Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 17, 2019, 08:17:35
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kokedama - latajace wyspy  (Przeczytany 5270 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pethro
Gaduła

« : Czerwiec 13, 2012, 14:27:43 »

W życiu każdego kolekcjonera roslin przychodzi moment gdy parapety są przepełnione  Laughing  zwykle wtedy rozgladamy się za doniczkami wiszącymi ale jest jeszcze inna metoda uprawy roslin niewymagająca doniczek  Very Happy

http://www.designboom.com/weblog/cat/8/view/11930/flower-salon-droog-string-gardens-maurice-scheltens.html

http://www.google.pl/search?q=wabi+kusa&hl=pl&rlz=1C1GGGE_plPL482PL482&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=X5PYT-aJK-j24QTezPiIAw&ved=0CFYQsAQ&biw=1440&bih=738#hl=pl&rlz=1C1GGGE_plPL482PL482&tbm=isch&sa=X&ei=oJPYT7XGN6OH4gTb7vWbAw&ved=0CAUQBSgA&q=kokedama&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=4e8910c98d04443&biw=1440&bih=738

Teraz jak to widzę od strony technicznej, rośliny najlepiej byłoby sadzić w torfie lub włóknie kokosowym z dodatkiem żelu trzymającego wodę, z dodatkiem żyznej ziemi lub bez jeśli będziemy rośline maczać w wodzie z nawozami sztucznymi. Z substratu w którym posadziliśmy roślinkę  trzeba by zrobić kulę, obłożyć ją żywym mchem i obwinąć sznurkiem lub siatką ( np po cytrusach itp. )

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 26, 2012, 14:00:47 »

http://i-cdn.apartmenttherapy.com

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #2 : Sierpień 19, 2012, 21:04:55 »

Spróbowałam zabawy z tą sztuką. Efekt zgoła inny Wink Odpuściłam wieszanie pod sufitem, moja miała stać na płaskiej podkładce, niestety, koty ją przewracają; każdy nowy element wystroju jest przez nie badany na wskroś.

Finalnie stoi w miseczce:

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2012, 16:27:50 »

Piękna, to jest kapusta ?

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 03, 2012, 09:26:10 »

Na metce miała nazwę Brasica.

nataliaada
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 03, 2012, 09:37:38 »

Z tego co pamiętam Brasica to kapusta, tak miałam napisane na nasionach kapustnych (warzyw).
Kapusta ozdobna to jest, najprawdopodobniej.

Wystarczy Natalia Wink
Zapraszam na bloga:
http://www.kuchnianatki.blogspot.com/
Herbatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Maj 09, 2013, 16:14:08 »

Dla mnie - miodzio! Very Happy
Właśnie dostałam od forumowej wróżki moją  - już daaawno wymarzoną ceropegię woodii - właśnie się ukorzenia a ja trafiłam na te szalenie inspirujące kokedamy!
Już wiem, jak moja będzie wyglądała Very Happy.

Pozdrawiam i zapraszam.
Parapetówka u Herbatki - aktualny teleport.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2013, 12:48:45 »

Pokaż, koniecznie pokaż Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2019, 12:56:22 »

Czas chyba odświeżyć temat Smile
Na początku wakacji dostałem dwie bromelie bez korzeni z wymowną miną właścicielki i słowami "u mnie nie rosną, u Ciebie zaczną". Normalnie śmiech na sali pomyślałem - wypłowiałe bo stały w ciemnym kącie w błocie dosłownie. Zapytałem dlaczego mają tak makro i w odpowiedzi usłyszałem :
"Przecież to bromelie, one lubią wilgoć". No i co tu tłumaczyć ludziom którzy wiedzą najlepiej......

Tak czy siak postanowiłem spróbować uratować rośliny bo szkoda mi ich było. I tak u siebie wziąłem garść liści, garść ziemi, trochę spróchniałego drewna, owinąłem to mchem i wsadziłem w to owe nieszczęsne bromelie.
I tak moczone raz na jakiś czas, z wodą z RO wlewaną do rozetek wisiały sobie w tunelu foliowym przez wakacje. Nabrały kolorów i wigoru, zaczęły produkować też korzenie. Kilka dni temu wsadziłem też mini phalenopsisa do reanimacji.
I tak to sobie wygląda:

Najbardziej cieszy mnie ta czerwona bromelia, w zasadzie neoregelia bo z zielonej wypłowiałej zrobiła się piękna, mocno czerwona.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 17, 2019, 14:19:21 »

Brawo!  Very Happy
O kokedamie co nieco czytałam, bo bardzo podoba mi się ta forma prowadzenia roślin.
Właśnie pod kątem storczyków.
Niezwykła ozdoba domu Smile
Chyba kiedyś spróbuję choć jedną kule zrobić.
A czym owijałeś mech? Drucikiem? Żyłką?
Roślinom ta forma najwyraźniej odpowiada Smile

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 19, 2019, 05:58:52 »

Drucikiem bo nie miałem nic innego pod ręką. Trochę mchem go założyłem i prawie nie widać. Jeszcze tylko kupię żyłkę i przebiję przez środek kuli żeby tego zielonego drucika z zawieszki się pozbyć i wtedy będzie prawdziwa latająca wyspa Smile bo teraz to co najwyżej wisząca Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 19, 2019, 07:50:18 »

Leszku, świetna reanimacja. Jakiego mchu użyłeś ?

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2019, 10:30:45 »

Takiego co w trawnikach rośnie Smile Miałem za budynkiem gospodarczym kilka starych pniaków porośniętych właśnie takim mchem. Zdjąłem płat mchu i już.

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 19, 2019, 13:24:45 »

I nie pleśnieje ten mech ? Myślałam, że bez mchu torfowca taki myk nie będzie możliwy.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 19, 2019, 15:48:12 »

Leszku, cudnie ta Twoja kompozycja wygląda  Very Happy

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 20, 2019, 13:09:50 »

I nie pleśnieje ten mech ? Myślałam, że bez mchu torfowca taki myk nie będzie możliwy.

Nie. Przy utrzymywaniu w miarę stałej wilgotności mam wrażenie że zaczyna nawet rosnąć. Ale generalnie on dość szybko przesycha w przeciwieństwie do spagnum. W foliaku jak stał w wysokiej wigotności to nawet miałem wrażenie że rośnie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie przez zimę.

Al-inko, dziękuję. To pierwsza i mało zgrabna próba. Kolejne będą już niedługo Smile

Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: