Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 17, 2019, 16:42:04
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.3  (Przeczytany 95622 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #300 : Marzec 11, 2013, 21:23:56 »

Lucynko, u mojej siostry cymbidium od jesieni stało w dość chłodnym pomieszczeniu, praktycznie nie podlewane. w chwili obecnej kwitnie na 3 pędach. Tam może nie tyle przechłodzenie dało efekt co długotrwałe przesuszenie. Sam nie wiem. Temp ok 10stC, podlane 2, może 3 razy delikatnie.
Ja od lata znowu będę próbował z tym cudakiem jak dostanę.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Dropsique
Aktywny
**

« Odpowiedz #301 : Marzec 11, 2013, 21:27:35 »

Lucynko, moje też do samego końca na balkonie. Potem w pokoju u mojego syna, gdzie bardzo często otwarte okno i cały czas wyłączony kaloryfer. Ale nigdy go nie przesuszałam. Może to jest błąd....

nazywam się Kasią

1 2 3 4 5 6
goll
Rezydent

« Odpowiedz #302 : Marzec 11, 2013, 22:04:12 »

Kiedy ja swoje zimą może ze trzy razy lekko podleję.To chyba nie za często.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #303 : Marzec 12, 2013, 10:59:03 »

Jestem pewien,  że jak dostanie słońca ( Smile ) to za kilka dni zapachnie baardzo intensywnie.  A czy bardzo suszyłaś zimą?

Właściwie to moje było przesuszone, bo jak już było chłodno, a stało jeszcze na balkonie, to podlewałam tylko troszeczkę (moczyłam kilka minut w misce), a potem, jak już było w domu, to moczyłam co drugie moczenie falków, więc raz na miesiąc  Shocked Zresztą w doniczce jest taki gąszcz korzeni, że na pewno całość się nie namoczyła, tylko sam dół trochę. W lato trochę polewałam od góry.

Pozdrawiam,
Basia
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #304 : Marzec 12, 2013, 11:15:14 »

Basiu, Twoje ma bardzo ładne kwiaty, z tych drobniejszych jak widzę. Smile
Moje stoi zapomniane w piwnicy, ale w tym roku muszę o nie zadbać. Już dawno nie było kwiatów.
Na pewno lepiej nawozić, regularnie podlewać... Rolling Eyes

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #305 : Marzec 12, 2013, 12:53:45 »

Basiu, kwiaty są na pewno drobniejsze niż u różowego, którego widziałam ostatnio w LM  Very Happy i kosztowało 130 PLN  Shocked
Rozumiem, że kiedyś były kwiaty? Twoje kwitnienie? Jaki kolor? Zajmij się swoim, może się odwdzięczy  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
basienka41
Gaduła

« Odpowiedz #306 : Marzec 18, 2013, 20:50:09 »

Mariusz , jak Twoje Cymbidium? Będą kwiaty czy nie?

Basia
Kocham storczyki i góry Smile
Pozdrawiam Smile
salaga
Aktywny
**

« Odpowiedz #307 : Kwiecień 29, 2013, 19:27:47 »

A u nas zakwitło właśnie Cymbidium tigrinum:

To nieduża roślina ( 30 cm wysokości) taka akurat na parapet. U nas rośnie zazwyczaj na północnym oknie, całe lato spędza w ogródku. To jedno z tych cymbidiów, których pędy kwiatowe mają tendencję do zwisania.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #308 : Kwiecień 30, 2013, 08:07:01 »

Agnieszko,
piękne cymbidium, gratuluję kwitnienia Very Happy Widzę, że jest w glinianej doniczce. Czy to tylko osłonka? Confused Muszę przesadzić swoje i rozważam glinianą doniczkę. Napisz proszę jak podlewasz swoje  Smile

Pozdrawiam,
Basia
salaga
Aktywny
**

« Odpowiedz #309 : Kwiecień 30, 2013, 17:30:51 »

Basiu, doniczka jest gliniana a podłoże nietypowe - torf wymieszany z korą. Roślina jest u nas trzy lata, rośnie na parapecie, cały letni sezon w ogródku i trzymamy ją dość "mokro", również zimą. Powinna zakwitnąć bardziej obficie, to już duża roślinka. W tym roku robimy eksperyment: Po podziale część zostanie w domu a część pójdzie na suche zimowanie do piwnicy. Chcemy zobaczyć, czy ekstremalne warunki zainicjują bardziej obfite kwitnienie.  Cool

Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #310 : Kwiecień 30, 2013, 20:07:57 »

Kwiaty ciekawe i dość duże  jak na tak niedużą roślinę (30 cm). Cymbidia lubię gdy kwitną  szkoda tylko,
że trudno zdobyć miniaturowe.

salaga
Aktywny
**

« Odpowiedz #311 : Maj 01, 2013, 05:34:16 »

Krysiu, masz całkowitą rację. Trudno trafić mini cymbidium. Ta roślinka jest upolowana na wystawie storczyków w Wiedniu. Stała jedna jedyna, dobrze, że ją wypatrzyliśmy!

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #312 : Maj 01, 2013, 13:54:44 »

Basiu, doniczka jest gliniana a podłoże nietypowe - torf wymieszany z korą. Roślina jest u nas trzy lata, rośnie na parapecie, cały letni sezon w ogródku i trzymamy ją dość "mokro", również zimą. Powinna zakwitnąć bardziej obficie, to już duża roślinka. W tym roku robimy eksperyment: Po podziale część zostanie w domu a część pójdzie na suche zimowanie do piwnicy. Chcemy zobaczyć, czy ekstremalne warunki zainicjują bardziej obfite kwitnienie.  Cool

Agnieszko, dziękuję za informacje. Ja chyba też się zdecyduję na glinianą doniczkę  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
nali85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #313 : Maj 07, 2013, 19:06:16 »

Witam Wszystkich Forumowiczów
Dzisiaj zakupiłam u znajomej kwiaciarki taki to okaz Idea Idea
miał być niekwitnący za 50zł ale jak go wyjęła z czeluści swojej kwiaciarni okazało się że ma dwa pędy a z umówionej ceny nie było jak się wycofać Laughing
Tak wiec jestem posiadaczka pierwszego w swojej karierze cymbidium
i w związku z tym ma pytania:
1. Czy możne już być na polu, w domu mam za ciepło a nie chce aby się obraził i zrzucił kwiaty, jest pod drzewami tak jak widać na zdjęciach i słoneczko na pewno go nie dopiecze
2. Czy usunąć chore liście, czy wyciąć poniżej uszkodzeń, a możne tak ma być ( aczkolwiek średnio mi się to widzi)
3. Czy przesadzać, bo ma mała doniczkę, a może poczekać jak przekwitnie a może ona tek lobią Confused

Natalia
nali85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #314 : Maj 07, 2013, 19:12:04 »

a i jeszcze jedno jak często go podlewać bo na etykiecie było ze co 4-5 dni?

Z góry dzięki za odpowiedz

Natalia

Natalia
nali85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #315 : Maj 08, 2013, 20:01:07 »

A i jeszcze jedno pytanie. Bo właśnie się wczytałam w archiwum -mam go mocno nawozić tak jak do prowokowania kwitnienia (w lecie), czy mało jak w zimie jak zaczyna kwitnąć ?. U mnie wszystko jest na odwrót i się zgubiłam Mad

Proszę o rade.

Natalia
kiwis
Aktywny
**

« Odpowiedz #316 : Maj 08, 2013, 21:05:39 »

Niezły pomysł z tym wiaderkiem. Ale po każdym deszczu trzeba bedzie wode wylewać.
Ja wolę tak, Duża doniczka plastikowa wkopana w ziemię z jak największą pustą przestrzenią pod dnem. W taką konstrukcję wstawiam nieco mniejszą doniczkę z cymbidium. Nie wywraca się i woda ma gdzie wsiąkać. Podlewam tak, żeby nie wysychało podłoże aż do końca sierpnia. Nawożę silnie, jak na storczyki oczywiście. Przed sezonem przesadzić trzeba w taką doniczkę, żeby z każdej strony zostało miejsce o szerokości 1 psb. Pod koniec sierpnia nowe psb powinny być takie lub większe niż stare. Wtedy zaczynam przesuszać. Pzdr.

Marek
nali85
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #317 : Maj 11, 2013, 20:31:09 »

Normalnie płakać mi się chce. U nas by  dzisiaj wiatr i myślałam, że stabilnie stoi moje cymbidium ale się myliłam ..........wywrócił się i złamał mu się pęd kwiatowy zaraz poniżej pączków  Sad Sad Sad Sad Sad
Myślicie, że jeszcze pości kwiatki na tym pędzie. Bo mi się zdaje,  że to koniec  Sad Sad Sad Sad

Natalia
Dakota
Aktywny
**

« Odpowiedz #318 : Maj 12, 2013, 16:29:28 »

Jak poniżej pączków to już nie puści Smile Ale jeszcze drugi mu został, nie martw się bo kwiatki i tak będziesz mieć Smile Za rok wypuści nowy.

Pozdrawiam, Asia
luczek95
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #319 : Maj 13, 2013, 19:27:28 »

Czy cymbidia od wszystkich już stoją na dworze? Wink
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #320 : Maj 14, 2013, 08:21:16 »

Moje już stoi ze dwa tygodnie na balkonie  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #321 : Maj 14, 2013, 14:43:08 »

Moje stoi od wczoraj, jeszcze chwila na aklimatyzację i zaczynam paść.
Może zechce nareszcie zakwitnąć.

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #322 : Czerwiec 08, 2013, 07:28:02 »

Jeżeli ktoś miałby na zbyciu cymbidium hybrydę, rozrośnięty egzemplarz, im większe tym lepiej, którego chciałby się pozbyć to chętnie za koszty wysyłki i coś może na wymiankę. Bardzo pilnie poszukuję   Cool

Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #323 : Sierpień 21, 2013, 11:06:02 »

Jak wasze Cymbidia ?  Smile Na moim różowym usechł malutki pęd..  Sad Są inne cosie więc może zakwitnie..  Confused
Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #324 : Sierpień 30, 2013, 08:33:34 »

Moje dostało glinianą doniczkę, stoi cały czas na balkonie. Ma jakieś cosie, więc zobaczymy  Very Happy

Pozdrawiam,
Basia
xxsyllxx
Aktywny
**

« Odpowiedz #325 : Wrzesień 01, 2013, 12:07:49 »

Moje cymbidium poszło w zapomnienie Wink Zawsze koło niego biegałam i na nie chuchałam, a w tym roku stoi całe lato na studni przy altance i ciągle wypuszcza jakieś nowe liście. Ani razu nie podlewałam, a rośnie w najlepsze Very Happy Nie chcę zapeszać, ale liczę na to, że w tym roku zakwitnie Wink

Domownicy
Cała reszta
Wymiana 2014

-----------------------------------------------------------

Well she was walking thru the clouds
With a circus mind that's running wi
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #326 : Październik 04, 2013, 22:04:14 »

Czy Wasze cymbidia jeszcze na zewnątrz?
Moje wiszą na balkonie. Nie chcę ich  stamtąd zabierać bo ma być jeszcze ciepło.

mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #327 : Październik 05, 2013, 07:19:01 »

Moje jeszcze w ogródku.

Olis
Rezydent

« Odpowiedz #328 : Październik 05, 2013, 07:43:11 »

Moje jeszcze na tarasie. Jak w tym roku nie zakwitnie to się pożegnamy  Mad. Na razie sroki mają mnóstwo radości, wygrzebują z doniczki korę i kamyki  Mad.

Diedra
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #329 : Październik 05, 2013, 13:55:15 »

Ja zabrałam kilka dni temu, kiedy zapowiedzieli przymrozek. Ale stoi w sypialni, a tam non stop otwarte lub rozszczelnione okna, więc nadal się chłodzi. To będzie już jego druga zima ze mną, ale tak jakoś mam dziwne przeczucie, że znów nie zakwitnie...
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: