Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 05:39:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na jakim etapie są wasze przygotowania do sezonu balkonowego?  (Przeczytany 6890 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
michalina78
Nowicjusz
*

« : Marzec 30, 2012, 09:35:27 »

Jestem ciekawa co już wysiewaliście, czy macie jakieś szczepki rośliny z zeszłego roku i jak wam się to przechowało?

Ja postawiłam plan jesienią że w tym roku wszystko wyhoduje ze szczepek reszte dosieje i na ten moment wygląda tak
pelargonie mateczne wyglądaja okazale i już mają paćzki kwiatowe więc niedługo będą kwitnąć.
szczepki pelargonii pobrane w sierpniu utrzymały się, ale są malutkie jeszcze,
szczepki pobrane w październiku nie przetrzymały.
bakopa zeszłosezonowa zmarniała, a szczepki są liche, nie wiem czy będą nadawały się do skrzynek, plekrantus szczepki trzymają się nieźle,
wilce ziemniaczane wszystkie padły.
Posiałam uczep  - nie wzchodził z 3 tygodnie, odpuściłam
nemezja wzeszła,napierw mizernie, teraz  poprawiło się, więc dam jej szansę, ale jakoś sianie nie dla mnie chyba

Myślałam że dam rade sama do 3 skrzynek utrzymać rośliny ale chyba część sadzonek trzeba dokupić

Co u was lepiej się sprawdza, sadzonki czy nasiona ?
pozdrawiam
natarex
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Marzec 30, 2012, 12:11:24 »

U mnie wysiane pomidorki koktailowe i papryczka chilli. W weekend zamierzam wysiać zioła.
Z kwitnących zwykle nie wysiewam wiele, wolę gotowe sadzonki. Wysiewam tylko motylka i wilca ( w tym roku będzie to red picotee). 
Jeśli chodzi o zimowanie, na balkonie w styropianach mam róże i powojniki. Z tego co widzę róże oczywiście przemarzły, a powojniki mam nadzieję odbiją od korzenia.
Na korytarzu zimuję sundaville i daturę variegatę z bardzo dobrym skutkiem. Jedno i drugie pięknie rośnie!
No i póki co to by było na tyle zimowych podsumowań Smile

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #2 : Marzec 30, 2012, 20:49:28 »

No, niedawno byłam na korytarzu Natalii i szkoda, że nie wiedziałam co na nim siedzi.  Smile No i w dodatku pięknie rośnie.  Smile  Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Marzec 30, 2012, 20:55:52 »

Zdecydowanie wolę sadzonki. Próba wyhodowania z bulw (begonia bulwiasta) czy małych szczepek(fuksja)  kończyła się tym,że wyrosło małe rachityczne,albo zdychające
Oczywiście bywają wyjątki bo wysiewam maciejkę- ale to na południowe okno(patelnia) natomiast balkon mam bardzo głęboko północny i  tam rośnie jako tako tylko bluszcz.

nie mam fiołkozy,  hipkozy,  tylko

wybiórczą hojozę pachnacą 
północny balkon
neska13
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 28, 2017, 12:34:57 »

Słuchajcie już czas sadzić begonie

Pozdrawiam Lila. Smile
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #5 : Styczeń 28, 2017, 13:32:53 »

Lila to stwierdzenie,czy pytanie?

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #6 : Styczeń 28, 2017, 15:31:25 »

Już???

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
neska13
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Styczeń 28, 2017, 17:18:09 »

To stwierdzone naocznie.Byłam wczoraj w piwnicy i okazało się że już wypuszczają kiełki, ponieważ jest ciemno więc kiełki białe lub różowe. Wiec przyniosłam je i posadziłam do ziemi, nie mogę dodać zdjęć bo za duże a nie umiem zmniejszyć.

Pozdrawiam Lila. Smile
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #8 : Styczeń 28, 2017, 18:01:42 »

Najpierw trza lecieć do piwnicy.

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #9 : Styczeń 28, 2017, 19:57:51 »

Albo do garażu  Smile. Ale to już jutro. No i świeżą ziemię trza kupić.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #10 : Styczeń 29, 2017, 21:24:03 »

Ziemniaki u mnie pod zlewem też już kiełkują  Smile

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #11 : Styczeń 29, 2017, 21:39:33 »

Mój sezon balkonowy na ten rok zapowiada się bardzo marnie. Tylko jedna fuksja i kilka sierpniowych sadzonek pelargonii, które może ruszą kiedyś. Więcej planów mam działkowych i nie mam już gdzie doniczek stawiać.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Styczeń 29, 2017, 21:59:38 »

Ziemniaki u mnie pod zlewem też już kiełkują  Smile
Moje są pieczołowicie przechowywane w lodówce, na razie tylko jedna odmiana zapragnęła zacząć wypuszczanie kiełków Laughing
Nie mam gdzie siać i sadzić, wszystkie szklarenki zajęte przez fiołki Laughing

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #13 : Styczeń 29, 2017, 22:07:50 »

A moje fiołki były takie uprzejme, że wyzdychały i zrobiły miejsce dla sadzonek pomidorów  Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #14 : Styczeń 29, 2017, 22:23:37 »

Iza,

moja odmiana, to "obiadowa" więc wiesz... Very Happy

Dorotka,

a jakie odmiany planujesz w tym roku?
Ja planuję megagroniastego od Ciebie, i śliczności Window Box Yellow, ładnie mi się udały zeszłego sezonu.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #15 : Styczeń 30, 2017, 06:31:17 »

Ja wysiałam białą kobeę. Zimuję 2 pelargonie w piwnicy, ale jeszcze nie wiem co z nimi zrobię. Sezon taki krótki, a one tak długo się zawsze zbierają do kupy. I jak zawsze obiecuję sobie, że będzie mniej  Laughing
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #16 : Styczeń 30, 2017, 16:18:29 »

Andżelika, w ubiegłym roku miałam odmianę bezimienną - koleżanka będąc we Włoszech zebrała nasiona z pomidora, który jej bardzo smakował. Zrobiła sadzonki i jedną mi podarowała. Pomidory rzeczywiście przepyszne, więc sama też zebrałam nasiona i mam ambitny plan samodzielnej produkcji sadzonek. I żadnych innych chyba już nie planuję. Bietka mnie kusi jeszcze jakimiś nowościami i pewnie jej ulegnę  Razz.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Styczeń 30, 2017, 18:20:36 »

Ja wysiałam białą kobeę.

Nie za wcześnie ?

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
makosz11
Moderator Globalny

« Odpowiedz #18 : Styczeń 31, 2017, 17:38:57 »

Kobee sieje się w lutym ale to jakby już...bo i ja mam białą i niebieską...zarzekała się żaba błota bo ful liści a mało kwiatków było, ale...lubię tą roślinkę i zawsze siałam tak jak i aksamitkę. Mam trochę cebulek, różności więc w tym roku balkon będzie niczym dziwaczek...ciekawe co zakwitnie z tych zakupionych nowości  Smile

Świadomość, że gdzieś ktoś istnieje, kto Ciebie rozumie mimo odległości lub niewypowiedzianych myśli, przemienia tę ziemię w kwitnący ogród...
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Styczeń 31, 2017, 22:17:58 »

U mnie na działce w minionym roku kobea owocowała Smile

Kamil
---------
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #20 : Luty 01, 2017, 15:34:42 »

Ja wysiałam białą kobeę.

Nie za wcześnie ?

Zawsze sieję w urodziny mojego męża 15. 01. Zakwita na początku czerwca. 
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #21 : Luty 01, 2017, 16:06:48 »

Moja fioletowa i biała właśnie się moczy .Dziś pójdą do doniczki.

Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #22 : Luty 07, 2017, 13:01:04 »

Clematis przechowywany w piwnicy wypuścił nowe pędy. Zupełnie białe, długie. Przeniosłam do widnego nieogrzewanego pomieszczenia i upięłam na podpórce.

Gazania na klatce schodowej nie zrzuciła liści. Nie wiem co z nią zrobić, czy przyciąć do ziemi i niech wybije od nowa czy zostawić jak jest?

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #23 : Luty 07, 2017, 13:56:28 »

Gazanii nigdy nie przycinałam,usuwałam tylko stare listki.

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #24 : Luty 07, 2017, 14:40:59 »

Clematis przechowywany w piwnicy wypuścił nowe pędy. Zupełnie białe, długie. Przeniosłam do widnego nieogrzewanego pomieszczenia i upięłam na podpórce.

Przechowywałaś już w ten sposób? Za ciepło mu. Będziesz miała problem z wystawieniem na dwór tzn. trzeba będzie hartować. Czemu nie zostawiłaś na balkonie?
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #25 : Luty 07, 2017, 15:15:08 »

Zmrożoną kępę siedmiolatki rosnąca w donicy wniosłam w piątek do oranżerii - dziś mam 10cm ,rosnące szczypiorki.  Smile Dzwoneczki - welon panny młodej , biały skrętnik górski ,kilka pelargonii przeżyło ładnie zimę .Teraz już dzień coraz dłuższy ,ale mam nadzieję ,że będzie ok.

dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Luty 07, 2017, 23:59:36 »

Ja wysiałam białą kobeę.

Nie za wcześnie ?

Zawsze sieję w urodziny mojego męża 15. 01. Zakwita na początku czerwca. 
Warto zapamiętać:D

Kamil
---------
runka
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Luty 19, 2017, 11:50:03 »

Moje przygotowania na razie polegają na segregowaniu nasion Very Happy Zacznę wysiewy na początku marca. Już mnie ręce świerzbią ale zagryzam wargi czekam...

Beata

Runkowy świat kwiatów-http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=48694.msg1123450#msg1123450
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #28 : Luty 21, 2017, 08:53:00 »

Nasiona kobei z firmy Villmorin siane w styczniu wzeszły bardzo słabo. Tzn. jest jedna sensowna sadzonka i jeden kiełek, który nie może się od tygodnia wyprostować. Więc wczoraj zakupiłam nowe nasiona (innej firmy), podłoże do wysiewu - jakieś z włóknem kokosowym (tamte siałam w uniwersalne) i posiałam jeszcze raz.

Przyniosłam z piwnicy pelargonię Appleblossom, oskubałam z suchych liści i tak ją zostawiam, bez cięcia, bo zagęszcza się, więc może zarośnie gołe nieco łodygi.
basia_styk
Gaduła

« Odpowiedz #29 : Luty 21, 2017, 20:07:58 »

A wymoczyłaś nasiona kobei przed wysianiem?

B.
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: