HILDEWINTERA (lisi ogon)  (Przeczytany 1129 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sylwek
Nowicjusz
*

« : Marzec 06, 2013, 16:19:40 »

Witam
Zakupiłem ostatnim czasem nasiona Hildewintera colademononis i H. aureispina,
szukałem w necie cokolwiek na temat rozmnażania i nic konkretnego nie znalazłem,
ładne zdjęcia dorosłych osobników to i owszem, ale o warunkach hodowli prawie nic,
zastanawiałem się że to przecież też kaktus, i warunki rozmnażania i hodowli nie
powinny odbiegać zasadniczo od ogółu
Moja prośba, jeżeli macie jakieś doświadczenia z Hildewinterią to podzielcie się,
będę bardzo wdzięczny

Nie traktuj życia zbyt poważnie - i tak nie wyjdziesz z niego żywy
goll
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2013, 20:10:39 »

No przecie to kaktus i tak trzeba go traktować.Mam od niedawna piękny okaz i tak mam zamiar go traktować.
Rozmnożyć rzeczywiście ciężko przez podział, bo właściwie nie wiadomo jak i gdzie ciachnąć,to takie staśmione jest.
Ale jak masz nasiona, to teraz wiosna, wysiej i od maleńkiego będziesz mieć.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 13, 2019, 12:11:32 »

Bardzo przyjemny kaktus, kwiaty ma wyjątkowej urody.
Mam dwa okazy, o wysokości około 30 cm i jeden kwitnie regularnie, drugi w ogóle  Confused
Warunki takie same...
Pąki wyglądały obiecująco, ale największy trochę kazał na siebie poczekać.

Hildewintera Rudolf Herzog w pełnej krasie - dzisiaj rano przed i po wschodzie słońca Very Happy

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2019, 13:30:59 »

Kwiaty utrzymały się 3 dni. Następne pąki rosną... Very Happy

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: