Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 24, 2014, 18:07:07
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znajomości w szpitalu rehabilitacyjnym w Krzeszowicach.  (Przeczytany 2859 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« : Lipiec 01, 2011, 10:54:47 »

Witam. Ma ktoś może jakieś znajomości w szpitalu rehabilitacyjnym w Krzeszowicach?  A może ktoś tam pracuje?
Babcia po operacji kręgosłupa powinna za niedługo trafić do tego szpitala. Niestety długo trzeba czekać... tak nam powiedzieli Confused
Bardzo proszę o odpowiedz.

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #1 : Lipiec 01, 2011, 17:45:42 »

A czy ma skierowanie poszpitalne czy tylko od specjalisty. Przy takim poszpitalnym czeka się do pół roku, na inne skierowanie do dwóch lat. Może warto pojechać do szpitala gdzie babcie miała robioną operację i poprosić lekarza by wypisał takie skierowanie na druku szpitalnym?
Ja podobną sytuację przerabiałam i druk szpitalny załatwił sprawę w trzy miesiące Smile

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #2 : Lipiec 02, 2011, 09:48:05 »

Babcia ma takie poszpitalne, i nam powiedzieli że długo trzeba czekać, a tu już od 5.lipca by była potrzebna rehabilitacja, a ciągłe dojeżdżanie nie wchodzi w grę gdyż babcia powinna jak najmniej siedzieć, powinna cały czas leżeć.
Dlatego szukam jakiś znajomości żeby babcię jakoś szybciej tam wysłać.

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2011, 16:12:30 »

To raczej będzie ciężko ale jeśli możesz podjechać do sanatorium to warto osobiście iść i do rejestracji i do ordynatora sanatorium. On po zaglądnięciu w kartotekę może przyśpieszyć termin rehabilitacji. Mogę Ci tylko tyle poradzić bo znajomości nie mam ale wiem,że tak się robi gdyż to samo zaproponowała mi pani w rejestracji. A czy dokumenty już zostały złożone bo przez telefon zawsze jest jednakowa odpowiedź,że się długo czeka.

Nie wiem jak teraz bo ordynator się zmienił ale poprzednia nie lubiła dowodów wdzięczności. Dla niej liczyło się to co mówi kartoteka.

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2011, 18:52:35 »

Mama we wtorek będzie jechała tam osobiście, a tak to dzwoniliśmy. Może uda się coś wcześniej, ale nie jestem pewien.

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Lipiec 02, 2011, 19:01:24 »

Niech próbuje pogadać z ordynatorem/rką, to może wiele pomóc, poza tym poszpitalne jak się skałada to często w ciągu 3 m-cy jest rozpatrywane ale trzeba zawieźć dokumentację bo przez telefon takich spraw nie są w stanie załatwić a też nie mają żadnej podkładki by wierzyć w to co mówicie im przez telefon. Mają tylko taką ogólną formułkę i to ciągle powtarzają. Powodzenia Smile

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #6 : Lipiec 04, 2011, 14:24:15 »

I nic się nie udało, ordynatorka jest bardzo wredna, powiedziała że babcia nie jest sparaliżowana więc to nie jest przypadek pilny Sad
Pół roku musi babcia czekać...

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Kamyczek
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Lipiec 04, 2011, 17:56:50 »

Opieka w tym kraju to porażka, nie masz kasy...zdychaj.
Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Lipiec 04, 2011, 19:31:11 »

Nam też tak powiedziano ale komisja stwierdziła,że powinna być rehabilitacja wcześniej. Po dwóch miesiącach mieliśmy wezwanie na komisję - tzn. chory więc  w każdej chwili oczekujcie wezwania listownego. Trzeba w ten dzień przyjechać b. wcześnie (na pewno nie na godzinę na którą będzie wezwanie tylko z samego rana bo terminy są wcześniejsze gdy koś jest pierwszy - kolejka jest układana w/g czasu przybycia). Tyle tylko mogę poradzić Sad Smile

Może jest do bani opieka ale zdecydowanie za mało jest szpitali rehabilitacyjnych mających dobrą opinię a Krzeszowice do nich właśnie należą...

luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #9 : Lipiec 04, 2011, 23:47:20 »

To co się dzieje ze służbą zdrowia w Polsce to masakra, 1 na 10 pielęgniarek jest w porządku i tak samo lekarze.
Lekarz stwierdził że Babci już jest potrzebne a Pani ordynator że jeszcze nie, bo nie jest pilnym przypadkiem bo nie jest sparaliżowana, to jest chore....
Z tego co wiem to pół roku mamy czekać na komisję... to jest masakra...

Kwiaty domowe:
część 1 

część 2

część 1
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Lipiec 05, 2011, 05:32:09 »

Odważne stwierdzenie luki, zwłaszcza, że zanosi się dopiero na kontakt z personelem medycznym  Surprised masz prawo być rozżalony, ale nie musisz z tego tytułu wrzucać wszystkich do jednego worka. Bo to co napisałeś to cała prawda, tylko ta "trzecia góralska"  Wink Wiesz jaka ?
Babci dużo zdrowia życzę.

Merghen
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Lipiec 05, 2011, 06:11:59 »

Łukaszu, nie masz do końca racji. Do tego szpitala często trafiają ludzie w naprawdę strasznym stanie. Niestety tak jak napisałam nie ma za dużo takich placówek jak ta w Krzeszowicach. Nie jest to zwykłe sanatorium ale szpital rehabilitacyjny gdzie pobyt już na dzień dobry może trwać 5-6 tygodni ( zwykłe sanatorium - 21 dni). Dodatkowo ma bardzo wykwalifikowany personel. Poprzednia Pani Ordynator ( w kontaktach nie zbyt miła) zatrudniła naprawdę b. dobrych fachowców. A ponieważ w pobliżu jest tylko jeszcze jedna podobna placówka ( woj. śląskie) więc jest taki duży czas oczekiwania bo kierują do niej przypadki z całej Małopolski a liczba miejsc jest niestety ograniczona. I muszę przyznać,że jak narazie jest to placówka słynąca z nieprzekupstwa personelu, znajomości nic by Ci nie dały. Ja przynajmniej nie znam takich przypadków. I trochę cierpliwości, nam też powiedziano,że mamy czekać pół roku a po trzech m-cach mama już była na rehabilitacji.

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: