Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 21, 2020, 20:53:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Identyfikacja fiołków - cz.10  (Przeczytany 77786 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Wwwiola
Rezydent

« : Listopad 27, 2011, 23:02:23 »

część 9

Potrzebuję opisu do Lavender Swirls  Smile

fiołek13
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Listopad 27, 2011, 23:59:04 »

Lavender Swirls (S. Sorano) Large frilled white stars with lavender edge and eye. Variegated with white and green.

Kaśka
Fiołki - Fiołka  cz.1 cz.2 cz.3
spis fiołkow
Wwwiola
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Listopad 28, 2011, 08:27:34 »

Dziękuję  Very Happy

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2011, 02:36:28 »

Zna ktoś opis do fiołka DORA ??

iza-gdz
Aktywny
**

woj. kujawsko - pomorskie, strefa klimatyczna 6b

« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2011, 03:46:39 »

Pethro, wybacz nie pomogę Cię opisem Sad
W razie czego napisz do Donatki (dcmiel) powinna pomóc, jeśli się nie mylę ma Dorę w swojej kolekcji. Dawno temu też miałam i ukatrupiłam. Za opisy zawsze się zabieram ale nie mogę zebrać bo w sumie jak fiołek mi się podoba to nie dbam o opis z czystego lenistwa - wybacz, za dużo na regałach i do tego ciągła rotacja bo coś przybędzie, coś ukatrupię, ususzę Smile Z tego co pamiętam Dora ma niebieskie, pełne kwiatki i listki typu girl a selekcjonera, zabij nie pamiętam.
Nie mogłam iść spać i proszę: Donatkowa Dora: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=20410.msg675035#msg675035

Pethro, dzięki Tobie przypomniałam sobie, że dawno nie byłam w wątku Donaty, więc lecę  poczytać co u malutkiej Zuźki Smile

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Grudzień 02, 2011, 07:35:27 »

iza-gdz wiem jak wygląda bo już u mnie kwitnie ale nigdzie nie mogę się doszukać opisu, to czasem nie jest fiołek przemysłowy ??

fiołek13
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2011, 08:37:41 »

Pethro też się zastanawiałam kilka razy nad Dorą (tak jak i nad Rococo Rose i Rococo Violet) Niby mają nazwy, pojawiają się w "odmianowych" ale nigdy nie natrafiłam na opis i selekcjonera  Confused

Kaśka
spis fiołkow
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Grudzień 03, 2011, 13:09:38 »

Ja znowu z tym fiołkiem, może ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy to może być sport od Dangerous?

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #8 : Grudzień 03, 2011, 18:38:25 »

Raczej nie.Dangerous  ma bardzo charakterystyczne liscie wydluzone i ostro zakonczone z czerwonym wybarwieniem.Kwitnie na karminowo.W  tym ani liscie  ani kwiaty nie pasuja.Expert ze mnie zaden, Donata ma-niech sie  wypowie.Bo moj to juz dawno zszedl z tego swiata.

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Grudzień 03, 2011, 19:33:29 »

Ja to już nie wiem, ten fiołek do niczego nie pasuje.
Chyba już zostanie NN.  :/

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Grudzień 03, 2011, 23:07:09 »

Pethro też się zastanawiałam kilka razy nad Dorą (tak jak i nad Rococo Rose i Rococo Violet) Niby mają nazwy, pojawiają się w "odmianowych" ale nigdy nie natrafiłam na opis i selekcjonera  Confused
a może to jakieś sporty albo źle podpisane, co sie tyczy DORY to ona chyba tylko na polskich forach jest pokazywana, nic nie znalazłem za granicą

dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Grudzień 04, 2011, 01:11:11 »

moja Dora

Dorę mam od Ariadny, selekcjoner jest nieznany.

Dangerous to nie jest na pewno.

to mój Dangerous

Izo, ja w swoim wątku też dawno nie byłam Laughing  a Zuźka rośnie, jak na drożdżach.

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Grudzień 04, 2011, 17:47:13 »

Ma ktos moze opis do fiolka Lollipop Confused?

lilithbb
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Grudzień 04, 2011, 19:59:39 »

Dcmiel A twój Dangerous się nie przebarwia? Porównywałam znów z moimi i kształt liści ma jednak bardzo podobny, twoje listki od spodu też są czerwonawe? Confused

Tu masz Madziu:
http://davesgarden.com/guides/pf/go/131167/

Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Grudzień 04, 2011, 20:40:08 »

Dziekuje pieknie Lilli Very Happy

Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #15 : Grudzień 05, 2011, 23:54:25 »

Pethro, ja chcialam dodac ze sporo jest fiolkow odmianowych o sewj nazwie i opisie skostruowanym przez zbieraczy, jednak z jakiegos powodu nigdy nie zostaly oficjalnie zarejestrowane. Tak jak Dora wlasnie......

Za to ja przychodze po rade.

Mial to byc Classic Rock.
Jednak jego opis to:
Classic Rock (8232) 07/28/1995 (S. Sorano) Single pale lavender sticktite pansy/purple eye. Variegated green and white, plain, ovate. Semiminiature

Liscie nawet podobne do fotek na sieci ale kwiat?   U mnie to polpelna i pelna biala gwiazdka wpadajaca w odcien ecru. Spodnia strona platkow delikatnie zazieleniona.

Czy jest mozliwe ze sport zmienia ksztalt kwiatu??  Mamy jakis doglebny temat na temat mozliwosci i zmiennosci u sportow??

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #16 : Grudzień 06, 2011, 00:02:23 »

Didi, ja myślę, że to pomyłka. Cudna zresztą Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
dcmiel
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Grudzień 06, 2011, 01:13:46 »

Mój Dangerous się nie przebarwia, tylko czasem ma kilka listków z jasnym brzegiem. Podobnie u mnie zachowuje się PowWow i Impostor, który kiedyś miał cudne listki.
Didi cudny ten nieznajomy.

Dharma
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Grudzień 06, 2011, 10:25:40 »

Pethro też się zastanawiałam kilka razy nad Dorą (tak jak i nad Rococo Rose i Rococo Violet) Niby mają nazwy, pojawiają się w "odmianowych" ale nigdy nie natrafiłam na opis i selekcjonera  Confused

Trafiłam kiedyś na coś takiego:
Bon-bon (843) 12/17/1956 (F. Richter) Double pink. Girl foliage. Semiminiature
http://www.violetventure.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=9&products_id=533
Zupełnie jak Roccoco

pozdrawiam
Monika
Fiołki
k_aga
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Grudzień 06, 2011, 12:42:33 »

Miała być Afrykańska Noc, ale coś chyba nie bardzo. Kto wie i mnie oświeci co z tego wyrosło?
k_aga
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Grudzień 06, 2011, 12:43:04 »

Ten listek na brzegach ciapkowaty to jego.
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #21 : Grudzień 06, 2011, 18:03:43 »

No właśnie ,ciapkowaty listek wyklucza Afrykańską Noc.

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #22 : Grudzień 06, 2011, 18:13:14 »

Didi, ja myślę, że to pomyłka. Cudna zresztą Smile
heh, no to znowu mam NN-ka...  Sad  Ale tego sobie zostawie ze wzgledu na sliczne listeczki, to jest jedna z tych variegacji jakie kochamy, maziaje w stu odcieniach po calej blaszce Very Happy

A czy mamy jakis temat o tym co ma prawo sie zmienic a co nie przy sporceniu??

Bo ja juz wyczailam ze mnie najlatwiej rosna sporty z fiolkow fantasy i najczesciej kolor kwiatka jest taki jakie powinny miec ciapki fantasy wlasnie. Znaczy , wielka ze mnie znawczyni, Laughing  az 4 sporty mi sie trafily ale tez 3 z nich wlasanie z fantasy urosly...

No i ja mam pytania:

1. czy moze sie zesporcic ksztal liscia: longifolia w okragly??

2. czy sport to tylko powrot w kolorach do przodkow, czy moze zmienic sie ksztalt kwiatka?  Bo chyba czasem sie krzyzuje ladny bratek z ladna gwiazdka czy dzwonkiem??   Ciemna noga jestem!?!?   Temat o tem, mi dajcie!!!  Sad

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #23 : Grudzień 06, 2011, 21:33:54 »

Nie kojarze takiego tematu. Mogę przy okazji pomaglować Piotra, ale nie ręczę, że zrozumiem wszystko co powie Razz
Rozumiem, że to pierwsze kwitnienie tej pomyłki ? I nic kolorowego w środku kwiatka nie wyłazi ?

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Grudzień 06, 2011, 22:30:43 »

Nic a nic
Biale, leciutenko wpadajace w odcien ecru

To przy okazji pomagluj czy moga sie liscie longifolia zesporcic, co??

Ja mam takie cuda:   (jak potrzebujesz dokumentacji to prosze, zapisz/wyslij mu te zdjecia Smile )

Senk's Longlegs, dwie rozety z tego samego liscia-matki, jeden ma ledwo spiczaste te lisciochy a drugi sliczne dlugasne, jak trzeba!

I Senk's Blue Heron. Lisc-matka, o ile pamietam, tez przyszedl taki okraglawy , jak ma rozeta na focie. Wszystkie piec rozet jakie mam ma takie same okraglawe liscie, zas kwiat wedle opisu  zgodne: fioletowy bratek z ciemnymi zylkami.
Teraz dokupilam dwa liscie Herona z innego zrodla i przyszly dokladniutenko takie longifolia jakie widuje na zdjeciach z USA.

O, prosze, porownanie:

Wdzieczna bede za wszelkie info od fachowca Smile

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #25 : Grudzień 06, 2011, 22:53:43 »

Ale tu nie ma co pytać - jeżeli te 2 Senki wyrosły u ciebie z jednego liścia to wynika z tego, że kształt liścia się sporci.
Co jest o tyle zrozumiałe, że liść longifolia to nie jest jakaś forma wyjściowa, więc potomek może wrócić do liscia-pradziadka.

http://www.senpoliamini.ru/catalogOSNg.htm
Popatrz na Golden Child i Golden Eye.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
fiołek13
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Grudzień 06, 2011, 23:32:35 »

Deirdre czy ten Twój Senk's Longlegs ma listki variegated ??

Kaśka
spis fiołkow
Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #27 : Grudzień 07, 2011, 21:55:01 »

Fiolku, ma, tylko po lecie variegacja znikła, jest na najstarszych, małych listkach których na focie nie widać. Pewnie teraz, zima, znowu urosną przyzwoite, plamiaste liscie.

JeyDee, np widzisz, a ja nie wiedziałam czy mam wyciagac takie wnioski. Co się pytalam ludzi na sieci to oględnie mi odpisywali ze to się jeszcze może odmieni, ze mam poczekać i zobaczyć, może ta longifolia urośnie jak trzeba.....  No wiec jak nikt mi nie pisal stanowczo ze może się zesporcic, to co ja, biedna, mogłam sadzić?? Sad

Za linka dziekuje Very Happy
Popatrzylam i kwiatek bardzo podobny do tego Golden Eye, choć wedle opisu sam Golden Eye powinien mieć zolte oczko. Za to lisciowo to nic a nic nie podobne. Sad  Inna variegacja. Chyba się pogodzę z tym ze to prawie nie rozwiązywalna zagadka... Sad   
Akurat tej odmiany malo mi "się urodziło". Ledwie trzy sadzonki, dwie są u mnie, jedna u Lilithb. Jak na razie jedna zawitla. Choć cudu nawrocenia się nie spodziewam....
No nic, jak pisałam, zostawię sobie fiolka dla cud urody liści variegata, jak się cala rozeta zrobi taka jak lisc-matka, wybaczę biale kwiaty.... Wink

O taka byla:

Deirdre
Gaduła

« Odpowiedz #28 : Grudzień 07, 2011, 22:01:08 »

To ja jeszcze pozwole sobie z jednym fiolkiem popytac. Moze on jakis wybitnie charakterystyczny i cos sie wymysli?  Confused   

mial byc:
Rob's Whippoorwill (7901) 06/02/1993 (R. Robinson) Semidouble light pink sticktite pansy/darker shaded tips, edge. Crown variegated medium green and white, pointed, glossy. Semiminiature

a uroslo takie cos, o smiesznych, bardzo drobnych listkach z zabawnym wzorkiem, bardzo chetnie sie krzaczy w krzakowaty trailer, chocby nie wiem ile "boczniakow" wycinac, ciagle je wypuszcza.

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #29 : Grudzień 07, 2011, 22:06:47 »

Didi, a te Senki mają takie same warunki świetlne ? Bo o temperaturowe to pewnie nie ma co pytać ?

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: