Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 02:35:17
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kokedama  (Przeczytany 10347 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
probeta
Administrator

« : Maja 28, 2012, 10:09:10 »

No i popełniłam - moja pierwsza ale nie ostatnia kokedama Smile - na razie z tego co miałam w domu i może niezbyt wyszukana ale jest i jest pierwsze rozczarowanie a może i nie do końca że chyba lepiej ją eksponować na jakimś płaskim talerzyku to i podlewanie będzie łatwiejsze Smile są na niej miniaturka fiołka, 2 rodzaje miniaturowych paprotek i soleroila (ale ona coś mi się zgniotła i jej nie za bardzo widać)

siembidka1
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Maja 28, 2012, 10:37:36 »

Ależ to dekoracyjne!Takie klimatyczne! Piękne  Very Happy
A to nie jest kokedama? Bo tak to mi się z naszą Koki skojarzyło, że to jakiś jej patent, poleciałam w google i wystukało kokedama  Very Happy

Małgośka
probeta
Administrator

« Odpowiedz #2 : Maja 28, 2012, 10:41:45 »

Źle napisałam? no tak źle, już przeprawiam Smile
koki
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maja 28, 2012, 11:28:24 »

Ślicznie , tak eterycznie  Smile

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #4 : Maja 28, 2012, 12:28:50 »

A co to za technika? Będziesz podlewać przez namaczanie, tak ?
probeta
Administrator

« Odpowiedz #5 : Maja 28, 2012, 13:02:24 »

Właśnie chyba dam to na talerzyk wtedy podlewanie poprostu koneweczką - bo bez talerzyka to namaczanie i odciśnięcie przed powieszeniem Smile
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maja 28, 2012, 13:10:55 »

Fajne! Ale skomplikowana obsługa chyba Smile

raflezja
Moderator Globalny

Kraków i okolice

« Odpowiedz #7 : Maja 28, 2012, 18:19:30 »

Bardzo ciekawe.
Też pomyślałam, że nazwa tej kompozycji jest nadana na cześć Koki.  Smile

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Maja 28, 2012, 18:35:27 »

Śliczne to "gniazdko" dla fiołeczka. Bardzo pomysłowe. Mad Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
koki
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Maja 28, 2012, 18:46:37 »

Też pomyślałam, że nazwa tej kompozycji jest nadana na cześć Koki.  Smile
No co Ty , na "nazywanie" to się trzeba zasłużyć  Razz

Anok
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Maja 29, 2012, 00:44:41 »

Pięknie to wygląda - tylko chyba troszkę zabiegów przy tym czeka... Ale warto Smile.

koki
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Maja 29, 2012, 07:19:19 »

Nie zniechęcajcie się do tej formy  Smile  Probeta wybrała formę "ambitniejszą" w pielęgnacji , bo trzeba namoczyć i odsączyć , forma na talerzyku wymaga jedynie podlania i zlania resztki nie wsiąkniętej wody.
Ja jako manualnie niesprawna ,podziwiam ,że tak ładnie skleciła kompozycję  Very Happy

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #12 : Maja 29, 2012, 08:35:52 »

Rewelacja!  Very Happy

Beata, mam w domu takie 'bombki z dziurką' - myślę, że byłyby rewelacyjne na takie kompozycje. A i przesycha i kruszy się mniej... Confused

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #13 : Maja 29, 2012, 14:37:56 »

Beatko, czy możesz mi napisać jaki rodzaj akadamy kupowałaś - popatrzyłam na allegro i jest ich kilka a nie za bardzo wiem jaka jest między nimi różnica. Mam ochotę na taką zabawę i zabawkę. Może jednak nie dla storczyków - one będą na podkładkach i w doniczkach korkowych ale dla niektórych hoi.

probeta
Administrator

« Odpowiedz #14 : Maja 29, 2012, 17:00:03 »

Merghen tak prawdę mówiąc nie użyłam acadamy bo nie miałam tylko sporo seramisu - czy to zda egzamin ? nie wiem, zobaczymy.
Akadamę zamierzam kupić ale nie do tego, choć może i do takich kompozycji też jej użyję ale nie sądzę by była konieczna - to tylko spieczona ziemia z glinką i można to zastąpić choćby drobniutkim keramzytem - chyba nie trzeba wpadać aż w taki perfekcjonizm.
A acadamę będę kupować taką
http://allegro.pl/chabasai-ziemia-bonsai-nowosc-i2362336345.html
taką
http://allegro.pl/akadama-ziemia-do-bonsai-2-litry-i2341449180.html
i pewnie dodam trochę węgla drzewnego który kupowałam do storczyków kiedyś, kiedys w orchidsklepiku.

Mam ochotę na taką zabawę i zabawkę. Może jednak nie dla storczyków - one będą na podkładkach i w doniczkach korkowych ale dla niektórych hoi.

A dlaczego nie dla storczyków? wydaje mi się że ta uprawa jest dla nich idealna -  no, ja w każdym razie zamierzam spróbować.

A tak ogólnie to (Tellerko sorry nie uprzedziłam ale zabrałam Ci doniczkę Razz) szukając wzorców trafiłam na jeszcze jedno pojęcie do wypróbowania o nazwie wabi kusa. Niestety podczas tworzenia wyszło mi zupełnie co innego i nie wiem czy ta plecha się przyjmie i jak długo będzie żyła ale nawet na krótkotwałą ozdobę wyszło ciekawie. A wabi kusa wypróbuję później

koki
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Maja 29, 2012, 17:37:20 »

Interesująca forma ,ale ... w akwarium można zainstalować jakiś filter ,a w kieliszku  Confused Mój mały rozumek tego nie ogarnia i wizualizuje po tygodniu zaglonione, oślizgłe paskudztwo na ściankach  Smile

probeta
Administrator

« Odpowiedz #16 : Maja 29, 2012, 17:41:52 »

Wiesz w hydroponice też nie masz filtrów - naturalnym filtrem będą korzenie roślin - ale to wszystko jest do sprawdzenia Smile - jak na razie dzięki twojemu Tacie świetnie się bawię Smile
koki
Rezydent

« Odpowiedz #17 : Maja 29, 2012, 17:52:20 »

Dzięki sobie tworzysz cudeńka  Very Happy
No niby tak,ale w hydro masz ograniczony dostęp światła ,z reguły osłonki nie są transparentne. Tak pobieżnie poczytałam i docelowo to zalecają jeszcze dodatkowe doświetlanie , jakoś bez filtra tego nie widzę  Mr. Green
Bardzo fajne były aranżacje z rybkami na wyposażeniu, szczególnie na wyobraźnię podziałała ta z welonkami- "brudaskami"  Razz 

probeta
Administrator

« Odpowiedz #18 : Maja 29, 2012, 18:07:19 »

Nie, przy welonach rzeczywiście nie wyobrażam sobie braku filtrów - chyba że założy się sporą sadzawkę Smile
Welony to moje ulubione ryby i mam w pracy już 16letnią parkę Smile - baniak już bardzo zniszczony, jak to w pracy ale jeszcze działa Smile a i nie patrzcie na brudne szyby i kiepsko dobraną obsadę ale jak to w pracy jest to kosz do wyrzucania rybek - jak komuś znudzi się akwa to ładują do mojego co popadnie.
A welony miały akurat tarło i nie chciały pozować.

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #19 : Maja 29, 2012, 18:14:00 »

Wabi kusa też ciekawa zabawa, myślę,że jeszcze bardziej odpowiednia dla storczyków.

Beatko, nie dlatego nie chcę próbować kokedamy dla storczyków,że boję się,że się nie sprawdzi lecz mam po prostu sporo doniczek korkowych i podkładek. Chcę je wykorzystać Jednak gdy mi ich zabraknie na pewno sięgnę i po tę metodę a raczej po wabi kusa. A swoją drogą ciekawa nazwa Mad I bardzo proszę, jak coś nowego odkryjesz to od razu się tym podziel tak jak to robiłaś do tej pory. Very Happy

probeta
Administrator

« Odpowiedz #20 : Maja 29, 2012, 18:41:24 »

Jest jeszcze jedna rzecz warta spróbowania i można do tego wykorzystać choćby słoik Smile
https://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=sYR&rls=pl&channel=suggest&biw=1247&bih=689&tbm=isch&sa=1&q=terrarium+mini&oq=terrarium+mini&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=img.3...50357.61616.0.62285.14.10.0.4.4.0.187.742.9j1.10.0...0.0.NzVK1rP6KSU
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #21 : Maja 30, 2012, 05:36:57 »

Taką bombkę zabrałaś ode mnie... Rozumiem, że będzie tak, tylko ładniej? Smile

http://www.digsdigs.com/mini-terrariums-to-decorate/

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
probeta
Administrator

« Odpowiedz #22 : Maja 30, 2012, 06:52:30 »

Włąśnie się zastanawiam co tam posadzić - miała być plecha i jakiś mech i może coś co wyrośnie naturalnie z plechy - te rozchodniki to raczej się nie nadają do takich kul. Jest to tylko chwilowe. Sama wiesz jak szybko one rosną i jak duże. Jak dla mnie taka aranżacja co pokazałaś to tylko do zdjęcia.
Może jakaś miniaturowa rosiczka? Chciałabym coś co wytrzyma dłużej niż jeden sezon. Nie wiem jeszcze, nie mam na razie pomysłu... korcą mnie mchy, tylko nie mam gdzie ich uszknąć do lasu czy nad jakieś bajorka nie mam jak pojechać.

Tellerko byłaś może na Bagnem Całowanie? Może na jakieś fotografowanie wybrałybyśmy się tam? może tam bym coś znalazła?

Tak mi się przypomniało że ten termin i zdjęcia wabi kusa kiedyś podesłała mi Tessa - wtedy mimo że zdjęcia mnie zachwyciły jakoś nie miałam na nie czasu i ochoty - teraz ponieważ mnie ewidentnie znudziły hoje a jak wiecie nałóg można zwalczyć albo terapią albo innym nałogiem postanowiłam się za to zabrać  Razz
Trochę się obawiam by mieszkania nie zawalić szklanymi pojemnikami ale nawet w mało oświetlonych miejscach można je stawiać bo na allegro można w tej chwili dostać bardzo estetyczne i tanie oświetlenia Smile
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #23 : Maja 30, 2012, 07:51:38 »

A nie, nie miałam na myśli takiego akurat obsadzenia - byłam pewna że wymyślisz coś lepszego Cool

Dowiem się co robimy w weekend...

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
probeta
Administrator

« Odpowiedz #24 : Maja 30, 2012, 14:22:32 »

moja najnowsza Smile

i jakaś zdechła - mam nadzieję że odżyje
koki
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Maja 30, 2012, 14:34:01 »

Ależ tempo  Very Happy Fajnie, tak naturalnie się prezentują  Smile

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #26 : Maja 30, 2012, 15:50:41 »

Dla storczyków tylko sphagnum czy jakieś inne dodatki?  Very Happy

probeta
Administrator

« Odpowiedz #27 : Maja 30, 2012, 17:05:52 »

To małe kule więc tylko spagnum ale można w środek dawać korę - innych polepszaczy typu keramzyt chyba jednak nie, bo kula jest bardzo przewiewna i za szybko będzie wysychać.
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Sierpnia 07, 2014, 13:09:58 »

Wyglądają czarująco Smile

pozdrawiam
Natka
Olis
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Sierpnia 07, 2014, 13:58:01 »

Ciekawe jak się sprawują po dwóch latach  Confused.

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: