Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 22, 2014, 08:52:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kwiaty na słoneczne okno  (Przeczytany 1627 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hbarbara
Nowicjusz
*

« : Sierpień 22, 2007, 09:28:57 »

Witam!
Chcę kupić trochę kwiatów do domu głównie na parapet, okno południowo zachodnie, czyli bardzo słoneczne ( od 13 do zachodu świeci słońce) oraz na drugie okno do półcienia, oczywiście pod parapetem jest kaloryfer więc w zimie klimat tropikalny  Cool. Proszę o podpowiedź, jakie kwiaty wytrzymają w takich warunkach. Pozdrawiam.

hbarbara
ewalukas
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2007, 09:43:17 »

U mnie na oknie południowo - zachodnim stoją koleusy, beniaminki, hobbit, szczawik i stała cytryna, ale za mało miejsca się zrobiło, więc powędrowała na podłogę.

Na oknie do półcienia, tzn północne czy jakie? U mnie na parapecie nienasłonecznionym stoi kalanchoe, papirus. Na wschodnim oknie mam beniaminka, draceny różne, niedośpian, przy parapecie stoją jeszcze inne...  Wink
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2007, 09:44:48 »

Tu jest opis....
http://www.floraforum.net/topics16/rosliny-a-rozne-ekspozycje-vt350.htm

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
hbarbara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Sierpień 23, 2007, 08:25:27 »

Dziękuję bardzo za pomoc. Zabieram się do dekorowania mieszkania. Pozdrawiam wszystkich.

hbarbara
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: