Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 29, 2020, 13:44:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepis na ziemię dla hoi  (Przeczytany 63710 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #30 : Listopad 13, 2008, 11:57:44 »

Mnie się w compo storczykowym zalęgły ziemiórki Mad Wyciągnęłam jakiś czas temu nadpoczęty worek i wyleciała chmara muszek Mad
I co tu zrobić Confused I tak kupię następny - mam sadzonki do wsadzenia

Pozdrawiam,
Ania
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #31 : Listopad 13, 2008, 14:09:17 »

A może wyprazyc w piekarniku??? ziemiórki nie powinny przetrzymać tej operacji Smile
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #32 : Listopad 13, 2008, 17:49:04 »

Compo można zastąpić? Np czymś takim:

W skład wchodzi w dużej ilości kora - różnej granulacji, mech torfowiec, włókna kokosa, chipsy kokosowe (niewiele w porównaniu z korą), drobny keramzyt, widoczne są ziarna piasku.
Pytam, bo w moim mieście Compo naturalnie nie występuje  Mad
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #33 : Listopad 13, 2008, 17:50:00 »

A może wyprazyc w piekarniku??? ziemiórki nie powinny przetrzymać tej operacji Smile
Na forum hoya wyczytalam, ze prazy sie 1h w 200st.
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Listopad 13, 2008, 21:14:33 »

Jeszcze nie wywaliłam wora - myślicie, żeby to wyparzyć Confused Ja raczej skłaniałabym się do zakupu nowej, ale co zrobię jeśli w nowym worku też coś znajdę.... I jak to wyprażyć - włożyć do brytfanny? luzem? w zamknięciu? potrzebuję przepis jak dla... no, wiecie kogo Wink

Pozdrawiam,
Ania
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #35 : Listopad 13, 2008, 21:24:55 »

Ja Compo z ziemiórkami odniosłam do LM, a wyraz twarzy miałam taki, że bez szemrania uznano reklamację  Mad.
Przez jakiś czas używałam właśnie Substrala dla orchidei, ale w jakiś straszny zachwyt nie wpadłam i w rezultacie zrobiłam się jeszcze bardziej zła na Compo  Mad.
Ostatnio mieszam podłoże Ogro-plantu (takie w sumie uniwersalne, tyle że polecane dla roślin lubiących przepuszczalne) z drobnym keramzytem, chipsami kokosowymi i perlitem.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Listopad 13, 2008, 21:31:04 »

A miałaś paragon? bo ja nie mam. Choć kłócić się potrafię, jak wierzę w słuszność sprawy. Tylko nawet nie umiem powiedzieć, czy kupowałam je w LM czy Castoramie Confused
Chyba nic nie jest w stanie wyleczyć mojego bałaganiarstwa (roztargnienia, zapominalstwa... wszystko jedno) Mad

Pozdrawiam,
Ania
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #37 : Listopad 13, 2008, 21:48:03 »

Paragon miałam.
(Od czasu, jak w którymś markecie beztrosko zawróciłam z torbą pełną już zapłaconych zakupów, żeby coś sprawdzić na regale, a po wyjściu zatrzymał mnie pan ochroniarz grzecznym pytaniem "Czy mogę zobaczyć paragon ?", nie wyrzucam papierka przed powrotem do domu  Razz.)

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #38 : Listopad 13, 2008, 22:13:17 »

Ja czasem mam paragony ze zwykłych codziennych zakupów kilka miesięcy później, ale tych potrzebnych zazwyczaj nie...
Postanowione - wywalam worek i kupuje nowy. Nie będę się bawić w prażenie, tym bardziej, że zostało mało.

Pozdrawiam,
Ania
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #39 : Listopad 14, 2008, 11:08:34 »

Dziewczyny, a sama kaktusówka z podłożem storczykowym i trochą agroperlitu się nada? Bardzo przepraszam, ze marudzę, ale compo u mnie nie ma, a ziemi uniwersalnej TEJ DOBREJ też nie dostałam wczoraj...  Confused
agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #40 : Listopad 14, 2008, 11:12:57 »

To kup COMPO na allegro Wink

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #41 : Listopad 14, 2008, 11:58:37 »

Kupię na pewno, ale dziś przyjdą sadzonki i w coś je muszę posadzić, kurka...
agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #42 : Listopad 14, 2008, 12:02:56 »

Ja dopóki nie miałam COMPO wsadzałam w mieszankę kaktusowej + storczykowej i rosną Wink

kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #43 : Listopad 14, 2008, 12:04:12 »

Jeśli musisz je dziś wsadzić maga to raczej nie masz wyjścia - zrób mieszankę z tego co masz, tak, żeby podłoże było lekkie i przepuszczalne. Ja wcześniej też mieszałam takie podłoże storczykowe jakie akurat miałam pod ręką - linearis kiedyś wsadziłam do drobnego z orchidsklepiku pomieszanego z uniwersalną "bellą". Robić im potem zamieszanie przesadzaniem, to też chyba nie najlepszy pomysł  Confused

Pozdrawiam,
Ania
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #44 : Listopad 14, 2008, 12:13:11 »

No własnie, właśnie!
Chcę uniknąć takiego przesadzania co chwilę. Ona wszak kochają święty spokój...
Przejdę się jeszcze za tą uniwersalną najlepszą, ale przecież nie przytacham 50l worka  Confused a 20litrowe wlaśnie się skończyły...

Kurde, jakie to compo drogie!!!  Shocked

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #45 : Listopad 14, 2008, 12:14:48 »

linearis kiedyś wsadziłam do drobnego z orchidsklepiku pomieszanego z uniwersalną "bellą".
I co, rosła w tym dobrze???

A posadzić dziś muszę - ten sprzedawca przysyła bez doniczek.
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Listopad 14, 2008, 12:24:20 »

Całkiem nieźle Smile potem ją trochę przesuszyłam, przesadziłam do compo i teraz znowu zbiera się do życia Smile

Pozdrawiam,
Ania
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #47 : Listopad 14, 2008, 12:30:14 »

A czemu ją przesadziałś?
To Compo takie rewelacyjne???
Nachodzą mnie takie skąpcze myśli typu "nasze babcie hodowaly hoje i bez compo i pieknie im rosły"... Hmmmm
Bo to Compo jest drogie jak cholera, no...
 Mad

A ja chciałabym na chwilę przestać kupować kwiaty i kwiatowe rzeczy. Tak chociaż do wiosny  Sad
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #48 : Listopad 14, 2008, 12:41:17 »

Ja dopóki nie miałam COMPO wsadzałam w mieszankę kaktusowej + storczykowej i rosną Wink
Ha!! Widzę jadnakże że bez compo się nie obejdzie Wink
No bo skoro rosną, ale w compo lepiej to...
Smile
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Listopad 14, 2008, 21:21:05 »

Przesadziłam w ramach akcji walki z ziemiórkami. Co okazało się syzyfowa pracą, bo w worku compo też się zalęgły.

Pozdrawiam,
Ania
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #50 : Listopad 15, 2008, 21:43:27 »

Nachodzą mnie takie skąpcze myśli typu "nasze babcie hodowaly hoje i bez compo i pieknie im rosły"... Hmmmm
Bo to Compo jest drogie jak cholera, no...
 Mad

Nie jesytam pewna czy nasze babcie miały 40 gatunków hoi Smile
Carnosa prawdopodobnie bez Compo się obejdzie spokojnie Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #51 : Listopad 16, 2008, 02:52:36 »

Nasze babcie miały jedną; właśnie carnosę, która rosła jak głupia. Takie wielgachnej hoi nie widziałam nigdy - ani przedtem ani potem...
Pamiętam te wyprawy z babcią na łąkę - po krowie placki do kwiatków...
A ja się dziwiłam, że dziadek burczał na te praktyki...
Ale TŻ-y tak mają; ja krowich placków nie używam, a też burczy, że wiechciami się bardziej interesuję niż nim Wink
Tymczasem moja duża pubicalix siedzi wlaśnie w kaktusiance z substralowym podlozem dla storczyków.
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #52 : Listopad 16, 2008, 18:14:20 »

Mam compo. Jest drogie jak cholera, ale jak mus to mus Wink

Czy jak w tym posadzę hoję to trzeba ją nawozić jakoś? Dodać coś do tego compo jeszcze, czy żywcem takie dawać? Dodać w sensie jakiejś ziemi, czy coś...
Widziałam dziś w kwiaciarni (Compo mam z OBI) podłoże do storczyków humovit czy jakoś tak, na macnięcie jest bardzo drobniutkie, kosztuje 6,50. Myślicie, ze mogłoby się nadać?
 Confused
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #53 : Listopad 16, 2008, 18:29:19 »

Nie wiem, nie znam - musiałabyś kupić i otworzyć.
Ja w czasie sezonu czasem podlewam nawozem do storczyków...
Kerri którą pokazywałam, ta na oknie, jest w Compo żywcem, bez dodatków.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #54 : Listopad 16, 2008, 19:10:15 »

Maga u mnie niektóre ( hasseltii, thomsonii, silver pink, serpens, linearis) są w czystym Compo. Doskonale jednak zdaje egzamin mieszanka Compo z kaktusową, z dodatkiem drobnego keramzytu czy agroperlitu. Proporcje mniej więcej 2:1. I warstawa keramzytu na dnie, oczywiście. Kilka hoi rośnie w takiej i nie narzeka  Mad   Smile .

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #55 : Listopad 17, 2008, 09:44:14 »

No właśnie w takim mixie u mnie siedzi dorosła pubicalix i teraz carnoska.
Jeśli to, co ma moja przyjaciółka okaże się hoją hasseltii to tej pięknotce dam compo solo; no i zobaczymy Wink
A ten humovit obadam w najbliższym czasie.
Agnieszka Gie
Aktywny
**

Podlasie - strefa 6a

« Odpowiedz #56 : Listopad 22, 2008, 23:20:43 »

Mam pytanie. W jakiej Compo trzymacie swoje hoje? Może być uniwersalne czy jest jakieś specjalne?
Ja większość swoich roślin (kaktusy i sukulenty) trzymam w mieszance uniwersalnej ze żwirkiem akwarystycznym. Czy będzie ona dobra dla hoi czy powinna być jeszcze luźniejsza?

Klikaj codziennie  Pajacyk, Okruszek.
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #57 : Listopad 22, 2008, 23:39:46 »

Ostatnio kupiłam nowy worek Compo storczykowego i jest dość grube, tzn. zawiera duże kawałki kory i ma masę kulek styropianu - czy to w nim normalne Confused Poprzedni worek tak nie miał i był zdecydowanie bardziej "podrobiony".

Pozdrawiam,
Ania
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #58 : Listopad 22, 2008, 23:43:58 »

Kiczulko, to może domieszaj coś.... może trochę uniwersalnej? Confused

Agnieszko, ja wszystkie hoje trzymam w Compo dla storczyków.

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kiczulka
Rezydent

« Odpowiedz #59 : Listopad 22, 2008, 23:47:47 »

Muszę czegos poszukać - długo dodawałam bellę firmy hydrokomplet, ale tu w Krakowie nie wiem gdzie ja kupić, a poza tym raz mnie zaskoczyła brzydkim nalotem, więc się do niej zniechęciłam. Chyba gdzieś na forum widziałam wątek o dobrej uniwersalnej... Confused

Pozdrawiam,
Ania
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: