Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 04:50:35
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fiolki afrykańskie cz.18  (Przeczytany 52949 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #180 : Luty 15, 2012, 14:07:38 »

Didi, jedyna moja ściąga:
http://www.avsa.org/publications/FlowerLeafTypes.pdf

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #181 : Luty 15, 2012, 15:24:45 »

Dziekuje JeyVery Happy   choc strasznie chaotyczna ta sciaga AVSA,  ale to tylko IMHO....    Pomieszane strasznie, swiezynka by sie w tym zgubila. Wiem co mowie bo osiem milionow razy musze tlumaczyc hiszpankom a one ciagle ni kum kum.....   I co chwila te same pytania od nowa, oj jej!

Mnie glownie problem dawalo to rozpoznanie bratka od gwiazdki na bazie precikow. Ale przez ten czas, zagladajac w mordki kwiatkom i w fotki i grzebiac w pamieci wysnulam ze:
  • bratek ma zawsze 4 preciki
  • gwiazdka 5 i wiecej, zalezy ile w pojedynczej bazie ma platkow (5 platkowa ma 5 precikow a 6 platkowa 6, te z wieksza iloscia platkow w pojedynczym okolku, jak np Rhapsodie Clementine, maja czasem mniej precikow niz platkow ale zawsze wiecej jak 5... )

Dobrze wykumalam?? Very Happy

a jakie sliczne te rysunki Wink W dobie foto cyfrowego mogliby dac kolorowe, dobre zdjecia.

liscie:  Lilian Jarret to mozaika, a Tommy Lou obrzeze.  Za to pierwsze raz widze Champion. Jakie to?? Confused  Mamy jaki przyklad pod reka?

mamy tutaj jaki przyklad Champion liscia? http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=4004.0

Bachud, prosze, prosze, nie ma sprawy. Zawsze ktos cos wie bardziej i sie podzieli, nie? Jak widac, ja tez mam dylematy jak jaka swiezynka Laughing

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
fiołek13
Aktywny
**

« Odpowiedz #182 : Luty 15, 2012, 16:14:26 »

Deirdre tutaj Ariadna opisała: http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=13524.msg449624#msg449624 i dwa posty niżej jest przykład.

Kaśka
Fiołki - Fiołka  cz.1 cz.2 cz.3
spis fiołkow
Deirdre
Gaduła

Madrid, klimat podzwrotnikowy, kontynentalny suchy

« Odpowiedz #183 : Luty 16, 2012, 16:08:46 »

Aaaaaaaaaaa, dziekuje Fiolku!  Tak to jest jak sie czlek spieszy i szuka czego innego. Tamten kiepsciuchny rysunek AVSA wskazywal na jakas wariegacje mozaikowa, na me oko krzywe. A to jest wariegacja koronowa z bialy i rozowym....    No ale dzieki takim wtopkom to tez sie czlowiek uczy na dluzej i pamietliwiej Wink

Cool

NIE MAM POLSKIEJ KLAWIATURY. Polskie litery w zakresie, li i jedynie, na jaki pozwala "poprawiaczka orto"

pozdrawiam, Didi    moje chwasty cz6 Wink    oraz SPIS moich saintpaulii
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #184 : Luty 16, 2012, 17:44:35 »

Niekoniecznie z białym i różowym. Wariegacje koronowe bywają różne - z żółtym, beżowym, czerwonawym i "tan" (opalony albo jak kto woli uwędzony Razz).

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #185 : Marzec 10, 2012, 05:27:59 »

Znalazłem takie cuś - pasta do rozmnażania fiołków
słyszał ktoś o tym ?

link do aukcji, sa tam zdjecia z efektem zastosowania tylko coś sie wierzyć nie chce  Confused
http://allegro.pl/pasta-do-rozmnazania-fiolkow-afrykanski-koncentrat-i2185611158.html

anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #186 : Marzec 10, 2012, 07:34:43 »

Cuda.
Daj znać jak sprawdzisz czy działa.
U mnie 7 listków ma już młode i sadzonka Bogini piękna ma nową maleńką rozetkę.
Strasznie się trzęsłam nad nimi czy przeżyją zimowe wietrzenia a tu większość dała radę Smile

siembidka1
Rezydent

« Odpowiedz #187 : Marzec 10, 2012, 10:50:00 »

Ja tę pastę kupiłam jako na keiki do storczyków... Confused Identyczny kolorek, ten sam sprzedawca... Mogę maznąć po którymś fiołku i dam znać... o paście keiki czytałam różne opinie, jedni bardzo chwalą i piszą że działa, inni że nie... Jest wątek o niej na forum, i myślę że to ta sama pasta, a sprzedający ma rękę na pulsie i wie, co i na co się sprzeda Smile

Małgośka
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #188 : Marzec 10, 2012, 12:59:05 »

Lepiej nie, bo Wam mogą odmutować. Jak chcecie zachować odmainę to bez kombinacji.  Smile

anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #189 : Marzec 10, 2012, 13:13:12 »

Czyli taki cudowny środek a wszystko  Smile . Zależy co kto chce kupić.

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #190 : Marzec 10, 2012, 14:59:00 »

Do fiołków odmianowych ukorzeniaczy się nie powinno stosować, bo gubią cechy.

anqaw
Rezydent

« Odpowiedz #191 : Marzec 10, 2012, 15:18:48 »

Chodziło mi to po głowie jak dostałam pierwsze odmianowe Smile ale jakoś postanowiłam zrezygnować z ukorzeniacza może już po przeczytaniu na ff, że nie na każde kwiatki dobrze działa.
Człowiek chce jak najlepiej a może zepsuć sprawę.
Cieszę się, jak mi zakwitną te fiołki będzie strasznie kolorowo.

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #192 : Marzec 11, 2012, 01:16:51 »

anqaw własciwie to nie potrzebuje bo 99% listków wydaje mi po kilka sadzonek  Smile
ale to ze powoduje mutacje to ciekawe, marzy mi sie jakis ciekwy sporcik od flirciarza  Razz moze kiedys spróbuje  Mad

siembidka1
Rezydent

« Odpowiedz #193 : Marzec 12, 2012, 22:12:57 »

Ja napisałam do sprzedającego z zapytaniem, czy mam to samo jako pasta keiki - napisał że tak, to ta sama pasta  Smile znak czasów - jedna rzecz do absolutnie wszystkiego  Smile Maznęłam kundelka, z ciekawości... A zdjęcie z tej aukcji wydaje mi się znajome  Confused

Małgośka
DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #194 : Marzec 12, 2012, 22:19:41 »

Też widziałam tą aukcję - szczególnie te potencjalne "mutanty" brzmią interesująco, bo lubię różne dziwadełka. Daj znać, co wyjdzie z eksperymentów Wink.

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #195 : Marzec 16, 2012, 13:13:32 »

źródło - http://petaltones.blogspot.com/2011_02_01_archive.html

Jak sie wam podoba pomysł zasadzenia w tufie ? ja jestem zachwycony tym fiołkiem   Very Happy 
Gdybym miał choć troche luzu na parapetach to bym coś takiego zrobił.

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #196 : Marzec 16, 2012, 15:10:43 »

No właśnie - wygląda świetnie Cool, żeby się tego luzu nie domagał Razz

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
siembidka1
Rezydent

« Odpowiedz #197 : Marzec 18, 2012, 21:09:50 »

A czy dałoby się taką skałkę przykleić bezpośrednio do ścianki bocznej okna? tak teoretycznie pytam...Znaczy wiecie, nie szyby - okna, tylko.. no ścianki...

Małgośka
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #198 : Marzec 19, 2012, 02:09:10 »

Dałoby sie przykleić bo to bardzo porowata skała ( coś jak pumeks którego na pewno widziałaś)
W sklepach sprzedają taką skałę jako "skała wulkaniczna" i szersze zastosowanie ma ona w akwarystyce. Widzialem raz jedno akwarium imitujące latajace skały z filmu avatar, skałki te z zaszczepionymi roslinami robiły za pływajace wyspy nad łąką z niskich roslin akwariowych. Podczepione były na zyłkach do pokrywy akwarium. Pomysł przedni i jeszcze lepiej to wygladało niz jestem w stanie opisać  Razz szkoda ze nie moge teraz znaleść tego zdjęcia, ale dla zainteresowanych podpowiem że jest gdzies na forum roslinyakwariowe.pl

Część 19

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: