Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:04:54
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepis na ziemię dla hoi  (Przeczytany 63239 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #210 : Listopad 20, 2009, 15:56:48 »

Jeśli nie padły dotąd, to niech siedzą do wiosny Confused. Uważaj tylko z podlewaniem, zwykla ziemia jest ciężka i długo trzyma wilgoć.

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
lusiaq
Aktywny
**

hoyoba jest ciężka , przewlekła i nieuleczalna ;)

« Odpowiedz #211 : Listopad 20, 2009, 16:59:10 »

Słuchajcie, czy jeśli sierotowata ćma wsadziła ukorzenione szczepki do zwykłej ziemi, szczepki siedzą w niej od miesiąca i nie padły, ale i nie rosną, to lepiej poczekać z przesadzaniem na oznaki życia,
czy lepiej natychmiast przesadzić w coś stosownego?
W czym dobrze będzie australijce a w czym compakcie?
Nie przesadzaj - te gatunki mogą rosnąć w takiej ziemi. Compacta wręcz lubi zwykłą ziemię. Australisa to też zwykły "chwast" i może rosnąć w czym akurat się trafi, byle ziemia nie była zbyt wymyślna .

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #212 : Listopad 20, 2009, 18:10:45 »

Ok, dzięki dziewczyny Smile

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #213 : Listopad 20, 2009, 18:41:06 »

Na wiosne przesadź a mieszankę kaktusianki z podłożem storczykowym.
Ze wszystkich wypróbowanych przeze mnie wariantów w tym najlepiej im się siedzi.

Fajna jest też mieszanka kaktusówki ze sphagnum.
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #214 : Listopad 20, 2009, 19:56:12 »

Magda, a w czym najlepiej ukorzeniać szczepki?
Już mam kołomyja, nie wiem, czy we mchu czy w słoiku lepiej...

maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #215 : Listopad 20, 2009, 19:58:47 »

Ja ostatnio miałam kilka i wszystkie ukorzenialam albo w sphagnum albo wewodzie.
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #216 : Listopad 20, 2009, 20:00:34 »

Jedno drugiemu nie przeczy. Może być np. we mchu przykryte słoikiem.  Smile

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
Kurczak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #217 : Styczeń 02, 2010, 19:39:08 »

A w jakiej ziemi mam posadzić moje niedawno zamówione (przez allegro-dolnyśląsk) :
-sherpedi
-NUMMULARIOIDES
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #218 : Styczeń 02, 2010, 19:47:13 »

Ale dolnyśląsk sprzedaje chyba nieukorzenione sadzonki Confused?
O podłożach sporo tu można pocztać, generalnie musi być przepuszczalne. Zajrzyj też do wątków o wspomianych odmianach.

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
Kurczak
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #219 : Styczeń 02, 2010, 21:57:11 »

dolnyslosk ma dwa rodzaje ukorzenione i nieukorzenione. Ja kupiłem te ukorzenione.
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #220 : Styczeń 20, 2010, 10:00:07 »

Kurczak/Drobiak ma rację.  Smile Idea Ja też od niej bralam, ale tylko te ukorzenione. Te bez korzeni nie interesują mnie.
lusiaq
Aktywny
**

« Odpowiedz #221 : Marzec 20, 2010, 20:12:33 »

Ja dzisiaj przesadzałam większość swoich hoyi. Wymieniałam dokładnie ziemię . Uważam , że nie posłużyła im kaktusianka Krajewskich. Korzenie były jedynie we mchu, który został przy sadzeniu. Jak gołe trafiły do kaktusiaki to były martwe. Byłam tak zszokowana odkryciem ,że przesadzałam dzisiaj masowo. Ech mam nadzieję ,że nie będzie zgonów. Zaskoczona byłam tym ,że na łodyżkach odkładał się nalot gruby jakby kamień i że te które posadzone były w samym mchu lub grubej storczykowej rosły lepiej niż te z kaktusianką K. Sadzonki posadzone bezpośrednio do niej praktycznie nie chciały rosnąć. Zastanawiałam się dlaczego dwie posadzone lacunosy serduszkowe w jednej doniczce mają różne listki i jedna rośnie a druga nie . Wysypałam zawartość doniczki to już sprawa była jasna. Jedna została wsadzona wraz z ziemią w jakiej rosła ,a druga w ową kaktusiankę . Ta ze swoją ziemią rosła jak dzika , a druga dwa razy zasuszała czubek i przez 4 miesiące nie wypuściła jednego liścia.
Piszę bo wręcz mnie zatkało.
Udało mi się przesadzić prawie wszystkie podsypane parszywą kaktusianką ( oraz jej mieszanką) hoye , Skończyło mi się podłoże storczykowe Substrala i kilka przesadzę w przeciągu kilku najbliższych dni ( choć jak się znam , to jutro pojadę do castoramy po ziemię ).

aniakrzyś
Aktywny
**

« Odpowiedz #222 : Marzec 20, 2010, 21:00:44 »

To mnie trochę podłamałaś Lusiu, bo właśnie zamierzałam zakupić tę kaktusiankę K. Dotychczas stosowałam Substrala, ale nie jest zbyt zadowolona z tej ziemi.
I teraz sadzisz w samym compo storczykowym?

Pozdrawiam Ania
lusiaq
Aktywny
**

« Odpowiedz #223 : Marzec 20, 2010, 21:04:49 »

Sadzę teraz w podłoże premium orchidea Substrala  (drobniejsza i ma w sobie więcej ziemii),  plus kaktusianka Compo.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #224 : Marzec 20, 2010, 22:58:03 »

No to mnie pocieszyłaś... Sad
Mam właśnie kaktusiankę Krajewskich i dosypuję do wielu roślin, w tym hoi i fiołków.
Co z tą ziemią jest nie tak??
Ech - poobserwuję i w razie czego też przesadzę.
Sukulentom to podłoże służy  Confused

Normalny szok  Shocked

lusiaq
Aktywny
**

« Odpowiedz #225 : Marzec 20, 2010, 23:32:26 »

Nie wiem co jest nie tak - moim wyrażnie właśnie ona nie służyła. Osadzało się też z niej coś co robiło gruby nalot w koło łodyg i liści jeżeli dotykały jej - jakby kamień taki gruby nalot rudo-brunatny. Korzenie w niej zamierały. Zupełnie nie puszczały w niej korzeni . Te korzenie, które im zostały były w resztkach mchu jaki pozostał z ukorzeniania. Piszę , bo mam złe doświadczenia i lepiej się takimi dzielić i by kto ma tę ziemię zajrzał do doniczek . Może mam trefną partię tej kaktusianki ? ? ? Może u kogoś innego będzie wszystko ok. Moja glabra szaleje ze wzrostem a ma dosypaną tę kaktusiankę . Może ma jej na tyle mało ,że nie szkodzi jej lub akurat jej pasuje to draństwo.

Najbardziej dobitnym dowodem są dwie sadzonki lacunosy posadzone w jednej doniczce , Jedna z bryłą starej ziemi a druga obok w opisywanej kaltusiance ( mieszanka , ale 2/3 kaktusianki) jedna sadziliście jak 5 zł a druga pypcie zasusza i nie może od prawie pół roku wystartować .

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #226 : Marzec 20, 2010, 23:52:12 »

Zobaczę, jak się moje będą w niej zachowywać. Confused
W razie czego - przesadzam od razu w inne podłoże.
Jak dobrze, że o tym napisałaś, Lusiu... Smile

Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #227 : Marzec 21, 2010, 12:49:46 »

Sadzę teraz w podłoże premium orchidea Substrala  (drobniejsza i ma w sobie więcej ziemii),  plus kaktusianka Compo.

Robię dokładnie tę samą mieszankę i hoje rosną całkiem ładnie. Zwłaszcza pubicalyx mi szaleje w niej.

afarek
Aktywny
**

« Odpowiedz #228 : Lipiec 31, 2010, 19:55:31 »

A czy uniwersalna wymieszana z piaskiem (1:1) będzie ok dla carnoski? Akurat nie mam nic innego pod ręką ..

Zapraszam do siebie  

moje roślinki cz. 1
moje roślinki cz. 2

Agnieszka Very Happy
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #229 : Lipiec 31, 2010, 20:15:10 »

Jaki mniej więcej skład ma ta premium orchidea Substrala?

Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #230 : Lipiec 31, 2010, 21:04:22 »

A czy uniwersalna wymieszana z piaskiem (1:1) będzie ok dla carnoski? Akurat nie mam nic innego pod ręką ..
Carnosa nie jest wybredna pod względem podłoża. Tylko może piasku ciut mniej niż połowę Wink Ja ją w takim trzymam, tylko dodałem trochę żwiru i podłoża dla Iglaków. Ale przedtem rosła w bardzo piaszczystym podłożu i nie narzekała.
afarek
Aktywny
**

« Odpowiedz #231 : Lipiec 31, 2010, 21:44:52 »

Ok, super. Bardzo Ci dziękuję Very Happy

Zapraszam do siebie  

moje roślinki cz. 1
moje roślinki cz. 2

Agnieszka Very Happy
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #232 : Lipiec 31, 2010, 21:51:02 »

No to teraz już nic nie wiem. Jak nie czytałam takich wątków to przynajmniej spokój ducha miałam Wink   A teraz wiem, że mogłam swoim hojom zrobić jakąś lepsza mieszankę  Confused   Póki co mam Carnosę i Bellę. Rosną w sumie to chyba je zostawię takie jak są. Jednak niedługo będę sadzić Gracilis, może Pubicalyx i Australis. Czy im mogę dać kaktusową z agroperlitem, piaskiem lub drobnym żwirem? I może dodać jeszcze trochę uniwersalnej, ale bardzo lekkiej, takiej jakby "pyłowej"?

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #233 : Lipiec 31, 2010, 22:49:12 »

Kaktusianka tak ale + jakaś dla storczyków + ewent perlit lub trochę żwirku.Proporcje ja robię 1: 2: garść  Smile Tu naprawdę nie trzeba kombinacji.Podłoże ma być lekkie i przepuszczalne.Niektórzy sadzą nawet w samym storczykowym ale drobnym.
Nie dawaj kaktusowej z piachem i żwirem,bo to nie pustynna roślina  Smile
Carnosa jest wyjątkiem -dobrze rośnie nawet w samej kaktusowej i piachu

A Krajewscy Lusia coś namieszali z podłozem kaktusowym,jakoś tak wiosną.Moja partia zimowa miała zupełnie inny skład niż to kupione gdzieś w marcu.Zgadzam się ohyda  Mad,też nie kupuję już.

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #234 : Sierpień 01, 2010, 09:58:21 »

Dzięki Smile    Kaktusiankę mam, prawie cały worek 5 l. Zostanie mi dokupić storczykowej, pewnie Substrala bo taką chyba tylko mają w naszym ogrodnictwie. Perlit i żwirek mam. Czy storczykową ziemie można prażyć tak jak inne? Chyba tak?

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #235 : Sierpień 01, 2010, 18:32:50 »

Może i można, ale po co ? Gotowe podłoża podwinny być odkażone przez producenta.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
lemonka
Rezydent

« Odpowiedz #236 : Sierpień 01, 2010, 18:47:15 »

Ja miałam dwa razy ziemiórki i dwa razy pleśń. Także w ziemi Substrala. Od kiedy wyprażam nie mam takich problemów Smile   Podobnie moja znajoma miała w tym roku z ziemia Krajewskich. To chyba tez zależy od tego jak ziemia jest przechowywana potem, jak już od producenta wyjedzie.

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #237 : Sierpień 27, 2010, 13:06:06 »

Kiedyś kupiliśmy ziemię Substrala. Była mokra i niemalże ''pływała'', a na dokładkę miała dodatkowych lokatorów - całe ich mnóstwo. Roślinki (hojki) które posadziłam w niej, po uprzednim wyprażeniu w piekarniku, popadały mi. I nie wiem dlaczego. Nigdy więcej tego dziadostwa nie kupię.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #238 : Sierpień 27, 2010, 13:19:33 »

Moim zdaniem to był problem sklepu - złe przechowywanie.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #239 : Sierpień 27, 2010, 14:20:36 »

Być może, tyle tylko że mokra, wodnista ziemia w opakowaniu, była hermetycznie zapakowana przez producenta. Więc chyba sklep nie ma tu wiele do popsucia. Teraz wsadzam Hoje do compo storczykowego z substratem kokosowym i perlitem dla lepszego jej napowietrzenia.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: