Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 17, 2019, 17:03:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: CYMBIDIUM cz.3  (Przeczytany 95625 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Październik 24, 2011, 21:18:09 »

:idea:Dzięki za cenne rady,mam nadzieję,że doprowadze cymbidium do kwitnienia,tak jak moje falki,cambrie i dendrobium falenopsis(sorry,jeśli żle napisałam nazwe,któregoś ze storczyków).Pozdrawiam.Kasia Very Happy

Pozdrawiam . Kasia
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Październik 25, 2011, 12:09:41 »

Ostatnie pytanie,czy to normalne,że mojemu cymbidium liście(te stare)robią się zółte?.Jeśli tak to je odciąć czy zostawić?. Confused

Pozdrawiam . Kasia
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Październik 25, 2011, 17:55:15 »

Stare pseudobulwy tracą liście - u mnie też tak jest. Czekam aż liść zbrązowieje i praktycznie sam odpada Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #33 : Październik 25, 2011, 21:58:17 »

Moje cymbidium wróciło do domu jakiś tydzień temu. Nawypuszczało (teraz!) jakichś nowych pseudobulw... Jak znowu nie zakwitnie, to na wiosnę to trawsko wywalę  Mad

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #34 : Październik 26, 2011, 05:57:02 »

Proszę ,nie rób tego-ja je odkupie w takim razie od Ciebie:)

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Październik 26, 2011, 07:31:59 »

Czy biohumus nadaje się do każdego podlewania cymbidium?.Słyszałam też o zbawiennym wpływie wit b1 na storczyki. Confused

Pozdrawiam . Kasia
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Październik 26, 2011, 15:18:04 »

marangai - ja też swojemu grożę!  Mad
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Październik 26, 2011, 15:44:38 »

Abby nie kombinuj aż tak. Wystarczy nawóz (biohumus,florovit czy jakikolwiek inny do roślin kwitnących) beż żadnych dodatków.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Październik 26, 2011, 16:00:04 »

Nie kombinuję,pytałam z czystej ciekawości.Zanim cokolwiek zaczynam stosować pytam właśnie na FF,zresztą nie wierzę w takie nowinki i wynalazki jak właśnie ta nieszczęsna wit.b1. Confused.O tej witamince powiedziała mi pani w kwiaciarni,a ja chcąc uwiarygodnić tę wiadomość wysłałam zapytanie na forum.

Pozdrawiam . Kasia
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Październik 26, 2011, 17:17:50 »

Kamilu, a czy ja napisałam, że na śmietnik pójdzie? Pewnie je w wymianowym "wystawię" Very Happy
To nie są czcze pogróżki, hipeastrów już się pozbyłam, bo też to wielkie było i niekwitnące! Smile

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #40 : Październik 26, 2011, 21:42:29 »

Kamilu, a czy ja napisałam, że na śmietnik pójdzie? Pewnie je w wymianowym "wystawię" Very Happy
To nie są czcze pogróżki, hipeastrów już się pozbyłam, bo też to wielkie było i niekwitnące! Smile

-Mnie słowo "wywalę" kojarzy się ze śmietnikiem-niestety tak już mam:-D

Kamil
---------
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Październik 27, 2011, 08:07:45 »

Kochani,zauważyłam dzisiaj,że liście wyrastające z nowej bulwki cymbidium są w kilku miejscach jakby nadgryzione.W słoncu w tych miejscach są takie "prześwity".Stoczyłam niedawno walkę z wełnowcami na hoji.Te stare pseudobulwy są mocno pomarszczone,liście(usychające)otaczjące je są brązowe.Co jest grane?.Może profilaktycznie zrobić oprysk przeciwpasożytniczy?. Confused Sad

Pozdrawiam . Kasia
Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #42 : Październik 27, 2011, 15:05:07 »

Niestety nie pomogę Ci. Może rzeczywiście zrób oprysk na owady.
Chciałam się odnieść do Twojej wzmianki o vit. B1.
Czytałam (ale nie wypróbowałam), ze 1 tabletka vit. B1 rozpuszczona w 1 litrze wody jest doskonałym biostymulatorem przy kwiatach ze słabym systemem korzeniowym. Stosuje się ten roztwór  również w ukorzenianiu sadzonek pędowych.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Październik 27, 2011, 15:21:23 »

Z tym opryskiem wstrzymam się.Może ktoś się jeszcze odezwie i potwierdzi czy to robale zżerają moje cymbidium,czy to coś innego.Roztworem podleję moje sadzonki hojowe,na cymbidium nie będę eksperymentować.Z biostymulatorów to mam asachi sl.Dziękuję za odpowiedż.Pozdrawiam Very Happy Very Happy

Pozdrawiam . Kasia
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #44 : Październik 28, 2011, 00:22:17 »

Może tak jakieś foto tego storczyka i objawów? Sam tekst nic mi nie mówi.

Stare pseudobulwy są "magazynem" wody i składników mineralnych dla nowo wyrastających pędów.Więc ich zawartość jest zużywana przez nowe przyrosty- dlatego też się marszczą z czasem a liście na nich zasychają i odpadają. Poza tym britvictango napisał:

Stare pseudobulwy tracą liście - u mnie też tak jest. Czekam aż liść zbrązowieje i praktycznie sam odpada Smile

Kamil
---------
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #45 : Październik 28, 2011, 06:53:01 »

Fotek nie wkleję,nie mam aparatu.Poczekam na rozwój sytuacji.Może panikuję za bardzo,ale swoje wszystkie kwiatki kocham jak moje dzieci i szkoda gdyby padły.Prawdopodobnie jest tak jak napisałeś. Smile

Pozdrawiam . Kasia
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #46 : Październik 28, 2011, 07:51:48 »

Kamilu,często przeglądałam wątki,w których uczestniczyłeś i udzielałeś porad.Zwłaszcza dotyczących cymbidium.W związku z tym,proszę,napisz jak ty pielęgnujesz te storczyki.Teraz zależy mi głównie na nowych przyrostach.Czy podlewać je częściej,nawozić itd...... Confused

Pozdrawiam . Kasia
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Październik 28, 2011, 22:03:04 »

Fotek nie wkleję,nie mam aparatu.Poczekam na rozwój sytuacji.Może panikuję za bardzo,ale swoje wszystkie kwiatki kocham jak moje dzieci i szkoda gdyby padły.Prawdopodobnie jest tak jak napisałeś. Smile

Panika zdarza się każdemu-ale tylko na początku-chyba że posiada się jakiś szczególnie cenny egzemplarz. Teraz nawożenie nie wchodzi w grę ponieważ nastał okres jesienno zimowy, w którym niedobór światła połączony z nawożeniem w uprawie domowej może powodować "wydziczenie" roślin. Poczytaj cały watek o cymbidium i skonfrontuj doświadczenie różnych osób i wyciągnij wnioski jak powinnaś postępować.

Kamil
---------
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #48 : Październik 30, 2011, 10:04:14 »

:idea:Hura,moje cymbidium ruszyło,z boku jednej pseudobulwy ,tej najbardziej pomarszczonej i brązowej pojawił się ciemny kiełek.Pewno to nowy przyrost.Skąpe podlewanie,chłód zrobiły swoje. Rolling Eyes

Pozdrawiam . Kasia
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Październik 30, 2011, 17:22:56 »

Pewno to nowy przyrost.Skąpe podlewanie,chłód zrobiły swoje. Rolling Eyes

To następny sezon bez przesadzania, porządne nawożenie, jesienią przesuszenie i przechłodzenie i w efekcie piękne kwiaty Smile

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #50 : Listopad 03, 2011, 08:26:23 »

:-?Zauważyłam,że nowy przyrost(brązowy kiełek) nie rośnie.Może powinnam delikatnie podlać cymbidium albo zwilżyć lekko podłoże?.

Pozdrawiam . Kasia
Kaher
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #51 : Listopad 04, 2011, 00:20:08 »

wstawiam fragment rozmowy z innego forum, może się komuś przyda:

Upłynęło trochę czasu i pędy nieco podrosły. Czy będą na nich kwiaty? Jeśli tak to w jakiej temperaturze powinny dalej rosnąć? To moje pierwsze cymbidium.
Małgośka

Witam.
Storczyk powinien mieć chłodno [10 -15 stopni C w nocy] ale jasno ,[okno południowe].
Stawiamy przy szybie. Oddzielamy od pokoju firanką. Tam jest znacznie chłodniej.
Dobrze jest go opryskać Saprolem [w słoneczny dzień w cieniu].
Ustawić na wilgotnym keramzycie.
Uwaga: nie moczyć pędów kwiatowych,
Wietrzyć pomieszczenie, ale tak, aby na niego nie zawiało zimne powietrze.

Pięknego kwitnienia, Mery.

tu źródło: http://www.forum.storczyki.pl/viewtopic.php?f=3&t=210

(są tam też ładne zdjęcia młodych pędów kwiatowych)
Artexo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #52 : Listopad 05, 2011, 13:16:10 »

A moje  cymbidium kupione za 5zł w Obi będzie kwitło na 4 pędach  Smile Może to po wakacjach spędzonych na balkonie Very Happy
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Listopad 05, 2011, 13:45:19 »

:grin:Gratulacje!!!.Aż Ci zazdroszcze.A jak duże jest Twoje cymbidium i jak je pielęgnujesz?.

Pozdrawiam . Kasia
Artexo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #54 : Listopad 05, 2011, 14:14:52 »

W sumie to ono jest podobno miniaturowe, ale wcale tak nie wygląda  Laughing Całe lato od maja do połowy października stało na połnocnym, cienistym balkonie, podlewane zwyklą kranówką. A w międzyczasie zostało jeszcze przesadzone do większej doniczki bo tą sklepową już rozsadzało. Nawóz do storczyków to chyba dwa razy przez caly rok dostało  Very Happy I na początku października wypuściło kila cosi które okazaly się pędami. Z tym że dwa cosie mają już widoczne pąki. Jeden już prawie widoczne. A jeden chyba się zatrzymal ze wzrostem, ale 3 to i tak dobrze  Smile Jak zakwitnie to nie omieszkam wstawić zdjęć  Very Happy
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #55 : Listopad 05, 2011, 14:49:16 »

Najlepszy sposób na storczyki to o nich trochę zapomnieć. Very Happy

Pozdrawiam . Kasia
Artexo
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #56 : Listopad 05, 2011, 14:51:58 »

Dokladnie Very Happy
abby76
Aktywny
**

« Odpowiedz #57 : Listopad 06, 2011, 15:30:57 »

Nie zaglądałam do mojego cymbidium trochę czasu,aż do dziś.I zauważyłam,że nowy przyrost(malutki i brązowy)zanika.Może powinnam go częściej jednak podlewać?.Z tych nerwów wywaliłam "zielsko" za okno bo jest dzisiaj dosyć ciepło i chyba zostawię je tam na noc.Poradzcie co robię nie tak?.

Pozdrawiam . Kasia
Kaher
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #58 : Grudzień 10, 2011, 23:39:53 »

Chciałam spytać co u Waszych cymbidiów?? od pewnego czasu cicho w tym dziale.
Mogę tylko powiedzieć, że u mnie już na 100% szykują się kwitnienia  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

w domu mam 3 : jeden ma dwa pędziki, drugi jeden, a na trzecim dopiero coś się pokazuje. Nie mogę się doczekać oczywiście, bo to pierwsze kwitnienia. Tylko straszliwie martwi mnie brak słońca  Sad Sad Sad mocno odczuwają go nawet niezmordowane i niezawodne falusie <zrzucają pąki>  Sad Sad

badylek
Aktywny
**

« Odpowiedz #59 : Grudzień 10, 2011, 23:47:21 »

Mój nowy nabytek, mam nadzieję, że także będę mogła pochwalić się w przyszłości swoimi kwtnięciami  Smile

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: