Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maj 25, 2020, 21:31:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Datura  (Przeczytany 38563 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zjak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #180 : Październik 11, 2019, 17:43:01 »

Witam. Czyżby przez rok nikt nie pisał, czy źle trafiłem na wątek. 

W załączniku fotka datury pstrolistnej, ale nie mojej, dopiero będę ją miał - mam taką nadzieję.  Very Happy
sauromatum
Aktywny
**

« Odpowiedz #181 : Listopad 27, 2019, 19:25:33 »

Ogólnie znalazłem jakby 2 część wątku o daturach, ale był chyba prowadzony równolegle - i tamten kończy się na roku 2017 więc tym bardziej jest to zaskakujące Wink

Tak czy inaczej wątek jest błędnie nazwany co bardzo podważa profesjonalność forum... Wątek nazywa się "Datura" a jest o brugmansji Wink Proponowałbym albo zmienić nazwę wątku, albo chociaż sprostować, że wątek wcale nie jest o daturach ponieważ propaguje i utrwala błędne nazewnictwo Wink
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #182 : Maj 01, 2020, 12:21:21 »

Witam wszystkich pasjonatów roślin Very Happy
Jak co roku mam dylemat z moimi kwiatkami (datura, kamelia, dipladenia) kiedy można wystawić je na taras? Wiadomo, że zimują w pomieszczeniach (część w domu, część w tym roku w garażu). I chciałabym już je wystawić na taras jak tak ciepło się robi teraz, ale trochę się boję, czy nie za wcześnie? Daturę i dipladenię miesiąc temu przesadziłam do większej doniczki i wylądowały w powrotem w garażu i widzę, że datura już zaczyna puszczać pędy. Doniczki trochę ważą, więc nie bardzo mi się chce je wystawiać w dzień i chować na noc :p
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #183 : Maj 03, 2020, 10:50:11 »

Gosiu, jeśli mieszkasz w jakimś cieplejszym rejonie, to chyba możesz zaryzykować i wystawić doniczki na taras już na stałe. Ale jeśli jesteś z Suwałk, to poczekaj na drugą połowę maja  Smile
Moje pelargonie i fuksje już od dobrych 10 dni stoją na dworze i wyglądają dobrze. Ale u mnie na Dolnym Śląsku jest ciepło. Jednak mimo wszystko codziennie wieczorem sprawdzam czy nie prognozują nocnych przymrozków. Teraz te deszcze jeszcze dodatkowo dobrze robią roślinom, stały się jakby żywsze   Razz

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #184 : Maj 03, 2020, 18:09:59 »

Gosiu, zawsze możesz kupić w ogrodniczym trochę włókniny i zapakować je w taki włókninowy namiocik.
Ja mam zamiar już jutro wynieść swoje brugmansje do ogródka - jestem z Suwałk, a tu rzeczywiście jest dużo chłodniej. Włókninę kupiłam Smile w razie czego.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #185 : Maj 03, 2020, 20:48:43 »

Mieszkam w kujawsko-pomorskim i w nocy czasem spada do +2oC. Póki co nie prognozują przymrozków, choć zeszłego roku w maju były przez 3 dni przymrozki w nocy to wszystkie drzewka owocowe, orzechy włoskie i juz posadzone pomidory zmarzły Sad Do ilu takie daturki wytrzymują? 
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #186 : Maj 04, 2020, 20:46:24 »

Posadziłam dziś w ogródku, do gruntu. Zapowiadają, że w nocy ma być +4, dam znać jutro czy im nie zaszkodziło.
W ubiegłym roku miałam w donicach i wiecznie je musiałam podnosić, bo ogródek w wietrznym miejscu i non stop leżały.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #187 : Maj 04, 2020, 20:55:48 »

czekam na relację Wink
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #188 : Maj 05, 2020, 20:13:53 »

Przetrwała bez żadnego owijania  Very Happy

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
sweet-gosia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #189 : Maj 05, 2020, 22:32:24 »

Przetrwała bez żadnego owijania  Very Happy
Super dzięki za odpowiedź Smile Chyba mnie przekonałaś do wystawienia już Wink Mam jeszcze w domu małą daturę którą zeszłego roku posadziłam i zimowała na półce gdzie ma ciemno z 2 małymi listkami na czubku, a jak teraz od miesiąca trzymam przy oknie balkonowym, to ruszyła, urosła i wypuściła sporo liści. Codziennie muszę ją obracać żeby prosto rosła, bo cała się do słońca wygina he he Very Happy  z tą jeszcze poczekam na wystawienie jak już na pewno nie będzie przymrozków, bo może mi porazić młodą roślinkę.
Al_Inka
Gaduła

« Odpowiedz #190 : Maj 06, 2020, 20:08:26 »

Ja mam przygotowaną włókninę, bo zapowiadają zimne noce na początku następnego tygodnia. Na wszelki wypadek przygotuję włókninowe namiociki.

domowe
działka
Pozdrawiam, Alina
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: