Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:46:10
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Storczyki - klejnoty" (Jewel orchids) (Ludisia, Macodes, Anoectochilus)  (Przeczytany 108618 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dukra13
Rezydent

« : Sierpień 26, 2007, 20:30:00 »

Serdecznie witam.
Dzisiaj kupiłam na kiermaszu storczyka -Ludizja i zaczął się problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć w internecie informacji. Nasza wyszukiwarka też nic nie znalazła.
Wiem tylko tyle ,ze storczyk ziemny i nie zasuszyć.
Uważam,że jest piękny i dekoracyjny także z liści, co u storczyków jest rzadkością.
Pozdrawiam

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #1 : Sierpień 26, 2007, 20:33:59 »

Tu coś znalazłam.
http://www.orchidarium.pl/AdoZ/index.html

Z boku trzeba znaleźć Ludisja discolor.

Pozdrawiam Lidka
maczka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 26, 2007, 20:34:40 »

Cytat: "dukra13"

Dzisiaj kupiłam na kiermaszu storczyka -Ludizja i zaczął się problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć w internecie informacji.

Spróbuj ludisia discolor Wink

Pozdrawiam
Ania L.
---
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Sierpień 26, 2007, 21:05:08 »

Lilu serdecznie dziękuję. Średnio wymagający , tylko ta wysoka wilgotność. Muszę coś pomyśleć. A teraz idę powąchać kwiatki, bo podobno pachną, a to już by było wspaniale.
Jeszcze błagam zróbcie coś , aby mój sabotek zakwitł  Question
Dziękuję Wszystkim bez wyjątku.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
tropka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2007, 07:56:30 »

bez przesady, u mnie stoi na parapecie tylko za dużym kwiatkiem tak że nie pada bezpośrednio na niego światło słoneczne. ponieważ jest mi wygodniej to spryskiwaczem pryskam mocno ziemię tak co drugi dzień. ma się dobrze i nawet ma dwa nowe pędy Smile w tej chwili kwiat już zaczyna przekwitac, ale kwitł  bardzo długo ok 4 m-cy
mam na myśli ludizję Wink

storczyki to moja pasja
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #5 : Listopad 01, 2007, 23:02:45 »

Moje kwiatki nie pachną  Twisted Evil  Evil or Very Mad  Sad

Pozdrawiam
Krysia
tropka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2007, 09:29:14 »

mój przestał kwitnąć, ale ma tak piękne liście że nie żal mi kwiatu który nie był tak efektowny jak liście. jak był kupiony to była to pojedyńcza roślina, teraz jest już trzy maluszki i ta dorosła rozrosła się.  Mr. Green

storczyki to moja pasja
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #7 : Listopad 02, 2007, 09:32:38 »

Cytat: "tropka"
teraz jest już trzy maluszki i ta dorosła rozrosła się.

Moja tak się rozrosła że pękła doniczka Wink

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tropka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 02, 2007, 09:38:01 »

na pewno piękny widok Mr. Green  Mr. Green  może dostanę po uszach ale... ja nawet wolę jak nie  kwitnie. Embarassed

storczyki to moja pasja
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2007, 11:13:15 »

Zapytam się fachowców, bo to mój pierwszy storczyk. Jak ją kupiłam z pędem kwiatowym, to oczywiście sprawdziłam doniczkę. Okazało się, że bulwa-cebula-korzeń - nie wiem co to ? - jest w jakimś koszyczku plastikowym. Czy po kwitnięciu pozbyć się go - tzn.przesadzić,co z tym zrobić ? Może tak ma być ?

Pozdrawiam
Krysia
tropka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Listopad 02, 2007, 13:36:13 »

nie jestem fachowcem, ale przesadzałaś czy tylko patrzyłaś? Mr. Green ja zostawiłam po prostu w spokoju i nic się nie dzieje. mój był z takiej jak plastikowej siatki. podlewam trochę nietypowo tz kiedy ziemia już przeschnie to wtedy spryskiwaczem ją zwilżam do momentu aż pokaże się woda na podstawce, wtedy chwilę czekam i wylewam nadmiar wody. na pewno się uda, to bardzo piękny storczyk , jeden z moich ulubionych Embarassed

storczyki to moja pasja
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #11 : Listopad 02, 2007, 18:33:51 »

Mr. Green Tylko patrzyłam  Mr. Green  Wink Tyle się naczytałam,żeby sprawdzać co jest w środku w doniczce, że sprawdzałam.Wyszła mi góra z tym niby koszyczkiem a reszta ziemi została w doniczce. Bałam się, że coś przez to mogłam naruszyć, ale ... rośnie ładnie i kwitnie.  Pęd nie jest wysoki, ale baaaardzo mi się podoba. Przybywają też nowe listki z boku.Poza tym same listki są dekoracyjne - nie mogę się na nie napatrzeć. Mam nadzieję, że "pomieszka" u mnie.Jak ja kupiłam 20 października, to wyglądała jak na zdjęciu, teraz rozkwita, ale nie pachnie....

Pozdrawiam
Krysia
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #12 : Listopad 02, 2007, 19:04:37 »

Bardzo ładna ta Ludizja Razz  Sporo jest  o pielęgnacji w necie. Właśnie poczytałam sobie Smile
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #13 : Listopad 02, 2007, 22:52:46 »

TEŻ prawie skusiłam sie na jej zakup ze względu na piękne liście ale poczekam- to storczyk naziemny może następne doświadczenie w uprawie Question

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #14 : Maj 23, 2008, 01:18:37 »

Przesadziłam swoją ludisię . Chyba jest zadowolona, bo wypuszcza nowy pęd . Jednak podczas przestawiania kwiatków na parapecie ułamał się jeden stary pęd, który kwitł kiedy ją kupiłam. Czy można to próbować ukorzenić , czy po prostu wyrzucić - z bólem  Confused  Mad
Tak wygląda ułamana część:

Pozdrawiam
Krysia
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #15 : Maj 23, 2008, 09:39:09 »

Lila 2006 podała wyżej link - tam napisano, że kawałki łatwo się ukorzeniają  Smile

krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #16 : Maj 23, 2008, 09:55:31 »

Nowira - dziękuuuję /spanikowałam - byłam już mocno zmęczona i nie doczytałam/, tylko nie bardzo wiem jak  Confused Posypać ukorzeniaczem i do doniczki do tego storczykowego podłoża ?  Jakoś trudno mi uwierzyć, że to tam się ukorzeni, ale roślinki różne cuda wyprawiają i może się uda  Confused

Pozdrawiam
Krysia
Saori
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Lipiec 28, 2008, 12:33:15 »

Moja jakaś miękka się zrobiła i zaczęła żółtknąć. Nie wiem, czy przypadkiem jej nie zalałam. Odcięłam odnóżkę i włożyłam do kielicha z wodą. Mam nadzieję, że wypuści korzenie.

Post mortem est nulla voluptas - więc korzystaj pókiś żyw Smile
Pozdrawiam
Monika
http://saori.fotosik.pl/albumy/449330.html
Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Sierpień 20, 2008, 18:42:23 »

Na udowodnienie faktu, ze czasem sie udaje, moja Ludwisia z czwartym listkiem. Juz sie nie moge doczekac kwitnienia,pewnie jeszcze poczekam..

Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Sierpień 20, 2008, 18:46:19 »

Na pewno sie doczekasz, one dosc szybko rosna Smile)) Ja niedawno mialam jeden ped w doniczce, a juz mam 4 takie maluchy i gorna rozetke lisciowa z kwiatostanu Smile)) Bardzo wdzieczny storczyk, choc kwiatki malenkie.

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #20 : Sierpień 20, 2008, 21:32:08 »

Szybko rosną  Question Moja malutka sadzonka stoi od końca kwietnia i nic się nie zmienia  Mad

Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Sierpień 20, 2008, 23:37:45 »

Nowiro,szybko to pojecie wzgledne, jesli chodzi o storczyki, no i jeszcze kwestia cierpliwosci. Ja posiadam Razz
Moja Ludizje nabylam pod koniec marca, wsadzilam ja pod foliowy kapturek z dziurkami, z duza iloscia spagnum,i dopiero sie ruszyla 3 tygodnie temu wypuszczajac przez ten krotki czas dwa listki. To dla mnie jest osiagnieciem:) Bo tego czasu od marca do konca lipca, to wlasciwie nie licze:) Postaw to gdzies, zeby Cie nie korcilo i zapomnij na miesiac.. Po tym jak podlalam po wsadzeniu w ziemie to tylko dawalam wode na kratke na ktorej stala doniczka (nie mialam karmazytu) i po rownym miesiacu zdjelam folie i po tym czasie puscila pierwszy korzonek. Mysle , ze mozna skrocic te zabiegi, ale ja tak wyczytalam na forum. I poskutkowalo!
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #22 : Sierpień 21, 2008, 00:05:21 »

Ale ja dostałam już ukorzenioną w maleńkiej doniczce. Stoi przy medinilli, gdzie jest nawilżacz. Prawie jej nie podlewam. Chyba muszę ją wysypać i sprawdzić korzenie  Confused Nigdy tam nie zaglądałam. 

Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Sierpień 21, 2008, 00:07:53 »

To faktycznie dziwne, skoro jest ukorzeniona.Moja nie miala nic, kikut z dwoma listkami. Zajrzyj do niej.
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Sierpień 21, 2008, 07:30:35 »

Ja swoja mam tez od marca i zdazyla zakwitnac, przekwitnac i 4 pedy wypuscic.

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #25 : Sierpień 21, 2008, 08:16:25 »

Tak wygląda moja. Czy one mają takie grube korzenie ? Jest tylko jeden, taki "mięsisty"

Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Sierpień 21, 2008, 21:07:38 »

Nowira, dla mnie to ona byla troszke przelana, ten kawalek tuz przy korzeniu jest jakos tak niepokojaco przebarwiony.
Ja bym ja przesuszyla jeden dzien i wsadzila w nowa ziemie, zwiekszyla wilgotnosc. Moze tak sie ukorzenia,moja ma dopiero dwa malutkie. Kayeen, a Twoja jakie ma korzonki?
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #27 : Sierpień 21, 2008, 21:38:19 »

Pamiętajcie, że Ludisia to storczyk ziemny!
U mnie stoi w normalnej ziemi w terrarium = non stop ma wilgotno!

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #28 : Sierpień 21, 2008, 21:41:33 »

Kilka postów wcześniej pokazywałam,że ułamał mi się pęd i drugi rósł krzywo. Kawałki te zanurzyłam w ukorzeniaczu i wsadziłam do doniczki, niczym nie nakrywając. Wczoraj chciałam sprawdzić korzenie po poście Nowirki, a one mocno siedzą, więc nie wyciągałam. Wygląda,że się przyjęły i chyba nawet wypuściły kolejny liść. Podlewałam normalnie, jak zawsze, czyli raz na miesiąc. Doniczka stoi na parapecie południowym /szyby z filtrami/. Jutro mogę zrobić zdjęcie....

Pozdrawiam
Krysia
Margaret
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Sierpień 21, 2008, 21:45:07 »

No widzicie, kazdy wg swojej szkoly:)
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: