Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 31, 2014, 19:17:36
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leć nie czekaj - storczyk ucieka ;) - cz. 4  (Przeczytany 32102 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bee
Gaduła

wielkopolska 6b

« Odpowiedz #180 : Kwiecień 13, 2013, 08:38:47 »

Wysyp w Netto miniaturek Phalaenopsis lub Doritaenopsis - bardzo ładne za 9,90zł.

dzika
Gaduła

« Odpowiedz #181 : Kwiecień 13, 2013, 08:40:53 »

Wczoraj w poznańskim Praktikerze widziałam Phalaenopsis z metrowymi pędami kwiatowymi  Very Happy. Liście też były sporych rozmiarów. Ciekawi mnie w jaki sposób uzyskano takie gabaryty tych roślin i czy mają szansę powtórzyć kwitnienie takich rozmiarów  Very Happy ?? Cena to 35 zł. Bardzo się zastanawiam nad takim okazem ale trochę kojarzy mi się to ze sztucznością... Bo chyba wśród botaników takie gabaryty osiąga tylko Phal. gigantea  Mad.
Odpowiednim nawożeniem można uzyskać wielkie kwiaty, ale wielkość pędu nie wiem. Mnie udało się uzyskać u kilku phalaenopsisów dużo większe kwiaty niż przy zakupie, ale pędy trochę mniejsze.

kaska.k
Gaduła

Podlasie

« Odpowiedz #182 : Kwiecień 13, 2013, 09:33:45 »

Ja się podzielę również swoim doświadczeniem - kiedyś kupiłam na przecenie właśnie storczyka o gigantycznych liściach i z przekwitniętymi dużymi kwiatami. Storczyk ponawia kwitnienie ogromnymi kwiatami, a kolejne liście są równie duże jak poprzednie. Nie używam żadnych wymyślnych specyfików do podlewania.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #183 : Kwiecień 13, 2013, 09:46:23 »

Właśnie miałam napisać - takie geny. To przede wszystkim.
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #184 : Kwiecień 13, 2013, 12:04:06 »

To warto takiego nabyć. Chyba też się kiedyś skuszę.

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #185 : Kwiecień 13, 2013, 13:56:43 »

No to teraz mi narobiłyście ochoty na niego  Very Happy. Myślałam, że "pędzony" jakimiś specyfikami. Chyba sobie podjadę po niedzieli...

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #186 : Kwiecień 13, 2013, 19:22:16 »

Przepraszam za kolejnego posta ale już nie mogę edytować . Nie mogłam wysiedzieć na miejscu i pojechałam po mojego olbrzyma  Very Happy. Przedstawiam 90 centymetrów woskowego cudeńka :

Przepraszam za jakość zdjęć, robione na szybko telefonem. Płatki mają kolor taki seledynowo - pistacjowy a plamki bordowy.

madziek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #187 : Kwiecień 13, 2013, 19:39:11 »

w leroy merlin w Opolu za 19.90 ciekawe falki można dorwać foskowe
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #188 : Kwiecień 13, 2013, 22:34:37 »

Przepraszam za kolejnego posta ale już nie mogę edytować . Nie mogłam wysiedzieć na miejscu i pojechałam po mojego olbrzyma  Very Happy.
I to się chwali. Szybka reakcja i prawdziwe cudeńko w domu. Dobrze zrobiłaś.
Ja do dziś żałuję, że około 2 lata temu w OBI nie kupiłam MM za 32 zł, a był wielki. Do dzisiaj nie spotkałam nigdzie takiego okazu.
Gratulacje!

wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #189 : Kwiecień 14, 2013, 09:14:44 »

Myślałam, że będzie biały, bo głównie białe spotyka się w takich rozmiarach. A tu proszę jaki oryginał. Bardzo ładny.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #190 : Kwiecień 14, 2013, 09:33:32 »

Dziękuję  Very Happy. Były również białe ale były też intensywnie różowe takie nakrapiane, śliczne. W moim wyborze pomogły woskowe płatki mojego. Pochwalę się jeszcze raz :

Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #191 : Kwiecień 14, 2013, 10:13:27 »

Ania, piękny! Od dawna na takiego poluję, a Tobie się gigant trafił.  Very Happy

marangai
Rezydent

« Odpowiedz #192 : Kwiecień 14, 2013, 12:51:47 »

Piękna, dorodna krówka! Też takiego upolowałam jakiś miesiąc temu u T.; jak go zobaczyłam na przecenie, to uwierzyć nie mogłam, złapałam jeszcze zanim sprawdziłam, ile w ogóle kosztuje Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
kasiek0505
Gaduła

« Odpowiedz #193 : Kwiecień 24, 2013, 15:41:17 »

Bielsko Biała Castorama, przecenione Cimbidium z 47zł na 15 zł . Przekwitnięte, mają suche kwiatki zostawione, ale chyba nie da się zobaczyć koloru  Smile

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #194 : Maj 04, 2013, 10:41:13 »

W Kauflandzie - bynajmniej u mnie - ogromne miltoniopsisy w cenie przystępnej - 19,99zł.
Poza tym przecenione miniatury w kolorze standardowym, D. nobile też przecenione, białe.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti
Aktualnie u mnie:
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=21924.0

Pozdrawiam, Leszek
Waterloo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #195 : Maj 04, 2013, 20:16:55 »

LM-Białystok piękne Phalenopsisy i Brassie te pierwsze to po 19,90 zaś drugie 32,90.
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #196 : Maj 13, 2013, 08:13:00 »

Obi Poznań - Cattleya 4 kolory do wyboru. Cena 45 zł.

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #197 : Maj 13, 2013, 20:13:48 »

W białostockim LM na Produkcyjnej takie oto nowości storczykowe:

oraz

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #198 : Maj 13, 2013, 20:32:25 »

W jakiej cenie te cuda??  Very Happy

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #199 : Maj 13, 2013, 20:35:00 »

Dokładnie nie pamiętam ale coś w granicach 60-90 zł( jakoś chyba 58 i 86 ale nie jestem pewna.Ten okaz z zółtymi kwiatuszkami tańszy.

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
*Kasia*
Aktywny
**

« Odpowiedz #200 : Maj 13, 2013, 21:55:46 »

Kurczę, żebym nie była tak zawalona robotą to jutro w auto i sprawdzić czy na Bielanach Wrocławskich w LM też nie mają takich cudów  Sad Szczególnie Maxillaria tenuifolia to już naprawdę okazja...

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #201 : Maj 14, 2013, 06:52:55 »

Jak dobrze pamiętam to promenaea 58 z groszami a maxilaria 62 czy 68 - różnica w cenie chyba nie była taka wielka Confused

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #202 : Maj 14, 2013, 08:08:49 »

Możliwe  Very Happy

madziek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #203 : Maj 14, 2013, 17:21:27 »

Opole Kaufland cena ok 23 czy 26 zł za zdrowe Falki 1 pędowe, nawet znalazłam przepięknego WOSKOWEgo bordo-żółtego ciapka (podobnego do zdjęć olbrzyma jakie pokazywała powyżej ajania ale dużo mniejszego), niestety u mnie parpapety zapełnione więc musiałam odpuścić:( były też pikęne miltonie kwiaty czerwone i biało czerwone
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #204 : Maj 15, 2013, 08:33:49 »

Od czwartku w Tesco mają być falenopsisy w cenie 19,90zł.

iwka2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #205 : Maj 15, 2013, 14:05:34 »

W białostockim LM na Produkcyjnej takie oto nowości storczykowe:

oraz

Witam
widzę ,że LM poszerzyło asortyment o nowe odmiany storczyków,i ceny nawet przystępne za takie okazy Smile,
Promenea widać duża.
Pozdrawiam Iwona

Pozdrawiam Iwona
nali85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #206 : Maj 16, 2013, 07:28:29 »

W Biedronce Nowy Sacz falki w bardzo różnych kolorach za 20zł

Natalia
madziek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #207 : Maj 24, 2013, 22:16:56 »

wczoraj w Obi w Opolu nowa dostawa falków przepięknych kolorach! osobiście mimo iż przyrzekałam sobie już nie kupować nic więcej, skusiła mnie jedna doniczka która miała w sobie 2 sadzonki. zdjęcia wstawie później jak zrobie. generalnie chyba producent nie zauważył że do jednej doniczki wstawił  sadzonki, a Obi sprzedało to jako 3 pędowy falek. kolory obydwu identycznie więc musiały zostać omyłkowo podwójnie zaszczepione. cena 3 pędowych 24zł 2 pędowych 21zł ale można wybrać prawdziwe cuda np falki o strzepiastej ćmówce:)
KosimkArt
Aktywny
**

« Odpowiedz #208 : Maj 26, 2013, 12:17:02 »

W Kauflandzie w Warszawie są mini phalenopsisy i duże też... Dwupędowe za 55zł, drogo ale naprawdę piękne kwiaty, były też Dendrobium Fire Bird, przepiękne ale nie było ceny... mam nadzieję dostać go od moich małych córeczek, oby tylko mąż nie zapomniał wstąpić ;\

phantom
Aktywny
**

« Odpowiedz #209 : Maj 30, 2013, 16:31:49 »

Promenaea w LM w Białymstoku kosztuje ok. 20 zł. Tyle samo co mini phalenopsisy (pierwszy raz w życiu je widziałem, ładnie pachną).
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: