Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 00:34:08
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiolki afrykańskie cz.19  (Przeczytany 77298 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #300 : Lipiec 25, 2013, 06:54:10 »

JiK,  byc moze moga to byc roztocza, wredne cyklamenowki. Sanmite albo saszetka dobroczynka (polecam robala, bo zdrowszy dla rodziny a skuteczny ze heja!)

Doras, witaj w klubie zarazonych fiokoza, tego sie nie leczy, rodzina przywyknie Wink

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
Jik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #301 : Lipiec 25, 2013, 07:46:28 »

Deirdre , czyli jednak coś jest na rzeczy Sad Ja bym bardzo chciała dobroczynka, ale nie kupię 100 szt. torebek za taką cenę, skoro potrzebuję na kilka fiołków. Nawet swego czasu pytałam na wątku na temat kupna dobroczynka, czy nie ma chętnych na zbiorowe zamówienie, pod które mogłabym się podpiąć, ale cisza... A ten Sanmite, to gdzie się kupuje? W dużych sklepach, typu Praktiker go nie widzę, tzn. na stronie nie mają.
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #302 : Lipiec 25, 2013, 08:04:23 »

Uj, w Polsce nie wiem gdzie Sanmite sprzedaja, niech Ci wspolmieszkancy podpowiedza. Wink

O dobroczynka sie dobijaj na watku bo coraz ktos cos jednak organizuje,
A w tym sklepie online maja tez mniejsze opakowania po 20 sztuk
No i zawsze to Ty mozesz oglosic organizacje zakupu, byc moze sie chetni znajda, wiesz?? Very Happy

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

Jik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #303 : Lipiec 25, 2013, 08:17:39 »

Deirdre,

jeszcze chciałam dokleić powiększone zdjęcie tego pierwszego fiołka. (Nie mogę edytować posta, zeby nie dublować odpowiedzi Sad( )
O, w międzyczasie zdążyłaś odpisać. No widzę, że Ty nie przebywasz w Polsce. Wiem, że sama mogę zorganizować rozbiórkę, ale nie mam aż tyle czasu, żeby w to się zaangażować, wolę najpierw popytać, czy ktoś nie ma na zbyciu, poszukać tych kilku saszetek dla siebie, a potem ewentualnie brać się za kupno hurtowe Very Happy
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #304 : Lipiec 25, 2013, 08:34:26 »

Tak powolutku się rozkręcam i w związku z tym mam pytanie. Czy odmiana Mrożona Wiśnia nadałaby się dla nowicjusza? Strasznie mi się podoba, ale jeśli jest bardzo delikatna lub kapryśna to narazie bym się wstrzymała z kupnem.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #305 : Lipiec 25, 2013, 11:52:19 »

JiK Dobijaj sie co jakis czas, moze ktos se zabierze za zamowienie. I faktycznie moze byc ze wakacje i mneijszy ruch na forum i w tematach....    Co do zdjecia, a nie kopiujesz po prostu skrotu do zdjecia miniaturkowego? Zreszta maly problem,  jak sie na te Twe fotki kliknie to sie otweira duze i dokladne.

Doras, bierz jak Ci sie podoba. Na miejscu Ci wyjdzie w praniu jak TOBIE rosnie. Kazdy ciut inaczej o fioly dba, kazdy ma ciut inaczej w domu, wilgotnosc, swiatlo, energie etc...  wiec nie mozna czepiac etykietki ten bardziej a ten mniej....  np: Komus kiepsko kwitnie i grymasi Irish Flirt, u mnie to jeden z mniej problemowych, i wsciekle kwitnacych fiolkow.....

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #306 : Lipiec 25, 2013, 11:54:49 »

Skoro tak piszesz, to lecę szukać  Smile

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
vivera107
Rezydent

« Odpowiedz #307 : Lipiec 25, 2013, 13:03:45 »

Kiedyś mieli na all sanmite  Smile

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #308 : Lipiec 25, 2013, 15:37:19 »

"Przeleciałam" na all dziesięć stron fiołków i znalazłam Mrożoną Wiśnię na dziesiątej  Smile. No i oczywiście jeszcze kilka piękności. Miałam rozkręcać się z fiołkami powoli a już widzę, że będzie ciężko Wink. Aż się boję, że wsiąknę po uszy.
Wytłumaczcie mi jeszcze proszę, co znaczą dwuliterowe skróty przed nazwami odmian, np. EK, RS, LE?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #309 : Lipiec 25, 2013, 16:15:31 »

Inicjaly hybrydyzera. W przypadku odmian rosyjskich, oczywiscie, oni taki zwyczaj maja. Zacznij tez zbierac opisy kupowanych odmian. Tzn opis fiolka, ten rejestracyjny, oficjalny. Warto trzymac reke na pulsie czy Ci kwitnie prawidlowo, zesporcil sie czy trafila sie falszywka

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #310 : Lipiec 25, 2013, 17:09:25 »

Didi, przy Tobie nie da się nie uzależnić od fiołków  Smile! Planowałam coś kolorowego na parapecie, co by było miło jak się wchodzi do przedpokoju, a Ty mnie nakłaniasz do zbierania opisów i "trzymania ręki na pulsie"  Razz.
Wprawdzie mam już cztery (!) fiołeczki odmianowe oraz przygotowaną listę marzeń, ale chyba pozostanę bardziej amatorką niż profesjonalistką  Very Happy. Chociaż kto wie...

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
kropka01
Aktywny
**

« Odpowiedz #311 : Lipiec 26, 2013, 07:22:02 »

Pierwsze kwiatki Frozen in Time wyhodowanego z listka

pozdrawiam Krysia
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #312 : Lipiec 26, 2013, 08:06:58 »

Piękny!
A ile czasu upłynęło od wsadzenia listka? Bo te moje dwa listki, które siedzą w ziemi to właśnie Frozen in Time  Very Happy. Wsadzałam już ukorzenione, jakieś dwa tygodnie temu.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
kropka01
Aktywny
**

« Odpowiedz #313 : Lipiec 26, 2013, 08:37:18 »

Chyba wczesną jesienią . Najlepiej za często do nich nie zaglądać , bo będą ćwiczyć Twoją cierpliwość  Smile

pozdrawiam Krysia
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #314 : Lipiec 26, 2013, 08:52:44 »

Jesienią???!!! Nie dobijaj mnie Sad.
Wiem, że częste zaglądanie nie przyspieszy wzrostu, ale i tak co chwilę zaglądam do swoich Smile.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
kropka01
Aktywny
**

« Odpowiedz #315 : Lipiec 26, 2013, 09:01:36 »

Cierpliwości . Jak się pokażą pierwsze listki , to już tylko  z górki . Mam tylko 4 fiołki i traktuję je jako wypełnienie wolnych miejsc pomiędzy storczykami .

pozdrawiam Krysia
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #316 : Lipiec 26, 2013, 09:10:44 »

Ja też mam cztery, ale ja swoje traktuję jako główną ozdobę parapetu. Dlatego chciałabym żeby kwitły NATYCHMIAST i JUŻ, a Ty mi mówisz, że trzeba czekać prawie rok Rolling Eyes. Ale tylko tego jednego mam w listku, a pozostałe trzy to sadzoneczki, więc one pewnie zakwitną prędzej  Smile.

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Jik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #317 : Lipiec 26, 2013, 20:44:49 »

Deirdre , spróbuję się oczywiście uaktywniać na forum a propos dobroczynka, choć teraz wydaje mi się, że chyba nie jest to najlepsza pora na jego zakup, że za gorąco może być i on ledwie przetrzyma przesyłkę. Poza tym, może nie poradzić sobie z dużą infekcją fiołków. Chyba zdecyduję się na chemię. Co do zdjęcia, to nie wiem, co robię źle, że się tak wkleja. Na forum ogrodniczym jakoś prościej wklejają mi się te zdjęcia. Zaraz popróbuję...

vivera107 , znalazłam na allegro, faktycznie, nawet cenowo ok z przesyłką Smile Chociaż jeden z fiołkowiczów z forum ogrodniczego polecał mi mieszankę Nissorun+Magus. Muszę poczytać co i w jakiej temperaturze, bo te upały chyba mają duże znaczenie przy opryskach. Ale dziękuję za info Smile
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #318 : Lipiec 26, 2013, 22:18:11 »

Huhuhu, jak wytrzymal MOJE lato to wytrzyma wszystko. I wlasnie robal mi pomogl. Dwa miesiace chemii na 300 roslin, masakryczna strata czasu przy opryskach, rosliny pozwijane w trabki, Twoje to pikus przy nich. I miesiac z dobroczynkiem buszujacym wsrod fiolkow w temp mieszkania 30 stopni i cud. Cyklamenowy znikl jak zly sen Smile

Przeczytaj w dziale agro watek o roztoczu cyklamenowym, jaki wstawilam rok temu. Pelen szczegolow. U siebie chyba tez sie rozwodzilam na temat....

Jik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #319 : Lipiec 27, 2013, 08:19:55 »

Deirdre , to mnie zaskoczyłaś. Już prawie zdecydowałam się na chemię, chociaż pryskanie o tej porze roku i jeszcze zmarnionych topsinem fiołków, no jakoś to wszystko mi się nie uśmiecha. Zaraz wezmę się za lekturę Twojego wątku. Dzięki Smile
Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #320 : Lipiec 27, 2013, 10:35:25 »

Dobroczynka bardzo polecam, kiedyś miałam przynajmniej raz w roku problem z przędziorkiem na fiołkach, chemia się lała, raz się nawet podtrułam. :/  Od dwóch lat mam z przędziorkiem spokój, chociaż saszetki wykładałam tylko raz i nie wiem czy robaczki przeżyły do następnego roku.
Jik
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #321 : Lipiec 28, 2013, 11:00:27 »

A co myślicie o czymś takim: Agricolle Spray
http://www.target.com.pl/produkty/target-natural,341/agricolle-spray,374.html
Czy to byloby dobre na te roztocza? Stosował ktoś? Podoba mi się, że jest mniej żrące niż klasyczna chemia.
malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #322 : Sierpień 06, 2013, 20:05:00 »

Proszę nie usuwać, materiał jak najbardziej związany z tematyką...  Twisted Evil Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=fPRPXy08PgU

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
betty28
Aktywny
**

« Odpowiedz #323 : Sierpień 07, 2013, 14:27:43 »

Czy ktoś widział takie cudeńko  Very Happy
ЕК-Шанхайская Роза (Коршунова)
http://dimetris.com.ua/catalog/senpolia-standart/ek-shanhayskaya_rosa
ayagalia
Gaduła

« Odpowiedz #324 : Sierpień 07, 2013, 16:36:45 »

Ja widziałam i właśnie zanabyłam liścia Wink

A ściślej zanabyłam i przemyciłam  Razz

wiesława
Aktywny
**

życie bez pasji jest nudne

« Odpowiedz #325 : Sierpień 07, 2013, 19:00:42 »

No , rzeczywiście cudeńko , aż dech zapiera  Shocked

Moje rośliy - wątek - Wiesławy wariacje na tematy zielone
ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #326 : Sierpień 07, 2013, 19:17:58 »

Ja też mam  Smile i czekam na kwiaty jeszcze dwóch sadzonek bo jedna już zakwitła na bordowo to wypada Smile

kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #327 : Sierpień 07, 2013, 19:31:51 »

Może wiecie jaki to fiołek?
Zawsze, w tym roku pierwsze tez miał kwitnienia dwukolorowe. Miesiąc po ostatnim kwitnieniu pokazał kwiatki tylko fioletowe...
Może jest to jakoś związane z tym, że od zeszłego roku bardzo się rozrósł, w jednym miejscu jest ok sześciu kęp rośliny. Liście miały tak ciasno, że musiałam je przerzedzać...

ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #328 : Sierpień 07, 2013, 19:40:24 »

To raczej zwykły marketowy fiołek ale i tak piękny Very Happy
Bardzo duży wpływ na wybarwienie kwiatów u fiołków ma natężenie światła i temperatura Wink u takich dwukolorowych to normalne, że latem kwiaty mają przewagę ciemniejszego koloru a zimą będzie więcej białego.

Taki rozrośnięty fiołek jak piszesz, powinien być rozsadzony do osobnych doniczek i wtedy będzie ładnie wyglądał i bardziej obficie kwitł.

kimis
Aktywny
**

« Odpowiedz #329 : Sierpień 07, 2013, 20:23:58 »

To nie szkodzi, że marketowy, rzeczywiście kwitnie pięknie  Very Happy
Wiem, że powinnam tego fiołka rozsadzić. Ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać, nie chciałabym zmarnować roślinki...
Poradzicie kiedy i jak ją podzielić? 

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: