Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:25:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dracula  (Przeczytany 1647 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aki
Gaduła

« : Kwiecień 22, 2012, 12:42:21 »

Czy ktoś z powodzeniem hoduje jakieś dracule?
Jeśli komuś udała się ta sztuka w warunkach parapetowych to podzielcie się doświadczeniami Smile

Mam od roku draculę lotax (daje sobie radę w umiarkowanych temperaturach). Rośnie z boku wschodniego okna, lekko zacieniona i powoli przyrasta.

Pierwsze tegoroczne przyrosty:

chinanit
Rezydent

Nie możesz mieć wszystkiego! Gdzie byś to położył.

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 22, 2012, 13:42:05 »

Kiedyś uprawiałam. Smile

Deacula bella

Dracula lotax

One nie są trudne, ale potrzebują jednak specyficznych warunków.  Wink
"Storczyk szklarni umiarkowanej do chłodnej. Można uprawiać na podkładach lub w ażurowych koszach z gruboziarnistym podłożem. Dla zdrowia, kwitnienia i dobrej kondycji rośliny wymagany jest silny ruch powietrza, wilgotność ponad 80% i wyraźne, kilkunastostopniowe zróżnicowanie temp. między dniem, a nocą."
U mnie wisiały od północnej strony, pod paprociami i nad akwarium, chociaż w oranżerii i tak jest wysoka wilgotność. Nie mam pojęcia, czy uprawa w warunkach parapetowych zaowocuje kwitnieniem. Confused

Rośliny domowe
Rośliny ogrodowe

" Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie.''- E. Kant
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 22, 2012, 13:54:42 »

Chinanit, dzięki za przypomnienie jak ładne kwiaty ma dracula lotax Smile

Obawiam się, że w warunkach domowych może nie zakwitnąć ale póki co cieszy mnie, że pierwszy sezon u mnie zniosła całkiem dobrze i trochę się rozrosła Smile

Latem planuję ją wynieść razem z sabotkami w cieniste miejsce na balkonie.

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #3 : Marzec 07, 2013, 19:07:08 »

A ja z pytankiem bo koleżanka mi dziś zdjęcia pokazała. Nazywa sie to tutaj "orchidea małpka" , znalazłam że łacina to Dracula simia. I to wszystko z niusow. Jakieś sklepy wysyłkowe z Ekwadoru i nic więcej.

No więc:

Łatwo to na sklepach znaleźć?

Jak to się w ogóle je? Wink.  Tzn; jak uprawia? Podobnież jak falki czy dendrobium czy na abarotkę ?  Czy wyjasnienia Chinanit dotycza tez D. simia?

Sorki za bazowe pytania ale ja cienka w orchideach a sie bardzo zaciekawiłyśmy.

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: