Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Luty 29, 2020, 07:49:19
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: surfinie cz. 2  (Przeczytany 41810 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
toska
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Czerwiec 22, 2013, 21:38:54 »

Moje dwie surfinie , jeszcze dziś rano cale obsypane kwieciem tak bardzo że az prawie listków widac nie było .Niestety a może stety , jak lunęło z nieba to już nie ma tak duzo kwiecia . Za to ma mnustwo pąków .
Nawoże ją Planktonem do surfini dwa razy w tygodniu , pełna dawka nawozu .Podlewam ja 2 razy dziennie , no chyba że zapomne to raz  Mad

NIE MOŻESZ MIEĆ WSZYSTKIEGO !!!
GDZIE BYŚ TO POSTAWIŁA  ???

atka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #31 : Lipiec 19, 2013, 20:49:15 »

A oto moje surfinie:

ta jest bardzo fajna, szybko się rozrasta i ma gęsto kwiaty. Poza tym urzekła mnie swoim ubarwieniem:) nazwy nie znam.. kupowana na ryneczku:)

i tegoroczne Million Bells:

Estrie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 28, 2014, 11:13:15 »

Witam serdecznie:)
Moją przygodę z surfiniami zaczęłam w zeszłym roku. Wczoraj dostałam dość małą sadzonkę surfinii, nawet nie wiem w jakim dokładnie kolorze. Uszczykiwać, albo nie uszczykiwać - oto jest pytanie;) Załączam zdjęcia i z góry dziękuję za odpowiedzi:)
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Kwiecień 28, 2014, 11:31:27 »

Ja bym dała jej chwilę odpocząć a później uszczknęła bym. Kiedyś moja spadła z balkonu i się cała połamała. Okazało się że wyszło jej to na zdrowie. W tydzień nadrobiła co straciła i jeszcze z bonusem.

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
Estrie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 28, 2014, 14:51:33 »

Dziękuję za odpowiedź:) Zrobię tak jak radzisz - poczekam jakiś czas i uszczknę:)
kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Maj 15, 2014, 17:07:34 »

Nie mogłam się powstrzymać i ją kupiłam.

Estrie
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Maj 16, 2014, 07:23:39 »

Nie dziwię się;) Surfinie są przepiękne:)
keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #37 : Czerwiec 27, 2014, 18:44:20 »

A oto moja gwiazda. Podlewam i nawożę, ale pod spodem znalazłam uschniętą łodygę. No i niestety pojawiły się zielone mszyce (zdjęcie nr 3), więc wczoraj i dziś pryskałam pod spodem tak silnie, ze chyba kwiatki popsułam Sad Dodatkowo coś ją podżera (zdjęcie nr 4), ale nie znalazłam delikwenta, za to jego odchody (2 sztuki) całkiem niezłych rozmiarów. Boję się o nią Sad
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #38 : Czerwiec 27, 2014, 20:13:26 »

Obstawiam ślimaki, one uwielbiają surfinie. Zajrzyj pod doniczkę.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #39 : Czerwiec 27, 2014, 20:49:56 »

Zjawiskowo piękna. Mogą być też gąsiennice.

keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Czerwiec 27, 2014, 22:22:13 »

Dzięki. Już za ciemno i pod doniczką niczego nie zobaczę, ale... może faktycznie gąsiennice ? Jak podnosiłam przy oprysku pędy to wyleciały dwie duże ćmy. Chociaż może i ślimaki, bo wczoraj jednego na róży ukatrupiłam. Jutro ją przejrzę ponownie. Acha, jako ciekawostkę dodam, że zjadane są tylko żółte kwiatki.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #41 : Czerwiec 27, 2014, 22:26:37 »

A gdzie stoi donica? Tu, gdzie widac na zdjeciu? Raczej slimaki nie emigrują po gresie do roslin.

keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #42 : Czerwiec 27, 2014, 23:10:40 »

Stoi na tarasie. Czyli gąsiennice? Ech.. a ja się ich tak brzydzę Smile Czy powinnam ją czymś w takim razie opryskać?
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #43 : Czerwiec 28, 2014, 05:10:13 »

Ja zdejmuję ręcznie choć mam wtedy zawsze ciarki. Czym nawozisz surfinie ?
keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #44 : Czerwiec 28, 2014, 19:31:02 »

Florovit do "roślin kwitnących", raz w tygodniu. Wszystkie kwitnące nim podlewam i pięknie rosną.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #45 : Czerwiec 28, 2014, 21:22:09 »

Dzięki. Ja jednak już chyba nie mam surfinii. Nad moim miastem przeszła dzisiaj burza z gradem. Mama mówiła, że takiej burzy nigdy wcześniej nie widziała. Nawet swoich pelargonii nie zdążyła zdjąć z barierki a ja mieszkam kilka ulic dalej. Spodziewam się cmentarzyska na balkonie.
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #46 : Czerwiec 28, 2014, 22:26:34 »

keet wspaniała trójkolorowa kompozycja. Sama je tak posadziłaś ? bo zastanawiam się jak ułożona jest w kształt kopuły.
wyrak  szkoda tak pięknie ukwieconego balkonu. Współczuję .

Moje w tym roku:

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #47 : Czerwiec 29, 2014, 04:44:54 »

Śliczne, oryginalne kolory.
keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #48 : Czerwiec 29, 2014, 10:24:02 »

Krystyno, śliczne te Twoje Smile
Kupiłam gotowego malucha w maju, były tylko 4 doniczki i żałuję, że kupiłam tylko jedną. Od tamtego czasu szukam podobnego zestawu, ale nie ma już w sprzedaży. W ogóle bardzo rzadko występuje surfinia z takimi małymi kwiatkami (które mnie rozczulają) Smile
Niebawem przeprowadzam się do nowego mieszkania ze wschodnim balkonem. Obawiam się, że już nie będzie tak piękna. Jeśli tak się stanie to wróci do rodziców na taras Smile

I jak tam wyraku? Coś zostało?
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #49 : Czerwiec 30, 2014, 04:40:19 »

Aż się bałam wyjrzeć na balkon. Ale surfnie w zaskakująco dobrym stanie jak na gradobicie. Kwiatki podarte, ale poza tym rośliny całe. Jestem bardzo zaskoczona, ale może przyczyną jest fakt, że balkon mojej mamy ma inną wystawę. Może inaczej wiało. U mamy pelargonie zwieszające bardzo ucierpiały.
keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #50 : Czerwiec 30, 2014, 19:46:44 »

No to uff Smile
Moja surfinia przeżyła już dwie silne burze. Po obfitych deszczach większość kwiatków gniła, więc siedziałam i obrywałam zgniłki, ale wystarczyło, że potem przez 2, 3 dni świeciło słońce i znów się obsypywała kwiatami. Wtedy troszkę większe stężenie nawozu jej daję. Jak przestanie padać to znowu wezmę za czyszczenie jej ze zgniłków (większość zgniła po oprysku na mszyce).
stef63
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #51 : Lipiec 24, 2014, 17:12:21 »

Na moich czerwonych surfiniach znowu mączniak. Jak się go pozbyć?
Dlaczego zawsze jest tylko na czerwonych surfiniach?
Jak mam surfinie w innych kolorach to mącznika nie ma.
keet
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #52 : Lipiec 25, 2014, 20:24:28 »

Mączniaka pozbywam się (zazwyczaj, bo nie zawsze się udaje) opryskiem na grzyby.

Moja mała, cudna umiera po oprysku decisem (plaga gąsiennic) Sad
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #53 : Marzec 18, 2015, 07:46:50 »

Czy macie jakiegoś sprawdzonego dostawcę surfinii? Poszukuję kogoś kto ma w miarę fajne i nie drogie kwiatki. Potrzebuję około 50 sztuk sadzonek i tak się rozglądam. Pytałam na targu ale oni nie wiedzą po ile będą. Sklepy internetowe na ogół mają stałe ceny, więc mogła bym już sobie zacząć wydatki ogrodowe planować.

Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #54 : Marzec 18, 2015, 09:19:04 »

Z racji, że jeszcze nigdy surfinii nie miałam to mam jeszcze kilka pytań. Czy myślicie, że warto u tego sprzedawcy kupić?
http://allegro.pl/surfinia-purpurowa-najlepsza-surfinie-x10szt-15-i5179665788.html

Po drugie, czy sadzić je w ziemi uniwersalnej i od razu nawozić (nawozem do surfinii czy uniwersalnym biohumusem) czy lepiej kupić gotową mieszankę do surfinii?

Kolejna rzecz kiedy wynosić je na dwór? Ten sprzedawca wysyła od 15 kwietnia ale to chyba za wcześnie na wynoszenie skrzynek?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady. W tym roku to dla mnie szczególnie ważne ponieważ biorę ślub i poprawiny będą u mnie w domu. Z tej racji chciałabym, żeby wszędzie były śliczne kwiaty. Tylko boję się, ze surfinie będą miały inne plany.

Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
Roszpunka
Aktywny
**

Pozdrawiam, Gosia.

« Odpowiedz #55 : Maj 31, 2015, 13:13:49 »

Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę/podpowiedź, czego brakuje moim surfiniom. Kupuję je od kilku lat i co roku jest ten sam problem: jakaś część pąków kwiatowych więdnie, nim się rozwinie. Wygląda to tak:

Ilość tych wadliwych pąków kwiatowych oceniam na ok. 20%, więc tragedii nie ma, ale chciałabym, żeby wszystkie ładnie się rozwijały. Może powinnam je czymś pryskać?

Siłą mężczyzny jest jego charakter, siłą kobiety – mężczyzna z charakterem.
                                 – Matka Teresa z Kalkuty
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #56 : Czerwiec 01, 2015, 08:17:10 »

Może mają za mokro, lub za wietrznie? Ja w tym roku mam po raz pierwszy wiec dużo nie pomogę, ale może za mało/ za dużo nawozu?

Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #57 : Czerwiec 01, 2015, 10:42:14 »

To na pewno nowe kwiaty? Surfinie generalnie szybko przekwitają.
Roszpunka
Aktywny
**

Pozdrawiam, Gosia.

« Odpowiedz #58 : Czerwiec 01, 2015, 18:52:27 »

Wyraku, na pewno. W tej chwili kwiatków na sadzonkach jest na tyle mało, że łatwo to zaobserwować.

Aniu, zbyt wietrznie mogą mieć i owszem. Moje surfinie rosną w doniczkach powieszonych na płotku pod gołym niebem, a wiatry u nas lubią hulać. Więc myślisz, że one mogą być powodem kłopotów? No cóż, tego nie zmienię Sad Dosadzam drzewka, bo mam ogródek jak patelnię. Dosadzam, żeby mieć więcej cienia, przy okazji te drzewka zapewne trochę powstrzymają wiatry, ale trzeba poczekać, aż urosną. Nawozy zawsze stosuję zgodnie z instrukcją producenta i mam tendencje do obniżania jego zawartości niż zwiększania, bo nie lubię chemii, więc przenawożenie raczej też im nie grozi. Dzięki wielkie za podpowiedź!

Siłą mężczyzny jest jego charakter, siłą kobiety – mężczyzna z charakterem.
                                 – Matka Teresa z Kalkuty
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #59 : Czerwiec 01, 2015, 21:18:53 »

Sprawdź pod kątem lokatorów, mszyca może dać takie objawy.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: « 1 2 3 4 5 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: