Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 00:50:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cattleya - zdjecia, uprawa cz. 3  (Przeczytany 63137 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Styczeń 29, 2012, 22:24:02 »

Moja jest kupiona w Obi i kosztowała właśnie 45zł, później udało mi się kupić drugą ale bez kwiatów za 10zł. Ostatnio bylam w Obi i były w tej cenie.

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Styczeń 30, 2012, 16:38:00 »

Potinara Burana Beauty  Very Happy

Mam ją także, była prezentem urodzinowym, wiem jaka jest cudowna, no i pachnie tak różano, gratuluję zakupów  Very Happy
Moja w tej chwili ma dwie pochewki które chyba czekają na wiosnę żeby się zapełnić, niestety  Mad
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Styczeń 30, 2012, 16:42:07 »

2spanielki, możesz pokazać jak wyglądają te pochewki  Confused ?. Moja też ma coś ale nie wiem co to jest i jak powinny wyglądać te pochewki kiedy roślina szykuje się do kwitnienia  Cool.

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #33 : Styczeń 31, 2012, 19:13:48 »

Troszkę słabo widać. Do kwitnienia mojej jeszcze daleko, myślę że one potrzebują letniego słoneczka żeby zakwitnąć, chociaż pewnie niektórym udaje się to zimą.

badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Styczeń 31, 2012, 19:16:44 »

2spanielki proszę powiedz mi, czy Cattleya jak wypuszcza nowy przyrost to każdy kwitnie?

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Styczeń 31, 2012, 19:35:19 »

Badylku ja jeszcze raczkuję więc nie odpowiem bo nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Wydaje mi się że tak, wcześniej czy później.
badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Styczeń 31, 2012, 19:39:55 »

Ja też nowa w temacie mam trzy i jestem ciekawa jak z kwitnieniem  Confused

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Styczeń 31, 2012, 19:42:13 »

Ja mam cztery, w tym dwie niespodzianki, ale Burana Beauty jest wśród nich charakterystyczna.

A znasz swoje wszystkie? jakie kolorki?
badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Styczeń 31, 2012, 19:45:50 »

Jedna żółta, dodałam tu zdjęcie, a dwie niespodzianki, mogę się domyślać tylko, jedna chyba fioletowa z dużymi kwiatkami a druga z drobniejszymi, zobaczymy, czas pokaże  Laughing

ajania
Gaduła

« Odpowiedz #39 : Styczeń 31, 2012, 19:51:45 »

Moja też wypuszcza 'takie coś' spomiędzy liści ale na pewnym etapie wzrostu te pochewki się zatrzymały i dalej ani rusz  Confused. Pseudobulwy są bardzo pękate co też podobno zwiastuje kwitnienie  Confused.

malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #40 : Luty 02, 2012, 11:24:24 »

2spanielki proszę powiedz mi, czy Cattleya jak wypuszcza nowy przyrost to każdy kwitnie?
Niestety nie koniecznie.

xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Luty 08, 2012, 18:57:21 »

Mojej katleji w ciągu ok 4 dni zbrązowiał cały liść. Najpierw pojawiły się jakieś plamy, które zajęły cały liść, który następnie odpadł. Czy to normalne? Na innych liściach nie ma nawet śladu takiego czegoś. Dodam, że katleja jet malutka i zostały jej teraz tylko 3 listki. Może to przez to, że stoi na południowym oknie?

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #42 : Luty 08, 2012, 19:12:12 »

Może ją przelałaś i jeśli stoi w chłodzie, to efekt podgnitych liści murowany. ŻEBY TYLKO LIŚCI. Confused

Badylku będę żebrać u Ciebie o małą pseudobulwkę fioletowej catlleyii.  Rolling Eyes Mogę ślicznie prosić o kawalątek- jak u Ciebie obrodzi w nowe przyrosty? Embarassed Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Luty 08, 2012, 20:12:19 »

kwiatolek nie ma sprawy, jak tylko będzie czym to się podzielę  Smile

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #44 : Luty 08, 2012, 20:53:55 »

Super. Idea Idea Idea

Pamiętam o bulwach gloksynii.  Mr. Green Byłam sprawdzić, ale na razie nie mają. Smile

Zamówiłam dwie cattleye na allegro, ale czekam aż słonko przepędzi mrozy.  Sad Ciekawe jak długo jeszcze będzie tak mrozić? Shocked

Pozdrawiam Paulina Smile
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Luty 08, 2012, 21:46:36 »

Jakie i u kogo zamówiłaś jeśli można wiedzieć ?

xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Luty 08, 2012, 22:46:25 »

Może ją przelałaś i jeśli stoi w chłodzie, to efekt podgnitych liści murowany. ŻEBY TYLKO LIŚCI. Confused

Chyba nie ma takiej opcji... W pokoju 20 stopni, słońce w parapet grzeje. Co prawda spryskuję wierzchnią część podłoża, ale chyba to nic złego, bo w pokoju susza jak na pustyni. Korzenie ma w porządku - trzymam ją w przezroczystej doniczce. Więc może jednak słońce + spryskiwanie Confused

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Luty 09, 2012, 05:49:12 »

Wietrzysz pokój? Może tutaj tkwi przyczyna? Confused

Pozdrawiam Paulina Smile
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Luty 09, 2012, 13:55:26 »

Wietrzysz pokój? Może tutaj tkwi przyczyna? Confused

Ani mi się śni! Straszny ze mnie zmarźluch Very Happy Może mogłabym wstawić zdjęcie jak to wyglądało? Może pomoże

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #49 : Luty 09, 2012, 21:20:15 »

Ekspertem nie jestem, ale dawaj jakieś foto poglądowe. Smile

Pozdrawiam Paulina Smile
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Luty 12, 2012, 14:47:30 »

Ekspertem nie jestem, ale dawaj jakieś foto poglądowe. Smile

Tak to wygląda Confused

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #51 : Luty 13, 2012, 17:02:10 »

Ja także nie jestem ekspertem, ale wycięłabym brązową bulwę u nasady, przetarła wacikiem nasączonym denaturatem i zasypała węglem aptecznym.  Dwóm pozostałym bulwom zrobiłabym oprysk preparatem antygrzybicznym( np. Topsin)
Gdyby to nie pomogło i choroba przeniosłaby się na pozostałe liście to wymoczyłabym całe korzenie w antygrzybie.
Powodzenia!

Natalia
kwiatolek
Gaduła

« Odpowiedz #52 : Luty 13, 2012, 20:18:15 »

Niestety nie mam pojęcia. Smile Może poszukaj na stronie orchidarium w dziale choroby bakteryjne itp. Sad

Pozdrawiam Paulina Smile
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Luty 13, 2012, 21:00:19 »

Ja także nie jestem ekspertem, ale wycięłabym brązową bulwę u nasady, przetarła wacikiem nasączonym denaturatem i zasypała węglem aptecznym.  Dwóm pozostałym bulwom zrobiłabym oprysk preparatem antygrzybicznym( np. Topsin)
Gdyby to nie pomogło i choroba przeniosłaby się na pozostałe liście to wymoczyłabym całe korzenie w antygrzybie.
Powodzenia!

Czyli to jednak grzyb? Jak będę miała chwilkę czasu to muszę się do tego zastosować. Fajnie jakby mi nie umarł Very Happy

kwiatolek Dzięki za pomoc i tak Smile

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

silanka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #54 : Luty 13, 2012, 22:19:41 »

Tego nie wiem. Może to być także wirus.  Sad Obserwuj roślinkę po wycięciu bulwy i koniecznie ją odizoluj od reszty storczyków.
Poczytaj tutaj:
http://www.storczyki.org.pl/uprawa/problemy/choroby_i_szkodniki/4_bakteryjne.html
http://www.storczyki.org.pl/uprawa/problemy/choroby_i_szkodniki/3_wirusowe.html
http://www.orchidgarden.pl/choroby/choroby-bakteryjne.html

Natalia
malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #55 : Luty 14, 2012, 11:40:35 »

Silanka dobrze radzi. Ja bym zdecydowanie wyciągnęła z podłoża bo ono podejrzane jakieś. Wytnij delikatnie wszystkie suche i nie drożne korzenie i wsadź do nowego podłoża. Może uda Ci się dać w spód te nowe co widać na zdjęciu. Myślę, że nie jest to grzyb, chyba, że podlałaś storczyka na noc i stał w chłodzie, ale wtedy cierpiałby po całości. Wytnij tę bulwę i przejrzyj korzenie. Ciepłe i jasne miejsce mu wystarczy. Tylko go nie zalej, ale pamiętaj też, że katleje lubią więcej wody niż phalaenopsisy.

MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #56 : Luty 21, 2012, 12:29:45 »

Oj, daaaawno nie zaglądałam na floraforum. Moje marzenia się spełniły i w końcu mam katjejki Smile
Stały biedule zalane w sklepie z ceną 20e za sztukę. Mąż zrobił maślane oczy i oddali je po 5e do reanimacji. Wymieniłam podłoże, poobcinałam zgniłe korzonki, odkaziłam cynamonem. Minęło już dwa tygodnie, trzymają się dobrze, kwiatów nie zrzuciły. Pięknie pachną Smile
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #57 : Luty 21, 2012, 13:25:20 »

Silanka dobrze radzi. Ja bym zdecydowanie wyciągnęła z podłoża bo ono podejrzane jakieś. Wytnij delikatnie wszystkie suche i nie drożne korzenie i wsadź do nowego podłoża. Może uda Ci się dać w spód te nowe co widać na zdjęciu. Myślę, że nie jest to grzyb, chyba, że podlałaś storczyka na noc i stał w chłodzie, ale wtedy cierpiałby po całości. Wytnij tę bulwę i przejrzyj korzenie. Ciepłe i jasne miejsce mu wystarczy. Tylko go nie zalej, ale pamiętaj też, że katleje lubią więcej wody niż phalaenopsisy.

Właściwie to się za bardzo nie znam, ale jak dla mnie to podłoże wygląda całkiem okej. Może wyglądać na jakieś zgniłe albo coś, ale przed robieniem zdjęcia je zraszałam. Jak już pisałam, trzymam w przezroczystej doniczce i korzenie wyglądają na zdrowe. Są zielonkawe i dobijają się na dno doniczki (doniczki są ustawione na wilgotnym keramzycie). Jeśli chodzi o tego brązowego liścia to sam odpadł, bulwka została. Popryskam jeszcze topsinem i mogę tak zostawić? Konieczne jest przesadzanie skoro widzę, że z korzeniami i podłożem wszystko okej? Chyba że katleje potrzebują jakiegoś drobniejszego?

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

malenstwo38
Rezydent

« Odpowiedz #58 : Luty 23, 2012, 13:18:02 »

Możesz tak zostawić i obserwować. Powodzenia! Smile

xxsyllxx