Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 25, 2014, 02:33:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mocno pachnące kwiaty domowe  (Przeczytany 5059 razy)
kakyu
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Marzec 06, 2014, 22:12:57 »

Wszystkie cytrusy ślicznie pachną, ale każdy z nich ma inny zapach Very Happy

Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Marzec 06, 2014, 23:06:45 »

Pomelo Smile Cudowny zapach jaśminowca-czysty jaśmin-nawet mąż to potwierdza.
To jaśmin czy jaśminowiec? Mimo podobieństwa nazw rośliny te zdecydowanie różnią się zapachem.
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Marzec 07, 2014, 09:10:46 »

Ogrodowy. Smile Najpierw napisałam nazwę,po chwili określenie potoczne,którego wszyscy używają na codzień, dodać łacińskie? Wink

* Izabela *
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Marzec 07, 2014, 12:44:16 »

Kilka lat temu miałam jaśmin (Jasminum officinale) i pomimo, że wyrzuciłam go na balkon, w domu nie można było wytrzymać, tak intensywnie pachniał.
Do tego kwitł bardzo obficie przez całe lato.
Jeżeli taki zapach jest za słaby, to ja wymiękam  Shocked Smile

Podobno najbardziej intensywny (i piękny),zapach ma Michelia chapmpaca, ale nie wiem, czy komuś w Polsce zakwitła  Confused
Cóż, tym większe wyzwanie  Wink

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Marzec 07, 2014, 14:59:03 »

Ogrodowy. Smile Najpierw napisałam nazwę,po chwili określenie potoczne,którego wszyscy używają na codzień, dodać łacińskie? Wink
Jak widać nie wszyscy Smile Potoczna nazwa wprowadza w błąd, potem google wypluwa wyniki o jaśminowcach zamiast o jaśminach. Czasami się zastanawiam czy napiję się aromatycznej herbaty jaśminowej czy może sikowatego naparu z kwiatków Philadelphusa Cool Już raz miałem w kolekcji taką torebeczkę "kwiatów jaśminu" o niezidentyfikowanym smaku i zapachu Smile

Michelia champaca to chyba raczej do oranżerii Confused W naszym klimacie za zimno, a do domu za duża Sad
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Marzec 07, 2014, 17:49:39 »

Ja kupowałam nasiona Michelii i Ylang-ylang chyba z 6 razy .Nigdy nic nie wykiełkowało. Więc w końcu zrezygnowałam

nie mam fiołkozy,  hipkozy,  tylko

wybiórczą hojozę pachnacą 
północny balkon
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Marzec 07, 2014, 17:58:58 »

Z domowych roślin pięknie pachnie Stefanotis .

abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Marzec 07, 2014, 18:19:32 »

Zgadzam się , tylko jak doprowadzić stefanothisa do kwitnięcia   Confused . Mój rośnie w liście i tylko w liście .
Może wystawię go na dwór i terapia szokowa zmusi roślinę do wydania kwiatów .

Pozdrawiam . Kasia
* Izabela *
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Marzec 08, 2014, 04:26:54 »

Ja kupowałam nasiona Michelii i Ylang-ylang chyba z 6 razy .Nigdy nic nie wykiełkowało. Więc w końcu zrezygnowałam

Laughing Ja też kilka razy do nich podchodziłam  Smile Ale z Michelii nie zrezygnuję  Smile

" A przed nimi było wszystko.. "  Andrzej S. "Pani Jeziora"

Oo.Smile

balkon pod kogutkiem i małe 'conieco'
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #39 : Marzec 08, 2014, 10:09:54 »

Ylang-ylang ma odmianę karłowatą tj Dwarf Ylang-ylang, podobno w sam raz do doniczek. Jest jeszcze pnącze Ylangowe - Artabotrys hexapetalus, rośnie trochę większe niż odmiana karłowata i zapach ponoć podobny. Mimo wszystko wydaje mi się, że to są rośliny raczej do oranżerii niż na parapety.
aga_76
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Marzec 08, 2014, 11:18:39 »

Abby to możemy się zamienić mój nie rośnie a kwitnie Smile, to samo z cytryną, zimą kwitła i już następne kwiaty produkuje a tak bym chciała żeby trochę podrosła Mad, może za dużo nawozisz azotem Confused
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Marzec 08, 2014, 12:28:15 »

Stefana nawoziłam słabą dawką nawozu na kwitnienie , teraz go trochę pogłodzę  Smile

Pozdrawiam . Kasia
aga_76
Aktywny
**

« Odpowiedz #42 : Marzec 08, 2014, 12:47:18 »

A ja trochę dokarmię Smile, dzisiaj obeszłam ogrodnicze, miałam kupić tylko perlit a przytachałam frezje Smile
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #43 : Marzec 08, 2014, 13:30:51 »

Na słowo frezja,ja reaguję pozytywnie.
Uwielbiam ich zapach.

Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #44 : Marzec 08, 2014, 17:10:35 »

Och, najpiekniej pachnące frezje to zółte pojedyncze. Własnie dostałam na dzień kobiet. Miałam marudzić, ze nie obchodzę, jak juz to  doniczkowaca....Ale ten zapach Smile 
drugi w kolejce to zapach fiołków.

północny balkon
aga_76
Aktywny
**

« Odpowiedz #45 : Marzec 08, 2014, 17:55:17 »

Też uwielbiam zapach frezji Smile, chyba jeszcze dokupię cebulek Confused
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Marzec 10, 2014, 21:34:47 »

Jeśli ktoś ma południowy balkon i nie przeszkadza mu, że roślina będzie "jednosezonowa" to polecam mimo wszystko tuberozę. Naprawdę pięknie i silnie pachnie wieczorem, w dzień trochę słabiej. Można sobie wnieść do domu na noc jeżeli komuś nie przeszkadzają silne zapachy. Cebula kwitnie miesiąc codziennie otwierając nowe kwiaty.
Beatriceee
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Marzec 10, 2014, 21:54:11 »

U mnie chyba stefanotis będzie się zbierał do kwitnienia. U mnie jest on rok i w ciągu tego czasu kwitł u mnie raz. Jakoś specjalnych trudności w jego uprawie nie widzę.

Za to cytryny wydają mi się bardzo ciężkie w uprawie, z tego względu, że już w sklepach tracą one bardzo dużo liści, zostają tylko prawie same zielone owoce.

Frezje też bardzo lubię.

W domu mogą pachnieć roślin, ale tylko w takich pokojach gdzie się nie śpi, w kuchni, albo łazience z oknem.

Tuberoza wygląda prawie jak biała frezja, pięknie Smile

aga_76
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Marzec 11, 2014, 08:16:57 »

Nie pozwalam cytrynie zawiązywać owoców,żeby nie padła. Raz  pozwoliłam i straciłam roślinę, pozwolę jak będzie dużym krzaczorem. W sklepach marnują duuużoo kwiatów Mad
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #49 : Marzec 11, 2014, 08:25:06 »

Aga , obrywasz cytrynie zaczątki owoców ?.

Pozdrawiam . Kasia
aga_76
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Marzec 11, 2014, 12:10:53 »

Większość opada resztę obrywam Very Happy
Motylek02
Nowicjusz
*

Kuj-Pom / strefa klimatyczna 6b

« Odpowiedz #51 : Marzec 11, 2014, 16:31:06 »

Uwielbiam jaśmin, cytrusowe też pięknie pachną.

Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Marzec 15, 2014, 13:44:37 »

Właśnie wysiewam maciejkę do korytka. Kiełkować moze w domu, a potem pójdzie  za okno.

północny balkon
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Marzec 15, 2014, 14:33:42 »

Też bardzo lubię pachnące kwiaty,właśnie wysadziłam cebulki Tuberozy.

Kolorowe i zielone
Tama
Aktywny
**

« Odpowiedz #54 : Marzec 19, 2014, 14:26:24 »

Zajrzałam na balkon,jak tam moje zimujace winobluszcze i znalazłam oliwnika. Przezył zime i widać, że niedługo beda listki. A taki lichy był...  Będzie  na zewnetrznym parapecie w pokoju. Tylko się zastanawiam kiedy zakwitnie. Bo ma ok 20 cm.
O ile wiem pachnie w dzień w słońcu.

północny balkon
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Kwiecień 03, 2014, 20:06:41 »

Zakwitło mi coś oznaczone jako Trachelospremum jasminoides, ale T. jasminoides to nie jest. Prędzej T. asiaticum. Kwiaty pachną nawet przyjemnie, goździkowato-pieprzowo, niestety czuć też "stajniowe" nuty... Szkoda, że sprzedawca sprzedał mi źle oznaczoną roślinę, podobno T. jasminoides pachnie dużo ładniej Sad Co do siły to się nie wypowiem, trzeba będzie poczekać aż wszystkie pąki się otworzą Smile
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #56 : Maj 05, 2014, 18:45:22 »

Ponad rok szukałem, dzwoniłem, pisałem, aż w końcu znalazłem kogoś kto się podjął i ściągnął mi ten jaśmin z Włoch. Czekałem dwa miesiące, w kwietniu otrzymałem paczkę, zapłaciłem 60zł za 1,3m badyla Smile Niecały miesiąc później zakwitło. Zapach niesamowity, słodki, owocowo-kwiatowy i narkotyczny. Pachnie podobnie jak japońska herbata jaśminowa  Smile Niektórym może się nie podobać ze względu na indolową (kupową) nutę w dużym stężeniu, ale to właśnie ta nuta nadaje temu zapachowi "narkotyczności". Nie jest tak silny żeby pojedynczy kwiatek wypełnił swoją wonią cały pokój, ale coś tam czuć w pobliżu rośliny. Przedstawiam jedyny, pierwszy, ale nie ostatni (mam nadzieję, bo kolejne pąki rosną) kwiat Jasminum sambac:

Na zdjęciu widać liść poobgryzany przez ślimaki
Co do Trachelospermum asiaticum - nieporozumienie, nie dość, że średnio pachnie, to jeszcze słabo. Dwadzieścia kwiatów nawet nie zdołało zaperfumować parapetu Confused
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #57 : Maj 05, 2014, 23:47:06 »

Ładnie pachnie Hoja carnosa szczególnie pod wieczór.
Stapeliowaty
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Maj 06, 2014, 14:35:49 »

Kwestia gustu. Dla mnie zapach niespecjalny, kojarzy mi się z chwastami polnymi Confused Na dodatek kapryśnie i niezbyt lojalnie kwitnie Confused
ania s.
Gaduła

Podkarpackie

« Odpowiedz #59 : Maj 06, 2014, 18:24:46 »

Mi jej zapach nie przeszkadza Smile a kwitnie bardzo chętnie i obficie, w tej chwili ma 14 baldaszków otworzonych a jeszcze następne się szykują Very Happy

Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: