Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipca 07, 2022, 08:09:02
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Cześć,
wiem o problemie z kalendarzem w tej wersji Forum. Poprawka wiąże się z poważnym upgrade wersji Forum do 2.0.x. Mam nadzieję, że niedługo mi się to uda.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia i radości.
Admin - Astrid
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gecko's - opisy i zdjecia wszystkich fiolkow Tina Waples Moreno  (Przeczytany 6573 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« : Listopada 06, 2012, 08:44:44 »

Zdecydowalam sie napisac w tym dziale temat poswiecony calosci kolekcji pani Moreno gdyz nie ma tych fiolkow duzo - stworzyla ich zaledwie PIEC - jednak na swiecie istnieje z nimi olbrzymi balagan. I to zarowno w nazwach odmian jak i w opisach.....

Mialam te przyjemnosc porozmawiac chwile online z pania Moreno i byla ona tak uprzejma wyjasnic mi zawilosci nazw oraz podac opisy, jej wlasne. Mam nadzieje ze kiedys wroci ona do hybrydyzacji oraz uporzadkuje i co wazniejsze , zerejestruje swe piekne fioleczki.

Tak wiec. Fiolkow Gecko's jest zaledwie piec odmian. Dwie z nich nie maja prefixu, trzy go posiadaja. Byc moze, jesli dojdzie do rejestracji, tworczyni doda prefiks do wszystkich, ja osobiscie goraco ja do tego przekonywalam, skonczyly by sie watpliwosci i balagan. Poza tym fiolki z prefiksem ladnie sie na listach alfanetycznych ukladaja, nie trzeba ich szukac , etc Wink

Sa to:

Gecko's Angelic Vespa (T. Moreno) Single light pink wasp Dark green serrated , heavily bustled , red back foliage Standard

Gecko's Lady Vespa (T. Moreno) Semidouble pink wasp. Dark green, serrated, bustled, bustled, red backed foliage. Standard

Gecko's Typsy Vespa (T. Moreno) Single purple, variable horn petaled wasp. Dark green, serrated, red back, bustled foliage. Standard

Vespa Sensation (T. Moreno) Double dark pink wasp. Dark Green serrated, red back, variable bustled foliage. Standard.

Vespa Vino (T. Moreno) Single dark rose/wine wasp. Dark Green pointed, serrated, red back, bustled foliage. Standard.

Poniewaz ja bardzo lubie porzadek osmielam sie zapisywac u siebie dwie ostatnie odmiany w ten sposob
(Gecko's) Vespa Sensation
(Gecko's) Vespa Vino 

Tym sposobem mam je razem a wyraznie zaznaczone jest ktore, poki co, sa bezprefiksowe....

No i na koniec zdjecia. Tak jak na kazdym zaznaczylam, sa wlasnoscia pani Tiny Moreno, dostalam je od niej,  razem ze zgoda na uzywanie w celu propagacji prawdy o odmianach.  Very Happy
Mam nadzieje ze dzieki temu bedziemy miec ciut ulatwione zadanie z rozpoznawaniem jej odmian. Pamietacie jaka mialam zagwozdke i zamieszanie z Vespa Vino i Vespa Sensation??  No wlasnie!

Gecko's Angelic Vespa (T. Moreno) Single light pink wasp Dark green serrated , heavily bustled , red back foliage Standard

Gecko's Lady Vespa (T. Moreno) Semidouble pink wasp. Dark green, serrated, bustled, bustled, red backed foliage. Standard
(moja sztuka jest jeszcze bardziej "double" - cudnosci!! )

Gecko's Typsy Vespa (T. Moreno) Single purple, variable horn petaled wasp. Dark green, serrated, red back, bustled foliage. Standard

Vespa Sensation (T. Moreno) Double dark pink wasp. Dark Green serrated, red back, variable bustled foliage. Standard.

Vespa Vino (T. Moreno) Single dark rose/wine wasp. Dark Green pointed, serrated, red back, bustled foliage. Standard.

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
g2f
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Września 02, 2013, 14:31:24 »

Tina nareszcie zarejestrowała swoje odmiany! Very Happy Vespa Sensation i Vespa Vino dostały przedrostek Gecko's Smile

Gecko's Angelic Vespa (10613) 07/15/2013 (T. Moreno) Single light pink two-tone wasp. Dark green, serrated, red bustle back. Standard
Gecko's Lady Vespa (10614) 07/15/2013 (T. Moreno) Semidouble light pink wasp. Dark green, hairy, serrated, red bustle back. Standard
Gecko's Typsy Vespa (10615) 07/15/2013 (T. Moreno) Single purple wasp. Dark green, hairy, serrated, red bustle back. Standard
Gecko's Vespa Sensation (10616) 07/15/2013 (T. Moreno) Double dark pink wasp. Dark green, ovate, serrated/red back. Standard
Gecko's Vespa Vino (10617) 07/15/2013 (T. Moreno) Single dark rose-wine two-tone wasp. Dark green, hairy, serrated/red bustle back. Standard

Wygląda na to, że zdjęcia w FC2 są te same, tylko jakby fotka Gecko's Angelic Vespa miała odrobinę podkręcone kolorki Confused

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #2 : Września 02, 2013, 21:21:42 »

Wspaniale!  Strasznie sie ciesze ze sie za to zabrala! No i ze wziela pod uwage moje sugestie zastosowania prefixu we wszystkich odmianach. Smile
Oj, musze zaktualizowac moj programik FC2 bo u mnie tej nowinki niet Wink

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: