Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 23, 2014, 15:25:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: E.Pudełek czyli przydomowe cuda właściciela w Pisarzowicach  (Przeczytany 998 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wiewióreczka
Rezydent

« : Czerwiec 07, 2012, 10:05:39 »

Chciałam Was zabrać w podróż, po ogrodach przydomowych właściciela Szkółki Krzewów Ozdobnych Eugeniusza Pudełek w Pisarzowcach koło Bielska. Częściowo już znacie jego włości, bo właśnie tam przez dwa tygodnie miało miejsce Święto Kwitnących Azali. Kilka poglądowych fotek dałam do odpowiedniego wątku. Ale żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać piękna setek kwitnący azalii i rododendronów. Przy okazji święta miałam okazje zwiedzać przydomowy ogród właściciela, powierzchni 1,5ha a powierzchnia całego gospodarstwa to ponad 10ha. Magnolie niestety już nie kwitły a jest tu pokaźna kolekcja, mam nadzieję, że za rok nadrobię. Szkółka powstała w 1976 roku.

Zaczynamy nasz spacer, w pobliżu domu właścicieli. Na terenie są zlokalizowane dwa domy. To jeden z nich.

Za dom prowadzi nas ścieżka

Natomiast z przodu domu, są pięknie zaaranżowane kąciki

Skręcając w lewo...

Ciąg dalszy spacerku wieczorem.... jeśli będą chętni Very Happy

Pozdrawiam ciepło

Mam swój kawałek 'nieba' na ziemi
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=22423.0

Zapraszam szlakiem ogrodów i średniowiecznych zamków i miast http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44808.new#new

Mijają ponad 3 lata kawałka nieba...

Dziś jest najlepszy dzień mojego życia - powtarzaj to codziennie, a taki będzie.
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 07, 2012, 11:03:10 »

Chętni na zdjęcia zawsze są a przy okazji zobaczę to co będę oglądać na żywo za jakiś czas. Sama się tam wybieram by coś kupić i pooglądać. Ostatnio byłam w podobnej szkółce 'Milczyński' w Dankowicach (między Brzeszczami a Pszczyną) i torszkę pokupowałam ale na zdjęcia i dokładne oglądanie nie miałam czasu Sad

renio
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 07, 2012, 15:02:09 »

Chętni na pewno się znajdą.  Very Happy

Pozdrawiam - Renata

Stare wątki Storczyki Fiołki Hippeastra Hoje

Zielone renio
wiewióreczka
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2012, 09:10:00 »

Małgosiu do Dankowic się też wybieram. Myśle że w lipcu tzn 7-8.07.2012, bo są Zielone Wakacje czyli dni otwarte w szkółkach Milczyński (Dankowice), Kapias (Goczałkowice) Kubiczek, Pudełek (Pisarzowice).

Renatko miło cię widzieć Very Happy Very Happy

Kawki w dłoń, dobry humor do kieszenie i spacerujemy dalej...

Na terenie prywatnym ... wyjątkowo dostępnym dla zwiedzających wyłącznie w dni otwarte czyli 3 razy do roku.... znajduje się basen... a nad brzegiem rododendrony... czy można chcieć więcej

Nad basenem można sobie posiedzieć w towarzystwie również rododendronów

Drugi domek na terenie... nad jednym z trzech stawów

Nad stawem po drugiem stronie, znajdowała się taka piwniczka z ziemi

Do tego stawiku wpada mały wodospadzik

Przechodząc mostkiem, idąc do góry ścieżką po zboczu, dochodzimy do wodospadziku

W tle setki rosnące na polu uprawnym azali i rododendronów... można swobodnie między nimi chodzić po ścieżkach

Na terenie było też kilka olbrzymich szklarni z brakiem dostępu, oraz różnych innych zakamarków, których nie udostępnili zwiedzającym.

Miłego dnia Very Happy

Mam swój kawałek 'nieba' na ziemi
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=22423.0

Zapraszam szlakiem ogrodów i średniowiecznych zamków i miast http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44808.new#new

Mijają ponad 3 lata kawałka nieba...

Dziś jest najlepszy dzień mojego życia - powtarzaj to codziennie, a taki będzie.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: