Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 19, 2014, 08:11:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WINOBLUSZCZ TRÓJKLAPOWY (Parthenocissus tricuspidata)  (Przeczytany 8417 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
igulka2
Aktywny
**

« : Maj 23, 2007, 11:27:52 »

W ubiegłym roku postanowiłam obsadzić paskudny mur oporowy winobluszczem trójklapowym, niestety nigdzie nie mogę dostać ukorzenionych sadzonek tej rośliny. Wszędzie dostępny jest pięcioklapowy, a ten już rośnie na ścianie domu... Na wiosnę zamówiłam na "Allegro" nasiona, niestety wszystkie po uprzednim namoczeniu , zapleśniały mi w lodówce Embarassed  Embarassed  Embarassed ,a miały tam być przez 4 tygodnie...
Jak mam uzyskać roślinki i co zrobiłam zle????

PS. A może ktoś ma w na domu trójklapa? To ja bardzo bym prosiła............. Very Happy

Pozdrawiam IGA:)
Anna Maria
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Lipiec 19, 2007, 21:16:41 »

A próbowałaś szukać w Internecie?

Tak na szybko znalazłam to (szkółka znana, dawno działa):

Oferowana: Parthenocissus tricuspidata
Pkw:    2 l    Rozmiar:    60-80
Wiek 1:         IMAG:    PATRICUS
Wiek 2:         Ilość:    5230
charakterystyka:         cena:    8,8 PLN

dodana:    Czwartek 22 Marzec 2007 14:41

Informacje o szkółkarzu
  Gospodarstwo Szkółkarskie L. G. Kurowscy    

ul. Kurowska 105
24-130 Końskowola
Polska
tel. +48 81 881 62 13
fax. +48 81 881 69 40
e-mail: info@kurowski.pl
www: Brak adresu strony w Katalogu Firm

Anna Maria;
Zoe
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 20, 2007, 10:22:43 »

Anna Maria  przeczytaj proszę regulamin.
maga
Gaduła

Lilla My

« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2009, 16:17:39 »

Dziewczynki, strasznie mi sie taki japończyk spodobal i wzięłam z pewnego pieknego miejsca kilka galązek.
Dwa dni moczylam w wodzie, a teraz wsadzilam do doniczki; piecioklapowego tak rozmnażalam i się udalo - czy przy trojklapowym tez jest szansa?

Straciłam wszystkie swoje hoje. Błagam o ścinki...
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #4 : Maj 11, 2009, 20:46:02 »

Z P.tricuspidata trudniejsza sprawa. Z sadzonek zdrewniałych udaje się w niewielkim procencie dlatego częściej  stosuje się szczepienie. Można też z sadzonek korzeniowych.
Jak mój krzaczek się rozrośnie spróbuję rozmnożyć, może już jesienią.
Igulka- zmieszałaś z piaskiem?

Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2009, 12:04:19 »

Ja niedawno zakupiłam sztobry winobluszcza, ale coś niebardzo chcą puszczać pędki, chociaż zostały wcześniej ukorzenione. Nie wiem czy coś z niego będzie. Zobaczymy, może z czasem się jeszcze zabiorą. Nie wiem też jaki jest najlepszy czas na sadzenie takich sztobrów. Może za wcześnie je wsadziłam do ziemi. Ktoś podpowie?

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 16, 2009, 14:03:58 »

Tu jest moja fotorelacja z rozmnażania winorośli, z winobluszczem jest tak samo
http://www.floraforum.pl/index.php/topic,11263.0.html
Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 17, 2009, 08:35:18 »

Witam

Ja poszedłem na łatwiznę i po prostu zakupiłem ukorzenione sadzonki na Allegro Very Happy mają się świetnie i każda ma już powyżej 1 metra wysokości Very Happy
W szkółce obok miejscowości w której mieszkam też są w sprzedaży sadzonki o wysokości ok. 50 cm.

Pozdrawiam
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 17, 2009, 10:51:54 »

A kiedy wysadzałeś swoje sadzonki?

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 17, 2009, 12:05:00 »

W marcu tego roku. Nawet się troche zdenerwowałem bo kilka z nich po rozwinięciu liści zaczęło zasychać. Rozhartowały się. Ale dostały nawóz i wodę i ładnie odbiły także żadna nie została usunięta. Jeśli chcesz to mogę Ci podać nick osoby od której kupowałem na Allegro albo e-mail tej Pani Very Happy
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 17, 2009, 12:11:52 »

Ja wysadzałam jakoś w kwietniu. Też kupiłam na Allegro tzw. sztobry, które należało zanurzyć w ukorzeniaczu i wsadzić do ziemi. Noi coś się nie chcą zabrać. Tzn. nie wszystkie bo kilka puściło pąki, reszta mariutko. No ale poczekamy, zobaczymy, a jaki nawóz stosowałeś?

venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 17, 2009, 13:00:26 »

A ja kupiłem już gotowe szczepione sadzonki w doniczkach. Należę do tych niecierpliwych którzy chcą aby roślina po zasadzeniu była już dobrze widoczna Very Happy
Zastosowałem Osmocote do ogrodu Substrala. Pomogło i to nadspodziewanie Very Happy Teraz ładnie się wspinają na ogrodzenie. Co prawda muszę je co jakiś czas ułożyć bo u mnie często i dośc mocno wieje Very Happy Mieszkam wśród pól i nie mam w ogrodzie ani jednego zacisznego miejsca.
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 17, 2009, 13:26:55 »

Aaa no to ja chyba źle postąpiłam z tymi sztobrami, a na aukcji podawali, że można wsadzać prosto do ziemi Sad

venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 17, 2009, 14:30:47 »

Zawsze kupuję rośliny w doniczkach, ukorzenione. Od zeszłego roku kiedy to zaczął powstawać mój ogród posadziłem ich ponad 200 i wszystkie przetrwały zimę czyli mogę założyć że się przyjęły Smile Co do winobluszczu to sadzonka doniczkowa kosztuje trochę drożej niż sztobry bo ponad 20 zł za sztukę. Ja potrzebowałem tylko 8 sztuk aby je posadzić naprzemiennie z bluszczem.

Pozdrowienia
jurekg
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Październik 07, 2009, 17:28:05 »

Warto posadzić. U mnie za kilka lat pędy pokryją cały dach na budynku gospodarczym i wtedy dopiero będzie widok Smile

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #15 : Październik 08, 2009, 00:02:21 »

Piękny widok. Lubię to pnącze i mam je od roku ale jakoś nie chce ruszyć. Podejrzewam ,że moja sadzonka pochodzi z cieplejszego klimatu.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #16 : Październik 08, 2009, 08:12:11 »

Ruszy  Smile. Mój też praktycznie stał w miejscu przez 2 lata, teraz poszedł jak burza.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz Balkonowiec

« Odpowiedz #17 : Październik 13, 2009, 08:11:44 »

Jurekg alez piekny widok.
Moze  ktos  z Was ma pomysl jakiego pnacza uzyc  do obsadzenia domku w lesie??
Taki winobluszcz by pieknie wygladal.
Ja potrzebowałem tylko 8 sztuk aby je posadzić naprzemiennie z bluszczem.
I jaki jest  tego efekt??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Październik 13, 2009, 09:33:59 »

Efekt jest taki że winobluszcz jest dużo większy i bardziej gęsty czyli lepiej widoczny. Bluszcz z kolei teraz dopiero się zaczął zagęszczać po lekkim przycięciu i mam nadzieję że w przyszłym roku efekt wizualny będzie już dużo lepszy. Winobluszcz bardzo szybko i gęsto się rozrasta. Od posadzeniu w marcu tego roku 75 % ogrodzenia jest już zakryte i to szczelnie Very Happy
DaniSch
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Październik 13, 2009, 10:00:13 »

Jurekg  - cudny widok. U mnie jest tego o wiele mniej  Smile , obrasta tylko mur wokol ogrodu. wlasnie zaczyna sie czerwienic  Very Happy

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #20 : Październik 13, 2009, 11:36:27 »

A tu mój , pięcio...

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #21 : Październik 13, 2009, 12:01:17 »

Ostatnio widziałam coś takiego:
http://www.allegro.pl/item746944159_pstry_winobluszcz_nowosc_80cm.html
porośnięta była altanka.....fajnie wyglądało....

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #22 : Październik 13, 2009, 18:08:24 »

Ja  jeszcze takiego nie spotkałam   Cool

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Październik 14, 2009, 11:36:13 »

Ostatnio widziałam coś takiego:
http://www.allegro.pl/item746944159_pstry_winobluszcz_nowosc_80cm.html
porośnięta była altanka.....fajnie wyglądało....

Winobluszcze są ozdobne z liści,szczególnie jesienią, reklamowanie owoców jako ozdoby jest lekką przesadą. Są drobne i mało widoczne.

ursbak
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #24 : Październik 14, 2009, 17:21:57 »

Leśniku ja pokazałam tego pstrokatego ze względu na kolor lisci a nie te jagody czy kwiaty....jak wcześniej napisałam widziałam porośniętą altankę i nie mówiłam że ma piękne owoce bo na nie nawet uwagi nie zwróciłam  Smile Smile Smile

„.. Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. - Skąd możesz wiedzieć, że ja mam? - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj..."
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Październik 15, 2009, 22:28:57 »

Przepraszam za moją niezręczność Laughing. Podałaś w swoim poście adres strony na allegro, na której ktoś reklamuje urodę liści winobluszcza i jego owoców Confused. Moje uwagi dotyczą tej reklamy Very Happy.

ez136
Aktywny
**

małopolskie

« Odpowiedz #26 : Marzec 13, 2010, 22:00:32 »

Odświeżam wątek   Very Happy

Ja też mam trzy klapowego- i porośnięty nim dom:
Oto zdjęcia:

Mnie udaje się ukorzeniać sadzonki trójklapa w piachu. W marcu-dzień bezmroźny musi być Confused tnę patyki- jak padnie, następnie wsadzam do doniczek z piachem i do piwinicy, w kwietniu tunel, w sierpniu- przepięknie ukorzenione sadzonki z liśćmi.
Oprócz tego u mnie trójklap sieje się gęsto Smile W lecie, jak zakwitnie opadają go pszczoły, cała ściana śpiewa od pszczół, bowiem trójklap jest miododajny, następnie zawiązują się granatowe owoce,które namiętnie kosy i inne owocolubne jedzą w zimie. Taki owoc przechodzi przez układ trawienny ptaszka, a następnie z wiadomym , a nie wymownym spada na zimę, a  na wiosnę pod krzewami macie całe łany parthenocissusa- we wrześniu jest tak piękny i dorodny, że można by było nim cały mur chiński obsadzić  Very Happy

Zachęcam wszystkich do uprawy.  Very Happy
Aha, tak przy okazji świetnie wysuszył mi mury  Mr. Green

katii
Gaduła

woj .łódzkie

« Odpowiedz #27 : Marzec 13, 2010, 22:05:11 »

Ale cudny istny busz , czy długo rósł aby te rozmiary osiągnąć? Very Happy Very Happy

jurekg
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Marzec 14, 2010, 13:18:29 »

Nie wiem, czy nie pokazywałem tej fotki wcześniej- tak wygląda późną jesienią, szkoda tylko, że tak krótko:

ez136
Aktywny
**

małopolskie

« Odpowiedz #29 : Marzec 14, 2010, 14:40:53 »

jurekg - pięknie się na jesień ten trójklapowiec wybarwił  Very Happy
katii- trójklapowiec rośnie już 7 lat. To tylko jedna sadzonka!!!! W tej chwili porośnięte są trzy ściany domu. Jest niesamowity, przeplótł się z pięcioklapowym winobluszczem i pnącymi różami. Jak zakwitną latem róże pnące- widok jest bajkowy.  Cool
Pozdrawiam i zachęcam do obsadzania domów, murów winobluszczami. Smile

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: