Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 18:01:05
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chowamy już do domu?  (Przeczytany 7839 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nemezja
Nowicjusz
*

« : Wrzesień 04, 2007, 09:20:14 »

Pięknie zabrały się do życia na balkonie.Puścily po 10 nowych korzeni, po 1 liściu.A jeden wkoncu łodyge.To moja pierwsza samodzielnie wyhodowana łodyga:).
Żal mi brac moje roslinki do domu, skoro tak im pasuje na zewnątrz.Boje sie ze im to tylko zaszkodzi.
Ale juz chyba czas, prawda?

Pozdrawiam
anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2007, 09:59:21 »

ja moje jeszcze trzymam(przerozne i storczyk dendrobium nobile) i nic zlego sie nie dzieje
tylko samo dobre
mimo ze noca bylo nawet ok.2 stopni
mam czesciowo osloniety balkon
a teraz temp jest wyzsza
jesli sa delikatne mozesz zabrac albo postawic nad nimi np. akwarium na noc
albo wynos tylko na dzien
u mnie duza wilgotnosc powietrza (po obfitym deszczu a niektore to kochaja:))

danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 19, 2009, 05:52:42 »

Ja już dzisiaj zabieram moje storczyki z balkonu. U nas juz w nocy jest 9 stopni to zimno .
Szkoda aby przez moja nieuwagę( nie zawsze sprawdzam pogodę) ucierpiały storczyki.
Mam na balkonie cambrie ,dendrobium typu nobile, oncidium, catleje które zbierają sie do kwitniecia .
Balkonowe wakacje od maja chyba im wystarczą aby zaincjować kwitnienie.
ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 19, 2009, 06:14:34 »

Z racji że mam obudowany balkon- mam troszkę łatwiej...wystarczy pozamykać okna...faktycznie z dnia na dzień coraz chłodniej i moje rośliny juz od kilku dni śpią za oknem...ale w dzień stoją na powietrzu.....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 19, 2009, 10:28:44 »

Ja też już w domu trzymam storczyki. Tylko Cymbidium zamierzam trzymać do Końca Października, jeśli pogoda pozwoli. Może w końcu zakwitnie  Mad
donama
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 19, 2009, 10:35:44 »

Ja mam pod folią ,zostawić je jeszcze czy nie .Catleje nie wyglądają najlepiej ,nie umiem im przypasować ,niby mają nowe przyrosty ale liście jakieś nie bardzo ,żółto zielone .
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2009, 13:51:50 »

Ja trzymam na balkonie jedno Cymbidium - to któremu wyrasta pęd kwiatowy a drugie od 2 tygodni w domu stoi, i Dendrobium Bigibbum całą dobę razem z tym Cymbidium stoi na dworze a Miltonidium Cambrie Phalaenopsis wystawiam co dzień jak jest ciepło na dwór.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 30, 2009, 16:35:05 »

Ja tylko trzymam  Cymbidium i  Dendrobium , ile się da , na dworku , ale są pod zadaszeniem i w przy domciu

donama
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 30, 2009, 16:52:37 »

Ja dzisiaj wszystkie wniosłam do domu ,jest dosyć chłodno.
zafiołkowana
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 30, 2009, 16:56:55 »

A ja dziś wniosłam do domu Cymbidium, bo trochę zimno na dworze. Zostawiam jeszcze róże chińską Very Happy Może nic jej nie będzie Confused

Pozdrawiam Wink
Karolina
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 30, 2009, 17:29:36 »

U mnie do dziś stała tylko bletilla na balkonie ale powędrowała do domu. Pozostała tylko Dipladenia  jakieś cebulowe cudo i zwartnica.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
donama
Gaduła

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 30, 2009, 17:38:18 »

A sandewille kiedy wnosić do domu ?
goll
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 30, 2009, 18:11:42 »

Moja jeszcze ślicznie kwitnie,a że wielka to muszę przyciąć ,żeby weszła do domu i dlatego ile mogę jeszcze czekam.

donama
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 30, 2009, 18:14:50 »

No właśnie moje jeszcze kwitną i nie wiem co zrobić ,w nocy już jest zimno . Confused
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 30, 2009, 18:16:57 »

Moja za kilka dni zawędruję do domu pod balkon będzie jasno i chłodno i dalej będzie kwitła.

Kamil
---------
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #15 : Październik 01, 2009, 20:19:49 »

Jeszcze trzymam rośliny basenu Morza Śróziemnego, ale większym problemem są opady deszczu niż temperatura. Staram się zapewnić chociaż troszkę daszku. Dzisiaj mi troszkę zmokło , bo była silna ulewa.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #16 : Październik 01, 2009, 20:23:47 »

Ja też jeszcze trzymam na balkonie większość roślin: Oleandry, Cymbidium, wsystkie sukulenty i inne.
Ale dzisiaj u mnie tak wiało, że wywiało mi Epiphyllum z doniczki  Shocked
xmyszekx
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Październik 01, 2009, 23:36:52 »

U mnie jeszcze na zewnątrz -
* cymbidium na pewno jeszcze długo - do pierwszych przymrozków (twarda będę...  Cool),
* oleandry - teraz kwitną lepiej niż latem,
* lantana, (łamię sie czy nie wnieść...),
* belloperone,
* ołownik,
* sundavilla (kwitnie jak zwykle najmocniej jesienią - do przymrozków zostawiam, potem domowe ciepełko zimą i dwa razy już mi się ją udało przezimować),
* azalia japońska i pierisy
* fuksje  
* gardenia
* lawenda
* heliotrop
To wszystko zimuję od ubiegłego roku w donicach i jeszcze planuję potrzymać. Że też nie wpadłam na pomysł wystawienia na lato dendrobiów i cambrii ..... Confused Służy im to mówicie?

Babcia_Wisia
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Październik 02, 2009, 09:27:38 »

Dokładnie tak.Przechłodzone lepiej zakwita.

Nie wszystko złoto co się świeci....

Ps. Pozdrowienia z zielonego... Smile

MOJE DONICZKI
zafiołkowana
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Październik 02, 2009, 17:14:55 »

To ja cymbidium wyniosę z powrotem na dwór jeśli to go skłonić ma do kwitnienia  :grin:Niech pocierpi trochę

Pozdrawiam Wink
Karolina
dendrobiumB
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Październik 02, 2009, 17:31:36 »

Ja Cymbidium przeniosłem do domu. Z roślin jakie posiadam to tylko aktinidia zostaje na balkonie na resztę jesieni i zimę
.

Kamil
---------
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #21 : Październik 02, 2009, 17:54:58 »

Moje z działki , wróciły , i dalej leżakują ...........na balkonie , mam tam temp . "+ 10 st.

MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #22 : Październik 30, 2009, 10:49:46 »

Moje cymbidia nadal na balkonie, nawet jak było -2 stopnie to ich nie zabierałam. Mają się dobrze, nawypuszczały przyrostów, ale kwitnąc cholery nie chcą.
Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #23 : Październik 30, 2009, 23:29:03 »

A jakie mają duże te przyrosty bo muszą być przynajmniej takie albo większe od starych  Smile Smile prosimy o zdjęcia

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: