Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 00:30:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biedronki  (Przeczytany 4390 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Canna0
Aktywny
**

« : Październik 28, 2011, 20:49:24 »

Dzisiaj przeżyłam nalot biedronek, ale nie tych naszych sympatycznych siedmiokropek. Na południowej ścianie bloku, w którym mieszkam było ich pełno, w zasięgu wzroku było ponad 50 osobników, dalej nie liczyłam. obsiadły też okna i pchały się do mieszkania. Kilka musiałam wyrzucić na siłę (same nie chciały wylecieć) no i zamknąć balkon, bo mieszkanie mam dla siebie, nie dla nich.

Pozdrawiam
Anna
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Październik 28, 2011, 21:06:15 »

Ja dzisiaj u siebie znalazłam jedną. Ze zdziwieniem wymiotłam ją spod łóżka.

Marzena Smile

Parapety
goll
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Październik 28, 2011, 21:53:51 »

U mnie wczoraj w pracy te same opanowały całe okno.

bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2011, 22:05:55 »

U mnie to samo... na balkonie siedzi ich cały czas co najmniej paręnaście.

Majoki
Rezydent

6a - Mazury/ Mazowsze

« Odpowiedz #4 : Październik 28, 2011, 22:31:37 »

Teraz jest okres hibernacji biedronek, dlatego chowają się w cieple gdzie się da. W domu również nie będą przeszkadzać a wiosną kiedy się obudzą to mogą natrafić na jakieś robactwo na naszych roślinach i w ten sposób pozbędziemy się szkodników.

Są takie chwile w życiu żółwia,że musi komuś dać w mordę.
(Andrzej Mleczko)                            Jolka
wiewióreczka
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Listopad 01, 2011, 16:52:25 »

Od kilku osób z Katowic słyszałam, że jak wychodzą w przerwie w pracy na 'dymka' na taras to tam od kilku tygodni jakaś plaga. Tylko mówili że one są jakieś zmutowane bo są czarne w czerwone kropki Smile

Pozdrawiam ciepło 

Mam swój kawałek 'nieba' na ziemi
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=22423.0

Mija prawie 8 lat kawałka nieba...

Dziś jest najlepszy dzień mojego życia - powtarzaj to codziennie, a taki będzie.
goll
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Listopad 01, 2011, 22:09:41 »

Wysłuchałam właśnie,że te rozłażące się teraz ,nie sześciokropki, są bardzo krwiożercze.
owszem ,mszyce to przysmak, ale jak o tej porze ich brakuje atakują inne owady ,w tym nasze rodzime biedronki.

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Sierpień 23, 2012, 16:08:49 »

Jedna biedronka zamieszkała w małej sansewierii na balkonie. Już 2 dni w niej urzęduje. Dzisiaj zauważyłam, że była wciśnięta pomiędzy dwa liście, a że są sztywne, to myślałam, że się zaklinowała. Próbowałam jej pomóc się wydostać, ale fuknęła na mnie i zmieniła miejsce pobytu w tej samej rozetce. Może chroni się w niej przed upałem? Na dnie rozetki ma troszkę wody. Mszyc nie ma.

Pozdrawiam
Anna
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #8 : Sierpień 23, 2012, 19:35:31 »

Wygląda jakby była w oku cyklonu.  Smile

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2012, 17:30:00 »

A "moja" biedronka w dalszym ciągu mieszka w sansewierii. Ze dwa razy gdzieś sobie poszła, ale wróciła i spędza w niej całe dnie. To już ponad tydzień. Najczęściej siedzi pupą do góry, widać tak lubi. Może zniosła tam  jaja? Podglądam, nawet z lupą, czy nie założyła sobie w moim osobistym kwiatku hodowli mszyc, ale nie. Intryguje mnie, jednak jest sympatyczna, więc nie mam nic przeciwko jej pobytowi w moim kwiatku. 

Pozdrawiam
Anna
Dropsique
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 03, 2012, 10:32:59 »

A moje mieszkanie odwiedziła wczoraj taka biedronka:

nazywam się Kasią

1 2 3 4 5 6
Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 03, 2012, 10:57:52 »

Jaka sliczna, i jakie ma fajne biale za uszami Smile

Canna0
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 20, 2012, 18:06:24 »

Powtarzam się, ale "moja" biedronka wciąż się nie wyprowadziła z sansewierii. Mieszka w niej już chyba dobry miesiąc. Podejrzewałam, że może wyzionęła ducha, ale zmienia pozycje, więc żyje. I chyba się odchudza, bo cały czas siedzi na miejscu.

Pozdrawiam
Anna
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Październik 20, 2014, 18:11:18 »

Torpeda na mszyce - larwa biedronki

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: