Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 07:01:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepis na ziemię dla hoi  (Przeczytany 63256 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #240 : Sierpień 27, 2010, 14:38:45 »

Ziemia w workach NIGDY nie jest hermetycznie zapakowana - bo by się zaparzyła.
Przechowywana na zewnątrz, na deszczu lub w stojącej wodzie będzie wodnista.
Trzeba wybierać ziemię zwłaszcza w sklepie samoobsługowym...

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #241 : Sierpień 27, 2010, 14:51:01 »

Pewnie masz rację. Ta była kupowana w tutejszej kwiaciarni.  Sad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #242 : Wrzesień 03, 2010, 10:18:24 »

Ja dla moich hoi zbieram pozostałości po podłożu dla storczyków które kupuje w orchidsklepiku, z każdego opakowania zostaje mi taki drobniutki miał, posadziłam w tym multiflorkę i ładnie się odbija no i plumerii też to pasuje, korzonki bardzo ładnie przerastają podłoże, w tym roku już drugi raz przesadzałam plumerię bo korzenie wychodziły od spodu, no i nic się nie marnuje

Ten miał mi zostaje z podłoża extra dla storczyków
Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #243 : Wrzesień 05, 2010, 21:20:15 »

O Petra wróciła ! jak miło,  nie miałam okazji zamienić zdania ale wszystkie jej posty przeczytałam to jak bym Cię znała  Rolling Eyes

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #244 : Październik 11, 2010, 11:03:09 »

Perlit tak ma... dlatego ja go nie stosuję... Wink

A co do pierwszego... moim zdaniem takie lekkie i przepuszczalne podłoże nie powoduje zagrożenia przelania.. i o to chodzi  Rolling Eyes Ja stosuję samo podloże storczykowe ale COMPO. Zobaczymy jak bedzie dalej...  Rolling Eyes

Tellerciu, mam do Ciebie pytanie: Kupiłam kiedyś ziemię do Storczyków (taki był napis na opak.) w środku jednak była ziemia, lecz bez kawałków kory. Czy takie coś, to jest właśnie te compo storczykowe? A na to podłoże z kawałkami kory (jak do Phalków) jak nazywacie? Wiem tylko, że ta ziemia do Storczyków (co jest bez kory) szybko przesycha. Będę Ci wdzięczna za każde wyjaśnienie.  Rolling Eyes Cool Very Happy
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #245 : Październik 11, 2010, 11:11:04 »

Ja pisałam o ziemi 'Compo sana' do storczyków.
Przegląd ziemi 'storczykowych' masz tu
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=660.0
nie wiem jaką kupiłaś... Confused

Taka ziemia do storczyków tylko pozornie szybko przesycha - te kawałki kory trzymają wilgoć a jednocześnie korzenie maja duzo powietrza (phalenopsisy tez potrzebują duzo powietrza w korzeniach, dlatego dostaja takie specjalne podłoże ).
W malutkich doniczkach każde podłoże szybko przesycha... ja podlewam duże rośliny 1-2 razy w tygodniu, małe co 2-3 dni (co niekoniecznie na to samo wychodzi Smile )

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #246 : Październik 11, 2010, 17:04:48 »

Wstawiłam ją w tym linku, jaki podałaś, Tellerciu. Bywa u nas jeszcze ziemia Substrala, ale zawsze (odkąd pamiętam) była z dodatkiem całej gromady Ziemiórek. I jest na ogół nieziemsko mokra (jakby z miesiąc leżała w wodzie i przed chwilką została z niej wyjęta).
Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #247 : Październik 12, 2010, 08:11:55 »

Nie będę się mądrzyć ale moje hoje rosną w ziemi uniwersalnej z perlitem i już.
Poki co mają się dobrze  Confused

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
Percia
Gaduła

Pozdrawiam Agnieszka :)

« Odpowiedz #248 : Październik 12, 2010, 08:19:55 »

A ja, jako nałogowy przelewacz roślin Razz , polecam podłoże storczykowe. Doskonale się u mnie sprawdza. Poza tym u mnie w domu w takim okresie zimowo - jesiennym lum zimowo - wiosennym jest albo ciepło albo zimno i trudno wycyrklować ilość wody. Nie raz przelałam rośliny, gdy miałam taką sytuację.

"...każde zdarzenie ma swą przyczynę, że nic, nawet najlżejszy podmuch wiatru nie jest przypadkowy, nie powstał sam z siebie. Aby zrozumieć to, co dzieje się dzisiaj, trzeba znaleźć tego przyczynę, która, choć może odległa, na pewno istnieje."
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #249 : Październik 12, 2010, 08:40:42 »

Może poproś w kwiaciarni, żeby ziemię Compo Ci sprowadzili? Albo, jak bedziesz w Warszawie, to przejdź się do Castoramy, na Jerozolimskich, tam zazwyczaj jest....
Nie jest tania, ale jak dotąd bez zarzutu (choć chyba raz ktoś narzekał na ziemiórki, ale to chyba była jednorazowa wpadka). Szkoda by było żeby tyle hoi padło...

Czy na tej Twojej ziemi jest spis składników z tyłu? Confused
Jak tak szybko przesycha to może nie ziemia a zmielone włókno kokosowe? Confused Czasem produkcyjne rosliny są w takim 'jałowym' podłożu.

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Krystal
Moderator Globalny

« Odpowiedz #250 : Październik 12, 2010, 08:44:26 »

Ja tylko dodam, że w Compo zaopatruję się na Allegro (niestety, uroki prowincji oraz pecha w szukaniu w marketach w czasie wyjazdów;-)).
A w kwestii Substrala zgodzę się z Krysią - nigdy więcej, skusiłam się dwa razy, w różnych sklepach - i za każdym razem było literalnie błoto.
chinanit
Rezydent