Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 21:28:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Potrzebna pomoc - problem z basal keiki  (Przeczytany 3411 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« : Marzec 06, 2012, 17:55:13 »

Stałam się dzisiaj szczęśliwą posiadaczką storczyka (najprawdopodobniej, zważywszy na jego rozmiary) storczyka "midi". W sklepie zauważyłam, że w doniczce znajdują się dwa storczyki. Uradowana pobiegłam do kasy zapłacić za nowy nabytek... Niestety w domu, po rozpakowaniu ze sklepowej folii i możliwości lepszego przyjrzenia się storczykowi zauważyłam, że "patyk" podtrzymujący pęd kwiatowy został wbity w basal keiki Sad Wyciągnęłam go oczywiście, jednak tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest jakakolwiek możliwość na uratowanie keiki? Czy po prostu będzie on sobie powoli zamierał aż w końcu całkowicie padnie? Sad

Tak to wygląda:

Uploaded with ImageShack.us
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2012, 22:09:04 »

Matko kochana czy ślepy tego patyka wbijał Surprised! Niewiele Ci pomogę Sad. Wydaje mi się, dziura jest za blisko stożka wzrostu więc ukorzenienie go się nie powiedzie Confused. Ja bym go poobserwowała i jak zaczął by marnieć to bym obcięła i spróbowała ukorzenić. Na allegro widziałam pasty do storczyków przyspieszające ukorzenianie.

dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2012, 07:50:25 »

Ja bym się już tym nie przejmował. Tylko resztę uwagi poświęcił żyjącej części rośliny. Jesli ten maluch ma rosnąć to sobie poradzi, jeśli nie to "fabryka" wytworzy nowa część jak jej to będzie do życia potrzebna.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2012, 19:17:59 »

Po wyciągnięciu patyka dziura zrobiła się bardziej owalna. Obserwuję liście cały czas - są twarde i nie wyglądają jakby miały zmarnieć, przynajmniej na chwilę obecną. W każdym razie listek najmłodszy ewidentnie jest, hmmm jakby to określić... 'naruszony'? W każdym razie nie trzyma się mocno reszty rośliny- zresztą nie ma się co dziwić, skoro ktoś wbił w roślinę patyk takiej średnicy ;O Dlatego też obawiam się, że albo jakimś cudem przeżyje (w co niestety wątpię), albo nie ma już dla niego ratunku, bo przecież samego listka nie ukorzenię Sad

Dinda, ślepy może nie, ale na pewno bezmyślny..

Może to kara dla mnie - tak się cieszyłam, że mam dwie roślinki w cenie jednej, a kiedyś będą mnie zachwycały pięknym kwitnieniem, że mam za swoje Sad

Marzyło mi się keiki, ale najwidoczniej nie jest mi dane Sad
jacolek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2012, 11:53:31 »

Odkopię troszkę temat. I jak z tym "maluchem" ?  Mi jednak wydaję się że mógł sobie poradzić Smile

Ogrodnik Smile
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Luty 12, 2014, 21:25:31 »

Przepraszam za zwłokę - długo nie zaglądałam na forum.

Trzymając się rady dendrobiumB zostawiłam go w spokoju i zajęłam się "żyjącą" częścią roślinki. W zasadzie niedługo po tym storczyk wytworzył nowe keiki, które na dzień dzisiejszy rośnie już sobie w osobnej doniczce i pięknie kwitnie (odpukać, wszystko z nimi dobrze !).
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: