Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 01:14:32
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mini orchidarium  (Przeczytany 2931 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
silanka
Nowicjusz
*

« : Listopad 11, 2011, 18:35:10 »

Witam,
chciałabym zainstalować w swoim akwarium( 50x30x30) mały wentylatorek i rozłożyć na dnie kabel grzewczy. Jak zamontować wentylatorki? Akwarium jest przykrywane szybą. Czy wentylator może być wewnątrz akwarium przymocowany do szyby? (Byłby otwór na kabel od wentylatora plus kilka dodatkowych dla wymiany powietrza z zewnątrz.).
Czy drugi sposób : zrobić otwór w tej szybie tak, że tył wentylatora jest na zewnątrz? Tylko wtedy temperatura i wilgotność w akwarium podlegają większym zmianom.
Proszę o radę.
Pozdrawiam.

Natalia
yantee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 13, 2011, 16:27:48 »

Jeżeli mogę coś zasugerować, poddać pod rozwagę.

- Wentylatorek dobrze by było powiesić na haczykach, ale nie kleić wewnątrz akwarium do szyby, dlatego że nie ma wtedy cyrkulacji powietrza wokół samego wentylatorka. Mniemam, że jest to wentylator komputerowy.
- Drugi sposób też jest dobry. Jeżeli masz podłączony kabel grzejny podwójnie izolowany (do akwariów i terrariów) można to wszystko połączyć programatorem. Jak chcesz, możesz obejrzeć u mnie na blogu, w jaki sposób ja to rozwiązałam, tyle że był to plastikowy pojemnik. Zacznij przegląd od dołu strony

http://gejzerka.blogspot.com/search/label/Przechowalnia%20dla%20maluch%C3%B3w

Co jeszcze mogę dodać. Pod akwarium, żeby nie ogrzewać stolika, dobrze jest położyć styropian lub kawałek ekranu zagrzejnikowego. Odizoluje to skutecznie akwarium od powierzchni stolika a tym zminimalizuje straty ciepła i skróci czas nagrzewania wnętrza akwarium.

pozdrawiam Elżbieta
Nie pozbędziesz się swoich demonów, dopóki nie pogodzisz się z tym, że wraz z nimi odfruną również anioły. (Sheldon Kopp)
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #2 : Listopad 21, 2011, 21:43:20 »

To może jeszcze dorzucę swoje nowe parapetowe Smile Doświadczeń z wentylatorkiem nie mam żadnych, ale pewnie będę musiała go zainstalować na wiosnę Sad Na razie ciepłe powietrze kaloryferowe spod terrarium wpada przez nawietrzaki z przodu i wylatuje u góry z tyłu (odsłaniam tylko na noc).
Mój zestawik startowy: terrarium 60x45x40, w środku keramzyt, korzenie mangowca i japońskie, EXO TERRA FOGGER w szklanym naczyniu, higrometr i termometr w jednym, a z roślin Bulbophyllum falcatum, Aerangis stylosa, Podangis dactyloceras, Chilochista segawai i Phal. equestris na podkładkach, Angraecum, Vanilla planifolia, tilladndisie x3 i to z grubsza tyle Smile

No i zbliżenie

Jak na razie bez wentylatorka sobie radzę, ale jak mi się zaczną problemy z roślinkami to pewnie go zamontuję Very Happy

silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2011, 16:02:51 »

Czy ktoś nie chciałby kupić kabla grzewczego Terra Zone marki Aquael ? Moc 15W długość 2,5 metra- cena 35 zł. Dwa dni był używany.

Natalia
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: