Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 24, 2014, 21:28:58
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PHALAENOPSIS  (Przeczytany 89413 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #570 : Czerwiec 03, 2007, 13:12:27 »

Faktycznie, identyczny Very Happy Ale fajnie!

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #571 : Czerwiec 03, 2007, 13:16:59 »

matawe ja się przemądrzać nie chcę, bo nie jestem ani znawcą ani ekspertem żadnym. Piszę tylko tyle ile się gdzieś od kogoś dowiedziałam i z własnego doświadczenia.
Z tego co wiem to optymalna temp dla falków to jest
zima:
       dzień 21-24
       noc   18-21
lato:
      dzień 21-27
      noc   18-21

są takie gatunki (dendrobium, cattleya, oncidium) którym temp 10-13 służy ale falki się do nich nie zaliczają
matawe
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #572 : Czerwiec 03, 2007, 13:27:14 »

To w takim razie ucze sie na bledach. Dobrze, ze przezyl.Smile
Ale zima mniej sie podlewa, prawda? MOzna na kilka tygodni je "uspic"?
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #573 : Czerwiec 03, 2007, 13:46:15 »

nie no, myślę, że do śmierci mu daleko było. Największym zagrożeniem dla storczyków jest przelewanie.

Z tym podlewaniem różnie jest. Po prostu podlewa się rzadziej. Ale na pewno zasuszenie ich na dłuższy czas (kilka miesięcy zimowych) im nie służy. A jeśli jest do tego sucho w powietrzu to się storczyk po prostu męczy
matawe
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #574 : Czerwiec 03, 2007, 14:26:37 »

E, do zimy jeszcze daleko.
Mam nadzieje, ze zdazy jeszcze sie zregenerowac i pieknie zakwitnac. A potem bede Was pytac na biezaco.
Dzieki za rady.
Monika:)
Aktywny
**

« Odpowiedz #575 : Czerwiec 03, 2007, 15:15:08 »

Cytat: "matawe"
Mam nadzieje, ze zdazy jeszcze sie zregenerowac

mój zakwitł ponownie po 9 miesiącach
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #576 : Czerwiec 03, 2007, 18:03:53 »

moj po 2 miesiacach Mr. Green

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #577 : Czerwiec 03, 2007, 18:22:58 »

tak wyglada to cos co wyrasta. Po lewej okragle cos,po prawej cos spiczaste,no i korzenie ktore zaczely rosnac jak szalone

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #578 : Czerwiec 03, 2007, 18:28:47 »

to co wyrasta to masz na myśli to bordowe z lewej str? Może to pęd jest? A takie z prawej słomkowe też wyrasta? czy było (bo wiesz, inaczej się patrzy nie na swojego storczyka którego się nie zna, bo czasami się nie wie na co patrzeć)
Korzenie ma bardzo ładne, takie zdrowe, nie? A co się robi potem z takim korzeniem co wyrósł z doniczki(jak się go nie da wyciągnąć przy przesadzaniu)?
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #579 : Czerwiec 03, 2007, 18:38:11 »

mam go ponad rok,nie miał ani tego kulistego zgrubienia po lewej ani tego spiczastego czegos po prawej,no korzenie ma piekne,no i nie wiem jak ja wlasnie go wyciagne z doniczki Rolling Eyes

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #580 : Czerwiec 03, 2007, 18:39:46 »

Przetniesz doniczke?  Rolling Eyes

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #581 : Czerwiec 03, 2007, 18:40:42 »

Cytat: "tellerka"
Przetniesz doniczke?  Rolling Eyes
pewnie tak,tylko ze te korzenie tak kruche ze boje sie ze nawet to nie pomoze

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #582 : Czerwiec 03, 2007, 18:41:31 »

moje tylko dwa mają takie korzenie co je tak ładnie widać przez doniczkę inne są jakieś takie dziwne, czarno nic nie widać i korzenie takie sobie (chyba jest porozkładane podłoże, jak przekwitną to wymienię, albo wsadzę do szklanego)
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #583 : Czerwiec 03, 2007, 18:42:37 »

ja już raz próbowałam przecinać jak zamio przesadzałam i sie oczywiście nie dało, strzelił korzeń  Confused
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #584 : Czerwiec 03, 2007, 18:43:36 »

Cytat: "moniq"
moje tylko dwa mają takie korzenie co je tak ładnie widać przez doniczkę inne są jakieś takie dziwne, czarno nic nie widać i korzenie takie sobie (chyba jest porozkładane podłoże, jak przekwitną to wymienię, albo wsadzę do szklanego)

ten tez tak wygladal rok temu jak go kupilam na przecenie,korzenie mial prawie czarne,mam tez jednego ktorego ostatnio kupiłam i tez takie jakies nieciekawe,mam nadzieje ze odbije nowymi korzonkami bo wypuscił nowego listka

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #585 : Czerwiec 03, 2007, 18:50:28 »

no tak, tylko że ten mój jeden jest jakby przelany (nie przeze mnie), bo mu już drugi liść (co prawda taki maleńki od samego dołu) żółknie (czyli chyba podgnił, bo taki czarny przy nasadzie) i niestety kwiaty 3 z 8 oklapły, ale się trzymają mimo tego swojego klapnięcia przeszło 2 tygodnie i rozkwitają nowe. I mam dylemat - czy go podlewać jak przesycha czy mu jeszcze gorzej robię jak podlewam. ale jak nie podlewam to co z wodą dla kwiatów. no i tak dalej
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #586 : Czerwiec 03, 2007, 19:03:05 »

moze to od za wysokiego stezenia nawozu?ja jak podlewałam z nawozem takim dla storczykow to nie miały takich pieknych korzeni,odkad nie uzywam nawozow to kwitna i rosna jak szalone,zamiast tego jest woda z akwarium

Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #587 : Czerwiec 03, 2007, 19:09:43 »

Kasiu, a co myślisz o podlewaniu storczyków wodą ze stawu ?

Pozdrawiam Lidka
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #588 : Czerwiec 03, 2007, 19:21:42 »

nie bardzo,chyba ze to pewny staw,a tak rozne zanieczyszczenia,nie wiadomo czy ktos sciekow czy chemii nie wlewal,jak staw pewny i czysty to w sumie czemu nie

Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #589 : Czerwiec 03, 2007, 19:23:28 »

To mój staw, wyłożony folią, nie naturalny, zarybiony karasiami i obsadzony roślinami  Wink

Pozdrawiam Lidka
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #590 : Czerwiec 03, 2007, 19:26:45 »

eee, to jak  akwarium prawie. Mozesz podlewać  Smile
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #591 : Czerwiec 03, 2007, 22:00:57 »

jasne,taka woda jest super,odstana,z nawozem,z deszczowka Razz

bachud
Aktywny
**

« Odpowiedz #592 : Czerwiec 04, 2007, 07:25:01 »

Wiecie co, ekspertem to jeszcze długo nie będę ale proponuję Wam uważać  na czarne korzenie. Ja kupiłam sobie dwa storczyki w obi w odstępie chyba 2 miesięcy. Jako totalny nowicjusz nie przejmowałam się za bardzo że korzeni specjalnie nie widać a powietrzne jakieś zasuszone trochę... I rosły sobie ładnie, kwitły aż jeden zaczął marnieć. Podlewałam je delikatnie co 7 - 10 dni, obchodziłam się jak z jakiem, wszystko zgodnie z zaleceniami... W końcu nie wytrzymałam i zaglądnęłam do środka - oczywiście musiały być porządnie przelane (i to za czasów sklepu - bo ja naprawdę uważałam i pomieszczenie ciepłe - podłoże przesychało). Podłoże w środku było koszmarne. Niestety pierwszego na 90 % nie uda mi się uratować (pomimo reanimacji w keramzycie itp) - został ostatni liść i to też już uszkodzony. Na szczęście drugi przetrwał chociaż też część korzeni musiałam poobcinać.
I teraz niestety - wiem że przesadzania nie lubią ale teraz zawsze już będę sprawdzać i przekładać do świeżej, suchej mieszanki.

bachud
Aktywny
**

« Odpowiedz #593 : Czerwiec 04, 2007, 07:30:54 »

A. Jeszcze jedno.
W środę wybieram się na kolejne łowy. Nie wiem czy macie jakieś doświadczenie - zastanawiam się czy kupować dwupędowe phalki (często droższe)? Często widuję takie z jednym dużym pędęm kwitnącym i drugim dopiero wychodzącym. Zastanawiam się czy jeżeli np. będzie miał odchorować zmianę warunków i zgubić część pąków to czy jest szansa że oba pędy chociaż częściowo jeszcze pokwitną czy może zmarnieć cały pęd (np taki młody)? Nie wiecie czy jest jakaś zależność czy jeżeli raz kwitną dwa pędy to potem odpowiednio dłużej przygotowuje się do kolejnego kwitnienia czy nie ma to wpływu?

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #594 : Czerwiec 04, 2007, 11:57:39 »

U mnie żaden ze storczyków (poza miltoniami przelanymi i transportowanymi pocztą) nie odchorował zmiany miejsca.  Może więc warto zaryzykować?  Rolling Eyes

Ja przez przypadek wszystkie kupiłam z 3 pędami...  Rolling Eyes

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
bachud
Aktywny
**

« Odpowiedz #595 : Czerwiec 04, 2007, 12:07:15 »

Oj takie "przypadki" to też bym zawsze chciała miewać... Laughing  
Mi moje phalki też stosunkowo dobrze zniosły przeprowadzki. Jeden chyba zrzucił ze 2 - 3 pąki (w styczniu) a drugi to nie pamiętam - więc chyba nie było strasznie...

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #596 : Czerwiec 04, 2007, 12:13:27 »

Nie wiedziałam kupując je, że mogą być inne Wink Wybieralam wg koloru Wink

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tropka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #597 : Czerwiec 04, 2007, 12:20:09 »

można podlewać wodą z akwarium? to sprawdzone? ja mam akwarium 220l a kupuję do podlewania wodę destylowaną. przyznaję że podlewanie wodą z akwarium uprościło by mi życie Mr. Green

storczyki to moja pasja
Dolli
Rezydent

« Odpowiedz #598 : Czerwiec 04, 2007, 14:09:10 »

Tropko, ja bym nie podlewała wyłącznie wodą destylowaną, bo ona pozbawiona jest wszelkich wartości odżywczych. Warto mieszać wodę "normalną" z destylowaną dla zmiękczenia. Z tego co czytałam wynika, że woda akwariowa jest super. Ja podlewam tylko przegotowaną albo odstałą.

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #599 : Czerwiec 04, 2007, 14:21:54 »

ja podlewam woda a akwarium imoje falki nie nazekaja,wrecz im sie to podoba.Zreszta wszystkie kwaity pdlewam ta woda zawsze co tydzien spuszczam wode do butelek a do akwarium dolewam swiezej

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: