Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 05:18:21
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ktoś mi pomoże?  (Przeczytany 2885 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Malwina2a
Nowicjusz
*

« : Wrzesień 26, 2012, 09:26:28 »

Mam nadzieję że na podstawie nie zbyt wyraźnego zdjęcia z telefonu ktoś pomoże mi i napisze czy na pędzie mojego storczyka rośnie nowa gałązka czy keiki. Mam też dylemat ponieważ zauważyłam korzeń który gnije na dnie a kwiat kwitnie czy go teraz przesadzić,czy może poczekać aż przekwitnie? Nie chce zrobić mu krzywdy w czasie kwitnienia ale boję się czy inne korzenie się nie zarażą
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 26, 2012, 09:48:51 »

Moim zdaniem rośnie na nim nowy ped kwiatowy.
W przypadku storczyków ja osobiscie wyjmuje roslinę , gdy jej system korzeniowy mnie niepokoi.
Lepiej stracic kwitnienie, niż całą roślinę.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 26, 2012, 14:42:02 »

Tak, idzie pęd kwiatowy. Ale ja bym nie przesadzała z powodu jednego chorego korzenia.
Malwina2a
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 26, 2012, 19:58:23 »

Korzenie które widać a jest ich sporo są ładne,zdrowe tylko tego jednego kawałek widać pod spodem że gnije. Pewna nie jestem że jest on tylko jeden. Czy ktoś z autopsji może napisać że inne korzenie nie zarażą się?
herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 26, 2012, 22:28:59 »

Moim zdaniem nie zarażą się, ja nigdy w takich sytuacjach nie przesadzałam roślin.

: )
madziorka1988
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 28, 2012, 12:46:54 »

Witajcie Smile
Nie chce otwierac nowego watku wiec sie podpinam pod ten mam problem z moimi "dziecmi" zostawilam je na 2 miesiace z mama i stalo sie ;( wszystkie sa chyba poparzone, na 3 sa jakies malenkie robaczki koloru brazowego a wielkoscia prsypominaja kropke postawiona dlugopisem na kartce papieru ( polozylam wczoraj kawalki jablka na podloze i dzisiaj rano doznalam szoku Sad ) kupilam juz dzisiaj provado na te robaczki, ale jest w tabletkach i chyba wolalabym to rozcieczyc z woda, czy ktos z was ma pojecie w jakich proporcjach to rozcieczyc? a jeszcze jeden zostal przelany na korze pojawily sie male biale kropki, wiec wczoraj wyciagnelam juz go z tej kory i ma male korzenie wiec musze go reanimowac, kupilam nowa kore i keramzyt, jak polecacie go reanimowac? od wczoraj lecy i wysycha.  na zdjeciu liscie jednego storczyka musze go jakos odratowac, juz kwitl kilka razy jest piekny caly w rozowe plamki
agnieszka102
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 29, 2012, 14:11:42 »

Witaj Madziorka.
Wielkim specem od storczyków nie jestem, chociaż falka swojego pierwszego mam od kilku lat i przez cały czas ma się dobrze, ALE troszkę pozanałam provado. Mogę się mylić, ale tego w tabletkach CHYBA nie da się używać po rozpuszczeniu. Jest natomiast provado "w psiukadle" - osobiście go do falków używałam i uważam, że także bardzo dobry. A to fragment z jego ulotki:  "Provado® Plus AE działa w dwojaki sposób. Po pierwsze, środek działa już w trakcie wykonywania zabiegu na skutek bezpośredniego kontaktu ze szkodnikami. Po oprysku preparat szybko wnika do liści i jest równomiernie rozprowadzany po całej roślinie. Sok roślinny z Provado pobierany przez szkodniki podczas żerowania powoduje ich śmierć."
madziorka1988
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 29, 2012, 14:24:16 »

Witaj Agnieszko Smile
Dziękuję Ci za odpowiedz i za ten fragment z opakowania, bo ja kopiłam tylko 3 sztuki tych tabletek i nie czytałam instrukcji przed zakupem, jakoś udało mi się rozpuścić te tabletkę trochę i popsikałam, ale po podłożu, ale jak na opakowaniu jest napisane o liściach to jeszcze po liściach popryskam za kilka dni Smile
A przeciw pleśni- w obawie przed kolejnymi grzybami kupiłam pałeczki specjalistyczne "G" z firmy zielony dom. Ktoś je stosował?Jakie macie doświadczenia?
agnieszka102
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 29, 2012, 14:36:38 »

hmmm.... Madziorka, ten fragment ulotki dotyczy provado w sprayu. Czy tak samo można użyć tego w tabletkach nie wiem. Tamto (czyli w tabletkach) wiem, że "zakopuje się" w doniczce i po podlaniu rośliny jest pobierane przez korzenie wraz z wodą. Ma też w sobie sporo jakichś nawozów. Więc nie powiem Ci, bo nie wiem, czy można nim po rozpuszczeniu pryskać też liście.
Życzę miłego dnia i udanej kuracji Smile
madziorka1988
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 29, 2012, 14:46:55 »

ehhh Sad nie chciałam wsadzać tych tabletek, bo podłoże jest jeszcze wilgotne i będę ja moczyła może za tydzień, a chciałam się tych robaczków pozbyć jak najszybciej. Myślisz, ze powinnam pozostać przy tym pryskaniu na podłoże?
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: