Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 14:50:51
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jumellea gracilipes  (Przeczytany 1323 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
yantee
Nowicjusz
*

« : Lipiec 23, 2011, 20:02:34 »

W przyszłym tygodniu ma do mnie dotrzeć storczyk botaniczny Jumellea gracilipes. Przekopałam strony polskojęzyczne i... niewiele znalazłam na temat tego storczyka  Confused Może ktoś jest w stanie pomóc mi i choć w skrócie podać warunki uprawowe tej rośliny. Chodzi mi o temperaturę, stanowisko, wilgotność, podłoże, zasilanie.
Nie znam niemieckiego i angielskiego, żeby na tamtych stronach pobuszować, natomiast w translatorze wychodzą niezłe krzaki, z których niewiele można zrozumieć  Mad

pozdrawiam Elżbieta
Nie pozbędziesz się swoich demonów, dopóki nie pogodzisz się z tym, że wraz z nimi odfruną również anioły. (Sheldon Kopp)
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #1 : Sierpień 27, 2011, 14:59:08 »

Wszystkie wiadomości o jej uprawie jakie były możliwe do zdobycia otrzymałaś od Grażyny
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
yantee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Listopad 10, 2011, 18:37:23 »

Minęło cztery miesiące od kupna Jumellea gracilipes, minął strach i opadły pierwsze emocje. Dzisiaj mogę powiedzieć, że roślina ma się dobrze. Od razu przesadziłam ją z samej kory do mieszanki dla Cambrii czy dendrobiów. Po czterech miesiącach roślina "dorobiła się" nowego liścia i widać, że parapet jej służy.

Utrzymuję stałą wilgotność w wierzchniej warstwie podłoża, nie dopuszczając do przeschnięcia. Doniczka stoi na parapecie w szklanej osłonce z mokrym keramzytem na dnie. Moczenie raz na 7 do 10 dni. W nocy okno jest rozszczelnione, stoi w towarzystwie masdevallii.
Jest to młoda roślina, która powinna zakwitnąć w przyszłym sezonie. Jak dobrze pójdzie  Smile

pozdrawiam Elżbieta
Nie pozbędziesz się swoich demonów, dopóki nie pogodzisz się z tym, że wraz z nimi odfruną również anioły. (Sheldon Kopp)
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: