Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 04:21:00
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla wielbicieli roślin - AKWARIUM cz 7  (Przeczytany 99910 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #30 : Października 11, 2011, 20:36:11 »

Jedna i druga to najmniej wymagające rosliny trawnikowe jakie przychodza mi do głowy, obie testowałem już w akwariach bez CO2 i znakomicie sobie radziły Wink

Uważam że dodatek florana nie jest konieczny. Co do torfu i gleby to jeśli to ogrodowa to nie możesz jej zmieszać ze sklepową ani torfem, najlepiej robic to warstwowo. Najpierw warstwa gliny w kulkach, kolejna gleba ogrodowa i na samą górę gleba ze sklepu lub torf.

Jak zastosujesz glebe ogrodową a na nią glebe torfową - sklepową lub torf, to glina w tej mieszance nie bedzie koniecznym dodatkiem.

donama
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Października 12, 2011, 12:30:29 »

Robiłam porządki w akwarium i mam na zbyciu sporo paprotnic . Są to małe średnie roślinki z korzonkami .Jak ktoś reflektuje to pisać na pv ,jutro idę na pocztę .Podzielę  góra na 3 osoby po kilka sztuk ,chętnie przyjmę coś innego do akwarium  Very Happy.
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #32 : Października 15, 2011, 19:14:42 »

Melduje że glina  jest  Cool już widzę minę mojego męża jak zacznę lepić z niej kulki  Smile  zapyta czy już całkiem ześwirowałam  Smile
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Października 15, 2011, 20:25:42 »

Kiedy startujesz z zakładaniem ? muszę zrobić cięcie i przerzedzenie roślin w moim akwarium, moge już wysłać ci coś na start Wink
przy okazji jeśli ktoś czytający chciałby troche roślin akwariowych to pisać na priv Smile

będzie z czego brać, dzisiaj akwarium wygląda tak

rośliny na 2 planie zrobiły się wyższe niż niektóre na 3, muszę wprowadzić trochę ładu w tym chaosie  Very Happy

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #34 : Października 16, 2011, 14:57:49 »

Myślę że w tym tygodniu jak mi nic nie pokrzyżuje planów,chętnie przyjmę coś na dobry początek  Smile
Ile litrów ma Twój baniak  Confused bo zapomniałam  Confused ale gąszcz  Very Happy
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Października 16, 2011, 15:04:47 »

160 litrów

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #36 : Października 16, 2011, 19:22:51 »

Mam pytanie, zakupiłem kulki nawozowe do roślin co daje się pod korzenie rośliny. I moje pytanie brzmi czy to nie zaszkodzi ślimakom świderkom ??

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #37 : Października 16, 2011, 19:26:28 »

Nie, tylko wcisnij je głeboko bo jak je swiderki wykopią to bedziesz miał problem z glonami

lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #38 : Października 16, 2011, 20:32:32 »

Nie przesadzajcie z grubością podłoża.  11 cm to o wiele za dużo
-można w ten sposób zmniejszyć sobie nawet o1/3 pojemność zbiornika
-im warstwa podłoża grubsza tym trudniejsza wymiana gazowa
-rośliną nie jest do niczego potrzebne takie głębokie podłoże
Cytowana gdzieś w temacie Diana Walstad zaleca o ile dobrze pamietam 2,5 -4 cm ziemi i na to tyle samo żwiru.
Nie mierzę nidgy grubości podłoża w zakładanych przeze mnie zbiornikach ale pewnie w żadnym miejscu nie przekracza 5 cm i z mojej praktyki wynika ,że to wystarczy.

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #39 : Października 16, 2011, 20:35:45 »

Dziękuje za odpowiedzi Smile

A jeszcze jedno, jaki jest najlepszy nawóz do lotosów?

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #40 : Października 16, 2011, 20:39:47 »

Pethro ,co masz do cięcia?

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Października 16, 2011, 20:49:28 »

Zgadzam się z Tobą ale grubsza warstwa żwirku jednak przydaje się gdy coś robimy w podłożu, trudniej o wypłyniecie gleby na wierzch przy przesadzaniu itp. Gdy ktoś ma kopiące rybki lub slimaki też jednak lepsza jest grubsza warstwa. Jeśli ktoś chce niższe warstwy musi uważniej dobierać obsadę i przy usówaniu roślin lepiej je wycinać tuż przy dnie niż wygrzebywać. Fakt że roślinom nie potrzeba tyle podłoża ale tu chodzi bardziej o zabezpieczenie przed wypłynięciem gleby niż potrzeby roślin.
Wymiana gazowa niestanowi problemu bo rosliny dostarczaja przez korzenie tlen do gleby. Dlatego też zaleca sie by obsadzic przynajmniej 3/4 powierzchni dna. A w przypadku mieszania gleby organicznej z mineralno-organiczną na górę dać organiczną ( np torf czy gleba torfowa). Z drugiej strony to nawet dobrze jeśli w najnizszej czesci gdzie bedzię glina znajdą się strefy beztlenowe bo mikroelementy np Fe3+ będzie w takich warunkach przechodzić do formy zredukowanej Fe2+ która jest preferowana przez wiekszość roslin podwodnych.

Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #42 : Października 16, 2011, 20:55:21 »

Dziękuje za odpowiedzi Smile

A jeszcze jedno, jaki jest najlepszy nawóz do lotosów?
ja swoim lotosom w ogóle nie dogadzam a wrecz przycinam korzenie bo w zbyt dobrych warunkach rosną dość spore a mi zalezy na ich miniaturowej wersji z braku miejsca.
To akurat pod wzgledem nawożenia niewybredne rosliny, cokolwiek im dasz to bedą zadowolone. Gdyby jednak nie chciało ci cos rosnąć a miałbym polecić najlepszy nawóz podżwirowy jaki stosowałem to z cała pewnościa postawiłbym na kapsułki ferka stemma i rosetta.

Pethro ,co masz do cięcia?
nożyczki do paznokci, dokładnie taki model:
maja fajnie wyprofilowane ostrze, łatwo nimi przycinać we wszystkich zakamarkach

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #43 : Października 17, 2011, 13:40:33 »

A co sądzicie o tych kulkach nawozowych:
http://allegro.pl/nawoz-gtdw-kulki-glin-torf-z-co2-gratisy-i1852797668.html

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #44 : Października 17, 2011, 21:57:27 »

Ja chociażby z przekory za to jakie bzdury wypisuje ta osoba w swojej aukcji bym tego nie kupił. To są najzwyklejsze na świecie kulki gliniano-torfowe z dodatkiem nawozu.
Nie stać Ciebie na dobry produkt a za taki uważam np Tropicę lub Ferkę to zrób kulki własnoręcznie, w necie znajdziesz sporo przepisów. Osobiście wypróbowałem już na prawdę sporo i polecam ci kupić osmocote do oczka wodnego, i wypróbować jakiś przepis na kulki z wykorzystaniem tego nawozu.

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #45 : Października 18, 2011, 12:17:46 »

Pethro, to spróbuje kiedyś, ale to chyba przez wakacje Smile

A to jest prawda że później trzeba odmulać w tym miejscu dno?

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #46 : Października 18, 2011, 16:52:21 »

No chyba żartujesz  Smile bierzesz gline i torf lub ziemie ze sklepu torfową, mieszasz razem robisz kuleczki ( 2-3 cm średnicy) do środka wkładasz po 3 kuleczki osmocote i na ciepły kaloryfer lub grzejnik kładziesz te kulki by wyschły. Jak wyschną sa gotowe do użycia. Zajmnie ci to nie więcej niż 5 minut, nie potrzebujesz na to całych wakacji  Razz

Nie czytaj opisu tej aukcji bo tam same bzdury koleś nawypisywał, nie odmula się tych kulek.

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #47 : Października 18, 2011, 19:58:44 »

A dziękuje za informację Smile
Nie wiedziałem, że to takie proste Smile
Kurcze jak tylko kupię glinę to sobie zrobię takie kulki Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #48 : Października 21, 2011, 19:53:59 »

Ja zakupiłam jakieś tabletki nawozowe i poupychałam pod żwirkiem Smile mam nadzieję, że się nic złego nie będzie działo Confused
Acha, to moje miesięczne akwarium - na razie to początki, roślinki z wymiany - ładnie rosną Very Happy + 15 neonek, 6 kirysków, 2 ramirezki i 6 otosków Cool

jeszcze mi się korzenie nie zatopiły  Confused ale mam nadzieję, że kiedyś to nastąpi Very Happy

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #49 : Października 21, 2011, 20:07:32 »

Melduję że restart akwa zrobiony  Cool Pethro dziękuję za pomoc i za roślinki  Very Happy
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #50 : Października 23, 2011, 19:41:27 »

lidka proszę o zdjęcia Smile Jestem ciekaw wystroju Smile

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #51 : Listopada 09, 2011, 19:44:47 »

A ja mam w domu akwarium (puste) i zastanawiam się jak je zagospodarować, jakie roślinki posadzić, co dokupić i wogóle? Jestem ''zielona w tej dziedzinie'' dlatego wszelka porada i podpowiedzi będą mile widziane.  Cool Smile
oslo
Gaduła

« Odpowiedz #52 : Listopada 10, 2011, 10:40:51 »

A chcesz rybki, czy rośliny? Mogą być jeszcze żabki i żółwie.

Marzena Smile

Parapety
Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #53 : Listopada 10, 2011, 13:02:15 »

Chciałabym mieć w tym akwarium malutkiego żółwika, jakąś żabkę (może dwie), jakieś roślinki, no i mały stawik/basenik dla żółwika. Tylko nie wiem jakie wtedy zastosować podłoże i wogóle.  Confused Smile
lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #54 : Listopada 10, 2011, 16:08:50 »

Dopiero dziś tu zajrzałam.Luki jak znajdę czas to zrobię fotki,na razie walczę z rybkami co ja posadzę roślinki to one je wykopią  Mad
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #55 : Listopada 11, 2011, 15:44:05 »

Chciałabym mieć w tym akwarium malutkiego żółwika, jakąś żabkę (może dwie), jakieś roślinki, no i mały stawik/basenik dla żółwika. Tylko nie wiem jakie wtedy zastosować podłoże i wogóle.  Confused Smile
żólwik raczej by zjadł żabki i roślinki więc lepiej wybrać albo jedno albo drugie

Oprócz żabek rybek są jeszcze skorupiaki, krewetki raczki sporo tego Wink
Jakbyś się zdecydowała na opcje z rybkami zabkami i roślinami bez żółwi to mogę ci dać roślinki na strat Wink
Napisz ilu litrowe jest akwarium to ci doradzimy jakie rybki będą odpowiednie. W sklepie zoo rzadko sprzedawca jest uczciwy i powie ci jakie minimalne warunki nalezy zapewnić zwierzakowi by niesprawiac mu cierpień. Dlategol lepiej pytać na forum lub samemu szukac w necie informacji o gatunkach które chcesz sobie kupić. 

PS. Akwarium znowu mi zarsło i muszę zrobić "sianokosy"  jak ktoś chetny na rosliny to pisać na priv Smile

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #56 : Listopada 12, 2011, 17:28:01 »

Tak wygląda moje akwarium dzisiaj ale wcale nie jestem z niego zadowolona  Mad

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #57 : Listopada 14, 2011, 08:29:31 »

Petro, chcę mieć w akwarium żabkę, kiryski, neonki i może gupiki. Ile ich wszystkich może najwięcej być w takim akwarium jak moje? A co myślisz o ulokowaniu w akwie Glonojadka 1-2 szt (oczywiście za jakiś czas,gdy się utworzą glony w akwie)?

Jakbyś się zdecydowała na opcje z rybkami zabkami i roślinami bez żółwi to mogę ci dać roślinki na strat Wink
Napisz ilu litrowe jest akwarium to ci doradzimy jakie rybki będą odpowiednie.
To wybieram opcję z żabką.  Very Happy Cool A za roślinki byłabym wdzięczna.

Lidka, a jakie wymiary ma twoje akwarium? Moje jest zaokrąglone od przodu (podobnie jak twoje ze zdjęcia) i w jego najszerszym miejscu ma ono (od tylnej do przedniej szyby) 30 cm, szer. boku 22,5 cm. i wys.30cm. i dług. 60cm.
Słuchajcie, ile wolnego miejsca pozostawia się między brzegiem wody a górną krawędzią akwarium? Jaka temperatura wody jest najwłaściwsza? Czy te tabletki nawozowe są konieczne? I o jakiej mocy powinnam mieć grzałkę?
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #58 : Listopada 14, 2011, 13:45:33 »

Z kirysków poszukaj pigmejków, jest to jeden z mniejszych gatunków. Mogłoby być ich z 10 szt, musi być ławica bo to rybki stadne
Neonków najlepiej innesa są najłatwiejsze w utrzymaniu też ok 10 szt, też stadne dlatego większa ilość
Gupików już najwyżej ze 3-4 samczyki. Niekupuj samiczek bo jakby się rozmnożyły miałabyś przerybienie w akwarium  Mad oprócz tego samiczki są dużo większe a tych rybek trochę już będzie.
 Żabki max 2 karliki szponiaste

Wody możesz nalać do oporu

Jak zastosujesz ziemie pod żwirek jak ci radziłem to tabletki nie będą potrzebne. IMHO lepsze i tańsze są kulki osmocote do oczka wodnego ( są to koreczki ze zlepionych kuleczek, jakbyś chciała użyć to trzeba zeskrobać parę kulek i wetknąć głęboko pojedyncze kuleczki na samo dno akwarium)

Grzałka najlepiej z termostatem, ale zanim kupisz sprawdź jaka jest temperatura w akwarium bez grzałki, od samego światła woda się nagrzewa.

I jeszcze ważna rzecz, rybek nie wpuszczaj odrazy po zalaniu, trzeba je wpuszczać partiami. Roślinki które posadzisz muszą się zaaklimatyzować, jak zaczną rosnąć to będą neutralizować produkty przemiany materii zwierzaków.

Co tydzień rób podmiany wody na odstałą 30-50% objętości zbiornika, woda z akwarium jest świetna do podlewania  Cool

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #59 : Listopada 14, 2011, 18:37:20 »

Ślicznie dziękuję za pomoc i poradę, Pethro.  Cool Very Happy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: