Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 05:47:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepokojące? Pędy kwiatowe.  (Przeczytany 3554 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jacolek
Nowicjusz
*

« : Sierpień 03, 2012, 12:14:39 »

Witam mam tego storczyka od około pół roku. Zakupiony był jako kwitnąca roślina. Jak to w sklepach , kwiaty były ładne a pędy równe i zgrabne. Teraz z tej rośliny wyrosło mi coś takiego. Czy nie jest za bardzo wybujały ten pęd? Mam się niepokoić czy cieszyć. Nigdy takich pędów u moich roślin nie zaobserwowałem.

Ogrodnik Smile
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2012, 12:18:34 »

Pewnie, że cieszyć ! Jak zakwitnie będziesz musiał podpierać gałązki, żeby się nie połamały pod ciężarem kwiatów. Wydaje mi się, że ma pąki  Confused

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2012, 12:19:33 »

Raczej cieszyć  Smile
Kwiaty są pewnie nieduże i wiele pojawia się na pędzie. Potocznie taki phalaenopsis nazywany jest "multiflorą" - obficie kwitnący.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2012, 12:20:16 »

Nigdy takich pędów u moich roślin nie zaobserwowałem.

Rzadko widuje się taką ilość pędów i kwiatów na jednej roślinie. Jak rozkwitnie będzie pięknie!
jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 03, 2012, 12:42:31 »

No właśnie chyba bardzo rzadko , ponieważ nigdy nie widziałem tylu rozgałęzień. Co do kwiatów jak kupiłem roślinę miały dość duże kwiaty , około 7 cm więc chyba chyba nie zdrobnieją?

Ogrodnik Smile
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #5 : Sierpień 03, 2012, 12:46:28 »

Nie masz zdjęcia? Czy były w kolorze różowym?

jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 03, 2012, 14:35:33 »

Znalazłem zdjęcie co prawda nie było robione samej rośliny , ale wyciąłem resztę i zostawiłem samego storczyka. Czy teraz kwitnienie będzie bardziej obfite?

Ogrodnik Smile
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #7 : Sierpień 03, 2012, 15:01:07 »

To Phalaenopsis w typie "Pandora". One tak mają. Tylko się cieszyć na obfite kwitnienie !
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Sierpień 03, 2012, 19:01:40 »

A-i na pewno się nie połamią... Naturalnie kwiaty storczyków przewisają, a nie sterczą podparte-jeśli masz możliwość to pozwól mu ułożyć się jak zechce-dla mnie to ładniej wygląda Wink

jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Sierpień 03, 2012, 20:05:11 »

Myślę że już troszkę za późno ponieważ od początku , podpieram pęd. Teraz u nasady jest dość sztywny i mogłoby się to jednak źle skończyć. Wiem że zwisają w końcu rosną na drzewach Smile Ale jeśli od początku by rosły sobie jak chcą. To kwitnienie będzie jednak podparte w centralnym punkcie salonu Smile

Ogrodnik Smile
raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #10 : Sierpień 03, 2012, 20:10:21 »

Jacolek !
Pokaż koniecznie, gdy zakwitnie. Będzie to pewnie niesamowity widok.

jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Sierpień 03, 2012, 22:31:23 »

Oczywiście że pokaże , sam nie mogę się doczekać. Do tej pory stało na oknie wschodnim. Teraz przestawiłem storczyka około 1,5 metra od okna , ponieważ był tydzień ostrego słońca i liście troszkę zmieniły kolor. Myślę że już tu może zostać?

Ogrodnik Smile
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #12 : Sierpień 03, 2012, 23:13:33 »

1,5 m to moze być za dużo. Musisz uważać ze zmiana miejsca na takim etapie, bo moze zrzucić paczki,  albo zahamować wzrost. Ja miałam trzy takie przypadki u swoich storczyków, kiedy po zmianie miejsca przestały rozwijać boczne pędy. Trochę bliżej okna, tylko ochronic go przed słońcem np gruba firanka.
Będzie piękny! Gratulacje!

jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 11, 2012, 15:59:59 »

Dla zainteresowanych....storczyk zakwitł Wink  .
Dzika, miałaś rację, po przestawieniu kilkanaście pąków opadło. Ale myślę że ładnie się prezentuje.

Ogrodnik Smile
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 11, 2012, 16:28:09 »

Imponujący   Very Happy

raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 11, 2012, 19:41:47 »

Rewelacyjny! Gratulacje!

Strony: 1   Do góry
  Drukuj