Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 10, 2019, 19:33:26
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PHALENOPSIS cz 12  (Przeczytany 213674 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
renio
Aktywny
**

« : Czerwiec 09, 2012, 16:47:36 »

Część 11

Oto mój.

Pozdrawiam - Renata

Stare wątki Storczyki Fiołki Hippeastra Hoje

Zielone renio
aga44
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 24, 2012, 11:57:55 »

to teraz może ja się pochwalę Smile
aga44
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2012, 11:59:19 »

i najnowszy nabytek:
na resztę trzeba poczekać aż zakwitnie Smile
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2012, 12:37:45 »

Czekanie na ponowne kwitnienie opłaciło się! Dostał za dużą doniczkę i trochę mu zeszło... 1,5 roku:

Beatriceee
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Lipiec 06, 2012, 15:19:12 »

A tak w tym roku kwitnie jeden z moich phalenopsisów Smile

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #5 : Lipiec 09, 2012, 19:49:43 »

malenstwo38 uwielbiam takie wybarwienie

Beatriceee pięknie obsypany kwiatami Twój phalaenopsis

U mnie sporo kwitnie, w to kilka z nich:

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Lipiec 17, 2012, 13:47:59 »

malenstwo38 - uroczy ten Twój piegusek Very Happy
U mnie kwitną tylko różowe:

malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #7 : Lipiec 27, 2012, 10:56:24 »

elajas
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Lipiec 27, 2012, 11:40:08 »

Bogusiu ten  na ostatniej fotce jest bardzo urodziwy i obficie obdarował kwiatami.  Very Happy

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 08, 2012, 09:33:05 »

A to mój ulubiony, kupiony na przecenie jakiś czas temu. Nie dość, że kwitnie jak szalony to jeszcze cudownie pachnie  Very Happy

herbaciana
Aktywny
**

Włóczykij pospolity, odmiana doniczkowa.

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 08, 2012, 13:37:14 »

Gratuluję, ile kwiatków!
maleństwo, ten ciapatek jest cudowny <3

: )
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 14, 2012, 20:21:29 »

Moja philadelphia zamiast pędu kwiatowego wytworzyła keiki:

Jej korzenie są bardzo ekspansywne Wink

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2012, 06:08:30 »

A co to jest pod dużym liściem keiki?  Confused Podobne do pędu kwiatowego   Confused

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 16, 2012, 06:38:47 »

To nie jest pęd kwiatowy Sad Ten znajduje się na przeciw keiki. Oba zaczęły wzrost jednocześnie i myślałem że będą 2 pędy kwiatowe.
Z jednego wyrósł keik a drugi zatrzymał się i nie rośnie więcej i tak sobie siedzi nierozwinięty. Ale u góry rośnie następny pęd Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 19, 2012, 10:33:24 »

U mnie kwitną teraz tylko dwa.
Ten pomarańczowy zakwitł pierwszy raz odkąd przemroziłam go przypadkiem 2 lata temu.  Embarassed
A biały pobił mój (i swój) rekord w ilości posiadanych kwiatów - 12 sztuk!  Razz
Oczekujemy pochwał...  Wink

herbaciana
Aktywny
**

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 19, 2012, 12:10:28 »

Piękne! żółciutki ma cudowny kolor, lekko jesienny, mam takiego, ale nie mogę się doczekać kwiatów...może jeszcze zbiera siły po ciężkim pobycie w markecie Smile Biały za to rzeczywiście poszalał, mało kto może się pochwalić taką ilością kwiatów!

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 19, 2012, 14:22:22 »

może jeszcze zbiera siły po ciężkim pobycie w markecie Smile

Mój już tak piąty rok zbiera siły  Evil or Very Mad Jak po zimie nie zakwitnie to zasili warzywa na działce  Twisted Evil

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
herbaciana
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 21, 2012, 00:35:29 »

Kupiłam 2 woskowe cuda i powoli zastanawiam się, czy nie wyprzedać nie-woskowej kolekcji...ależ one są piękne, a parapety takie małe Sad

Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 21, 2012, 09:32:20 »

Herbaciana, kurcze, a ja nie mam żadnego woskowego! Jakoś nie trafiam na nie w sklepach.

Leszek, piąty rok...?  Confused

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #19 : Wrzesień 21, 2012, 12:32:42 »

Tak, piąty już rok mnie męczy - ja jego też Laughing To mój pierwszy zakup storczykowy był - dopiero teraz ma korzenie w miarę ładne i kilka normalnych liści. Wcześniej albo mu liście padały nie rozwinięte jeszcze albo korzenie gniły "ni z gruszki ni z pietruszki" - ciekawe ile jeszcze potrwa zanim zakwitnie Confused

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
herbaciana
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 21, 2012, 13:00:37 »

Mój ma piękne korzenie, piękne liście, stoi wśród innych i łaskawca ani razu nie objawił, jak kwitnie. A że liście ma w kształcie łezek podejrzewam, że może być woskowcem...moje woskowce mają bardzo szerokie, niemal owalne listki.
Magda K., woskowe są czasem w OBI i w Biedronkach Smile no i all. Mam na ich punkcie hopla.

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Wrzesień 23, 2012, 19:39:00 »

Oto kilka moich nowości

herbaciana
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Wrzesień 24, 2012, 15:22:06 »

Piękne kolory mają Smile ten biało różowy kwitnie u mnie przepięknie. Ja nie mogę się doczekać odbioru moich roślin od Arketki Very Happy a jako że rozłożyło mnie jakieś grypsko, mam czas na oglądanie tych cudów na monitorze Smile

pinka90
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #23 : Wrzesień 25, 2012, 11:30:14 »

A oto mój najnowszy nabytek. Urzekły mnie te małe kwiatki i taki różowawy prześwit na płatkach gdy jest słoneczna pogoda (nie wiem czy będzie to widoczne na zdjęciu) Nie mogłam się oprzeć i musiałam go kupić obawiam się że niebawem znowu wrócę z nowym storczykiem bo jestem w nich zakochana Very Happy
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #24 : Październik 08, 2012, 20:54:28 »

Mam taki problem ze storczykiem, a nie zdarza się on pierwszy raz, więc pytam. Kwitnie mi on dość obficie - 21 kwiatków na 4 odgałęzieniach na jednej łodydze, ale nie może rozwinąć wszystkich kwiatów, rozwinął cztery, piątego częściowo i koniec. I tak już 2 miesiące albo i dłużej. Nie wiem z czego to wynika. Ma on też na innej łodydze keiki, a miał na tej samej łodydze do zeszłego tygodnia i drugie keiki, ale już było duże i miało 3 duże korzenie to odciełam i przesadziłam. Może więc nie jest w stanie utrzymać tylu kwiatów i jeszcze keiki? Ae może to wynika z małej ilości światła? Jest to okno południowo-zachodnie, a w zasadzie drzwi balkonowe, bo okien, to ja nigdzie nie mam. Przeczytała ostatnio, że ciemnozielone liście, dość wąskie, to oznaka za małej ilości światła, a takie liście mają. Załączam zdjęcia dla zobrazowania problemu.
I jeszcze jedno pytanie - ostatnio wszystkie swoje falki przesadziłam do większych doniczek, bo już dosłownie wychodziły z dotychczasowych i leżały na podłodze (jak pisałam mam tylko drzwi balkonowe, więc kawiaty stoją na podłodze przy tych drzwiach), ale po przesadzeniu od razu je podlałam, a potem dopiero przeczytałam, że przez 10 dni po przesadzeniu się ich nie podlewa, żeby się korzenie zasklepiły, zabiłam je? Wyciełam korzenie tylko zeschnięte, albo zgniłe.
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Październik 09, 2012, 11:43:26 »

plewka2 - Długie, wąskie i ciemno zielone liście są prawie zawsze oznaką za małej ilości światła.
Po za tym nie powinno przesadzać się kwitnących falków - teraz trochę będą musiały się zregenerować.... Smile
Raczej nie zabiłaś ich podlaniem, ale obserwuj korzenie czy nie zaczną gnić w miejscach cięcia.
Jeśli nie zasuszył Ci pędu i nie zrzucił pąków to dobry znak....  Smile
Daj mu trochę czasu... cierpliwość popłaca. Smile Smile

A przy okazji białe wybarwienie z żółto-zielonym środkiem jest wprost boskie. Laughing Laughing

plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #26 : Październik 09, 2012, 18:49:45 »

Tak, zastanawiałam się, czy go przesadzać, własnie z tego powodu, że kwitł. Ale, że miałam akcję przesadzania wszystkich (bo już naprawdę trzeba było) to jego za jednym zamachem też przesadziłam. Jednak przesadziłam je w ten weekend (czyli 2-3 dni temu) a on tak kwitnie z nierozwiniętymi kwiatami już od ok 2 miesięcy, a poprzednio jak kwitł też tak miał. Myslę, że nie daje po prostu rady z tym wszystkim. Choć jedno keiki juz odciete, może teraz mu lepiej pójdzie.
Nie mam niestety możliwosci postawić ich w jaśniejszym miejscu, bo tylko na tą stronę mam okna, a tyle ich jest wszystkich, że nie moze każdy z nich stać bezpośrednio przy szybie, dają jednak jakoś sobie radę, przyzwyczaiły się.
Tak, kolorek ma piękny. Ja zresztą zbieram jedynie białe i bordowo-amarantowo-fioletowe, choć też mam ze 2 różowe, ale to odratowane po kimś.
Ta zieleń w środku też mnie powala Smile Dziekuję, choć to nie moja zalsuga. 
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #27 : Październik 09, 2012, 19:27:03 »

Jakbyś kiedyś nie wiedziała co zrobić z nadmiarem keiki po nim .... to ja bardzo nieśmiało się uśmiecham - zestaw kolorystyczny jest cudny
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #28 : Październik 09, 2012, 20:05:07 »

Adamanna, keiki jak widzisz siedzi na łodydze, na razie ma 1 małego korzonka, ale jak się rozrośnie moge oddać, odetnę, przesadzę i mogę wysyłać, ale jeszcze nigdy nie wysyłałam kwiatka pocztą, jak masz jakieś doświadczenie w tym temacie napisz mi wiadomość na ten temat, to postąpię według wskazówek, ale myślę, że do wiosny trzeba poczekać.Chyba, że mieszkasz gdzieś blisko, ja jetem z Wrocławia, ale bywam też czasem w okolicach Katowic, bo mam tam rodziców. Przy okazji mogę dorzucić małego bodowo-amarantowego lub różowego, już zasadzone (jak porzesadzałam, to nie kwitły więc nie wiem, który jest który).
plewka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #29 : Październik 09, 2012, 20:11:37 »

W sumie wydaje mi się, że jak nadam priorytetem, to następnego dnia będzie u Ciebie, więc nawet jak owinę folią nic mu się w 24 godz nie stanie, ale trzeba poczekać do wiosny, gdyż co prawda jednego już keiki z niego odcięłam i zasadziłam, ale ponieważ zasadziłam kilka kieiki, to teraz nie wiem, który jest który. A temu jeszcze trzeba dać trochę czasu. W każdym bądź razie dam znać, jak już będzie osobnym storczykiem, a Ty swoją drogą też daj znać. W każdym bądź razie pierwsza się zgłosiłaś i jest Twój, jeżeli nadal będziesz wyrażała zainteresowanie.
Obiecuję, że następnym razem dam znać przed przesadzaniem.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: