Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 12:32:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sinningia czyli gloksynia - cz.12  (Przeczytany 57635 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mikołaj
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 02, 2007, 20:39:47 »

Witam. Mam gloksynię która ma juz sporo pąków. Czytalem, że nie wolno lać wody w doniczkę tylko na podstawek.  Co ile trzeba lać wodę roślince na podstawek ???

młody ( 11 lat) sympatyk kwiatów doniczkowych.
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2007, 21:31:16 »

Mam też gloksynię i  to co zaobserwowałam : nie lubi za mokro, podlewać tylko na podstawek i po ok.15 minutach sprawdzić - jeżeli jest woda na podstawku, to wylać.Częstotliwość podlewania zależy od warunków - teraz np. jest chłodniej w mieszkaniu, to rzadziej a jak gorące dni to i w mieszkaniu cieplej i wtedy częściej. Ja po prostu sprawdzam, jak mówi Zoe - palcem ziemię /mam już wprawę i czasami wystarczy,że podniosę doniczkę - po jej ciężarze poznaję/. Nawożę co drugie lub trzecie podlewania.

Pozdrawiam
Krysia
Monika:)
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2007, 08:25:27 »

a ja o dziwo zawsze podlewam od góry ale uważam żeby nie przelać
Mikołaj
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 03, 2007, 10:46:09 »

Moja babcia też podlewa od góry ale jaka gloksynia piękna! Kiedyś może wstawię fotki. A apropo gloksyń to macie jakieś ulubione sklepy z cebulkami tych roślin ? Szukałem w google ale nic nie znalazłem.

młody ( 11 lat) sympatyk kwiatów doniczkowych.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 03, 2007, 18:38:55 »

W centrach ogrodniczych pojawiają się jesienią i wiosną... one chyba maja bulwy nie cebule?  Rolling Eyes

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
lipka10
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 07, 2007, 10:29:36 »

Ja niedawno kupilam dla mamy gloksynie. Oczywiscie sobie urwalam trzy listki zeby je ukorzenic.Niestety widze ,ze  spod lodyzki zaczyna brazowiec. Kiedys dzialo mi sie tak z listkami z fiolkow .Po pewnym czasie zaczynaly jeszcze bardziej brazowiec a lodyzka mieknac i niestety musialam wszystkie wywalic.A tak mi zalezalo ,zeby je ukorzenic  Rolling Eyes Powiedzcie mi co moze byc tego przyczyna.Slyszalam ,ze moze to byc dlatego,ze listki urywam a nie odcinam.prosze o rade .z gory dziekuje.

Życzę milego dnia -Ania
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 07, 2007, 15:30:18 »

To nie ma nic do rzeczy, czy urwać , czy uciąć. Może za dużo podlałaś i zgniło? Ja listki fiołka afrykańskiego w wodzie ukorzeniam i potem ukorzenione wsadzam do ziemi i już Laughing  
lipka10
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 07, 2007, 16:41:36 »

Dziękuję za odpowiedź.Tesiu ,ale te lodyżki mi gniją wlaśnie przed wsadzeniem ich do ziemi.Jeszcze jak je trzymam w wodzie. Nie wiem dlaczego tak mi się dzieje.

Życzę milego dnia -Ania
Maniek
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 07, 2007, 17:10:04 »

Jeśli miejsce oderwania, cięcia było zgniecione, to może być to przyczyną gnicia. Starajmy się zawsze pobierać sadzonki odcinając je ostrymi narzędziami.

Zapraszam do moich wątków:
Mój ogródek
Fiołki
lipka10
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 07, 2007, 17:26:41 »

To już wiem w czym tkwi problem. Za dużo wkladalam sily w  oderwanie tych listków.Może dlatego ,że tak bardzo mi na nich zależalo. Mam nadzieję,że uda mi się je jeszcze uratować.Proszę poradźcie mi co zrobić z tymi zbrązowialymi lodyżkami?Zostawić je i czekać co z nimi będzie- czy uda mi się je ukorzenić ,czy raczej odciąć ten kawalek lodyżki zbrązowialej i na nowo czekać na efekty?

Życzę milego dnia -Ania
Maniek
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 07, 2007, 17:37:08 »

Odciąć zbrązowiałą część (może być żyletką) i czekać.

Zapraszam do moich wątków:
Mój ogródek
Fiołki
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 08, 2007, 14:09:04 »

Ewentualnie kup ukorzeniacz do roślin miękkich. I wtedy posadź bezpośrednio do ziemi. Możesz też przykryć torebką foliową uprzednio podziurkowaną np. wykałaczką-i  ze 2 razy w tygodniu zdjąć  na jakis czas ją , żeby przewietrzyć listeczki i już.
  Uda się napewno Very Happy
   Pozdrawiam.
lipka10
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 03, 2007, 21:21:24 »

Nie wolno też przesadzić z nawożeniem.A jakiego nawozu używacie do gloksyń i fiolków afrykańskich?

Życzę milego dnia -Ania
gosik_z
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 24, 2012, 14:00:37 »

Witam wszystkich Very Happy  jestem tu nowa,dostałam od pani kwiaciarki gloksynie za darmo bo stwierdziła że moze jej nie sprzedać,wiec wolałaby żebym ja wzięła,i....od razu sie zakochałam w tym kwiatku ma pare lisci uszkodzonych chciałabym się dowiedzieć jak mozna ją rozmnażac z listka ale metodą nacinania nerwu i przyszpilania do podłoza jak to dokładnie zrobić?? Pomoze mi ktos? Pozdrawiam
dzika
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 24, 2012, 19:37:21 »

Nie wiem, czy ktoś na forum w ten sposób rozmnażał gloksynię. Inne rośliny tak.
Ja rozmnażałam w zwykły sposób, ukorzeniając liść w wodzie, aż do pojawienia się bulwki. Potem wsadzałam do ziemi. Czasami liście po jakimś czasie padają, ale bulwki często przeżywają i wypuszczają nowe liście.

marzena63
Aktywny
**

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 24, 2012, 19:48:43 »

W miejscach  ,gdzie ponacinasz nerw liścia po jakimś czasie wytworzą się bulwki.Musisz to zrobić tak samo jak rozmanażanie begonii z liścia .Tutaj jest link do tej metody ,tylko zastosuj liść gloksynii.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=rozmna%C5%BCanie%20begonii%20z%20li%C5%9Bcia&source=web&cd=12&ved=0CF8QFjABOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.floraforum.net%2Ftopics19%2Fbegonia-rozmnazanie-vt2950.htm&ei=f2DnT42bKInusgae7oHxAQ&usg=AFQjCNGb-OZVosFCbXgva16L3axlWdLHTQ&cad=rja
gosik_z
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 28, 2012, 21:45:26 »

Witam,dzika ,dziekuje slicznie tak własnie zrobiłam listek włozyłam do kieliszka z woda i czekam na piętke (tak to sie chyba nazywa)  Smile marzena63  dziękuje Tobie również tak zrobiłam własnie jak jest pokazane na zdjęciu dokładnie tak samo przyszpiliłam listka do podłoza ale wykałaczkami  Very Happy bo tylko to miałam. Teraz czekam co z tego wyjdzie i jeszcze trzeci listek wpakowałam do ziemi tak jak sie ukorzenia fiołki afrykańskie i zobaczymy która metoda jest najlepsza. Bardzo wam dziękuje bo przekopałam forum i nie znalazłam żadnego zdjęcia jak sie przyszpila liścia do podłoza więc nie byłam pewna czy robie dobrze,tylko teraz nie wiem ile bede czekac na pierwsze oznaki dopiero minęło 5 dni.Jeszcze raz dziekuję i serdecznie pozdrawiam.Gosiak
bella11
Aktywny
**

Nowa Sól , lubuskie :-)

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 29, 2012, 21:05:17 »

Gosik a jaka to gloksynia i jak wygląda teraz to co dostałaś? Wstaw fotkę.
Z nimi jest tak, że mogę odbić od podłoża i za jakiś czas będziesz się cieszyć kwiatuszkami! :O)
Tak było w moim przypadku.

Pozdrawiam serdecznie!!! Aneczka
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 19, 2013, 20:27:49 »

cz.11 - http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=24221.0

A dziś i ja mam radochę - pokazała buźkę następna gloksynia

-Marcin-
Zrezygnował
**

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 20, 2013, 00:41:33 »

Czy gloksynie są proste w uprawie?
Marantha
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 20, 2013, 12:28:53 »

Według mnie po obserwacji poczynań mojej mamy to tak Wink przynajmniej te popularne. Kwitną obficie co roku, na zimie na szafę postawisz, żeby się spokojnie zasuszyły, wiosną od nowa wyrastają i wszystko pięknie  Very Happy
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 20, 2013, 17:07:29 »

Moja synningia nie jest taka dekoracyjna jak wasze cudeńka ale ma inne zalety Wink np. pluszowe liście i włochate kwiaty...

Sinningia leucotricha:

you-know
Aktywny
**

Pozdrawiam! Mateusz

« Odpowiedz #22 : Czerwiec 20, 2013, 19:45:56 »

piękność której nigdzie znaleźć nie mogę a chętnie bym na własnym parapecie ją widział:)

maranta5
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Czerwiec 21, 2013, 13:54:28 »

Aki  - Ale fajny sierściuch  Very Happy

Marantha – Ale na zimę normalnie odstawiacie gloksynie na szafę w pokoju? Nie mają tam za ciepło? W ogóle cokolwiek podlewa mama je zimą?

Marcin – Jak zapewnisz jej warunki, które lubi, to jest bardzo łatwa w uprawie. Musi mieć umiarkowanie jasno, ciepło i wilgotno. No i właściwy odpoczynek bulw zimą, tj. bez wilgoci.
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 22, 2013, 11:51:37 »

Piękne futerko. Smile A kwiatki bardzo podobne do kohlerii - od razu widać że rodzinka. Ja swoje na zimę zasuszam całkowicie i stawie doniczki pod szafę zapominając o nich całkowicie do stycznia.. Chodzi o to że jednak muszą mieć ciepło. Jednego roku wyniosłam do piwnicy (+7 st.) i niestety już nie obudziły się.

Marantha
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Czerwiec 23, 2013, 19:48:48 »

Marantha – Ale na zimę normalnie odstawiacie gloksynie na szafę w pokoju? Nie mają tam za ciepło? W ogóle cokolwiek podlewa mama je zimą?

Podobno odrobinkę, jak jej się z raz na miesiąc przypomni. Chyba nie mają za ciepło, bo wyłażą na wiosnę i rosną ładnie. A w domu zimno nie mam Wink
iwonkaa
Gaduła

« Odpowiedz #26 : Czerwiec 30, 2013, 14:24:36 »

No i mam następną delikwentkę, długo się czaiła, aż na reszcie wczoraj otworzyła 3 pączki-

Mam do niej tylko jedno zastrzeżenie - strasznie dużo miejsca zajmuje na parapecie. Very Happy

karagana
Aktywny
**

Iwon

« Odpowiedz #27 : Lipiec 07, 2013, 13:07:57 »

Zakwitła

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Lipiec 25, 2013, 16:04:31 »

Rozwinęła się całkowicie Smile

Marantha
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Lipiec 30, 2013, 16:03:41 »

Ale ekstra! Bardzo mi się te kropkowane podobają!  Very Happy Gdzie ją kupiłaś?
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: