Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 09, 2020, 13:10:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jakie kwiaty letnie na balkon  (Przeczytany 46448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #150 : Kwiecień 20, 2012, 15:46:08 »

Moje po piwnicy dochodzą do siebie już na balkonie, ale nie w docelowym miejscu tylko głębiej. Jeżeli temp. spadnie poniżej 5 stopni, to szybko wniosę do środka. Dzisiaj wystawiłam już sukulenty na stojaku...... w razie czego wniosę, zrobiło się trochę luźniej w domu - pozornie  Smile
Po niedzieli planuję zakup pelargonii bluszczolistnych - szukam sklepu, bo mój został zlikwidowany.

Pozdrawiam
Krysia
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #151 : Kwiecień 20, 2012, 15:57:21 »

Ja idę zaraz na spacer do Brico Marche. Zobaczę co tam "dają". Dziś na balkonie mam lato.
adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #152 : Kwiecień 20, 2012, 16:06:06 »

W ubiegłych latach kupowalam bluszczolistne pelargonie takie w wielopakach - w LM, Auchan itp. były mniejsze od tych wypasionych pojedyńczych z rynku ale tanie i podkarmione odżyweczką bardzo szybko nadrabiały zaleglości i kwitły do mrozów, ale juz mi sie troszke znudziły więc w tym roku będa rabatowe Smile
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #153 : Kwiecień 20, 2012, 18:13:42 »

Ja już po spacerze. Rośliny tanie i brzydkie. Sanwitalie, Werbeny, Lobelie i surfinie/petunie nie do przyjęcia. Okrutnie powyciągane. W gazetce było, że od dzisiaj petunie w odmianach, w tym "Veranda". Czyli chyba powinny pochodzić z Plantpolu. Tymczasem były zupełnie inne, nieoznaczone odmiany, chyba same czerwone w dodatku bardzo powyciągane. Pelargonie bluszczolistne lichutkie - wyglądały jakby były ukorzeniane na dniach. Jedynie pelargonie rabatowe niezłe po 3-cós zł, tylko nie wiadomo jakie kolory, bo w pączkach. Były też małe, ale ładne kocanki (te żółtawe) i żeniszki. Ładne Clematisy w odm. Snow Queen, Polish Spirit, Victoria i Mrs Thompson po 9,90 zł  Cool
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #154 : Kwiecień 20, 2012, 18:54:33 »

W ubiegłych latach kupowalam bluszczolistne pelargonie takie w wielopakach - w LM, Auchan itp.
Ja też tak dokupowałam, ale zawsze miałam na początek dwie,trzy już kwitnące - duże. W tym roku muszę kupić już kwitnące i duże, żeby do Euro było choć trochę buszu  Mr. Green  Niby to nie ma na mnie wpływu, ale mój balkon może być na drodze kibiców...... Jeżeli jedyny blok na tej trasie jest nie odrestaurowany /spory własnościowe gruntu/, to niech chociaż balkon będzie ładniejszy  Razz

Pozdrawiam
Krysia
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #155 : Kwiecień 20, 2012, 18:59:49 »

Brawo Krysiu, prawdziwie obywatelska postawa  Wink
pigula
Aktywny
**

Najpiękniejsze gwiazdy są w Piasecznie. strefa 6b

« Odpowiedz #156 : Kwiecień 20, 2012, 18:59:56 »

W ubiegłych latach kupowalam bluszczolistne pelargonie takie w wielopakach - w LM, Auchan itp.
Ja też tak dokupowałam, ale zawsze miałam na początek dwie,trzy już kwitnące - duże. W tym roku muszę kupić już kwitnące i duże, żeby do Euro było choć trochę buszu  Mr. Green  Niby to nie ma na mnie wpływu, ale mój balkon może być na drodze kibiców...... Jeżeli jedyny blok na tej trasie jest nie odrestaurowany /spory własnościowe gruntu/, to niech chociaż balkon będzie ładniejszy  Razz

Krysp50, w takim razie pasowałyby białe i czerwone pomieszane pelaśki. Very Happy

Sposób podejścia do zwierząt, określa JAKOŚĆ naszego człowieczeństwa.

Witam serdecznie, Marta Very Happy
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #157 : Kwiecień 20, 2012, 19:08:15 »

Dziękuję  Smile  Raczej nie mieszam kolorków i będą moje standardowe - jak dostanę..... różowe  Razz

Pozdrawiam
Krysia
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #158 : Kwiecień 20, 2012, 19:36:13 »

No dobrze, jeszcze powiedzcie, kiedy będzie to Euro  Smile, bo po rozbudowie ważnej drogi w mojej okolicy nie mogę się zorientować, wychodzi mi ,że  przed Bożym Narodzeniem.

Przepraszam,że nie na temat.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #159 : Kwiecień 20, 2012, 19:48:20 »

Smile Smile  U mnie Euro według planu ma być w czerwcu - pierwszy mecz 6-go.  Sądząc po rozryciu miasta i odcięciu od świata cywilizowanego kolejnych dzielnic i ulic..... mam wrażenie, że pewnie za -X- lat  Mr. Green  Jak zwykle pewnie będzie gotowe, a po Euro zacznie się REMONT tego co zrobiono !!!!!!!!

Pozdrawiam
Krysia
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #160 : Kwiecień 21, 2012, 14:49:10 »

A więc to moje skrzynkowe wypociny, efektu póki co nie widać bo i kwiatów prawie nie ma, ale liczę że będzie ładnie.

Przy wejściu z tarasu do pokoju sanvitallia, niewiem nie wiem, czemu - ale jedna sadzonka mi zmarniała Sad

Na tarasie powieszona surfinia purpurowa z komarzycą.

Przy wejściu do domu w stojaku "stara" nowość chyba z 2010r. petunia Pretty Much Picasso.

I przy wejściu do domu powieszony kosz.

A na parapetach skrzynki na razie biednie wyglądające, aż zdjęć mi się nie chciało robić  Sad pelargonia, kocanka i lobelia.

No i hibka mojego miałam pokazać.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #161 : Kwiecień 21, 2012, 16:48:19 »

Pokaż, pokaż taras, brakuje mi inspiracji....

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #162 : Kwiecień 21, 2012, 20:32:26 »

2spanielki, u Ciebie już balkon w letniej oprawie  Smile.

U mnie dopiero wiosenne kwiatki się rozkręciły.

Wszystkie kaktusy przesadzone. Teraz prędko się nie doczekają powtórki. Mam dość. I palce mnie bolą, bo mnie pogryzły  Razz
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #163 : Kwiecień 22, 2012, 00:10:35 »

Wyrak, to teraz kaktusy na karnego jeżyka wyślij.  Smile
Współczuję przesadzania, bolesny to zabieg.

2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #164 : Kwiecień 22, 2012, 13:23:32 »

Tellerko jeśli chodzi o taras - to tam mam oczywiście tę sanvitallię i komarzyce z surfinią zawieszone, i trawę ozdobną w donicy, różę pienną w donicy, ciemiernika w kącie też w donicy, przed tarasem różę Mary Rose, Bonica, Venrosa, Sea Foam + migdałek + powojnik Jana Pawła II przy mężowskiej drabince stojaku i róże New Dawn+ lilie białe, chyba z dwie. Ale oprócz migdałka to wszystko dziecinne jeszcze Smile
Nie pytaj się więcej, bo ja to mogę pisać i pisać Smile

Wyraczku to nie balkon, to przyścienne roślinki, nie mam balkonu - jeszcze bo w tym roku robimy sobie górę domu, a taras na razie Smile Oj rozkręciły, rozkręciły się dobrze, te bratki to wiesz... ja antybratkowa, ale są do pozazdroszczenia.
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #165 : Kwiecień 22, 2012, 19:51:01 »

Byłam dziś na Targach Szczecińskich na imprezie pod nazwą "OGRÓD - Zielony design".
Nic ciekawego nie było. Zakupiłam tylko komarnice.

Za to rozbawiło mnie co można kupić do ogrodu.  Smile

julka1973
Rezydent

okolice Wrocławia,strefa 7a

« Odpowiedz #166 : Kwiecień 22, 2012, 20:10:36 »

Świnka najlepszym zakupem do ogrodu  Smile Jak taką spotkam to sobie sprawię   Smile

Pozdrawiam serdecznie Smile Iza.
Doniczkowe
Ogród
elajas
Rezydent

« Odpowiedz #167 : Kwiecień 23, 2012, 10:34:49 »

Wyraczku powiedz, czy Twój powojnik już ruszył i ma się na życie. Mam taki sam i jakoś dziwnie wygląda i ociąga się z pokazaniem czy żyje.  Smile

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #168 : Kwiecień 23, 2012, 18:24:38 »

Powojnik, ale który  Smile ? Zapraszam na relację z balkonu do mojego wątku balkonowego. Tam wszystko opiszę.

Edit:
Wiem, że trudno jest kupić ładne, nie plastikowe skrzynki balkonowe. Asortyment na rynku jest bardzo skąpy. Może ktoś z Was szuka na ten sezon. Dlatego również tutaj informuję, iż w JYSK'u pojawiło się coś fajnego:
http://resources.jysk.com/getimage/web.large/3928400/WEB/1005
2spanielki
Aktywny
**

« Odpowiedz #169 : Maj 31, 2012, 08:30:42 »

I jak wasze kompozycje balkonowe?

agabos
Aktywny
**

« Odpowiedz #170 : Czerwiec 14, 2012, 13:15:15 »

Mój kawałek tarasu; góra:

Dół:

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #171 : Czerwiec 14, 2012, 14:18:37 »

Coś pustawo.. Wink

Ja niestety obstawiłam (prawie) na max Wink
Świeże zdjęcia w moim wątku.

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Pethro
Gaduła

« Odpowiedz #172 : Czerwiec 14, 2012, 15:01:11 »

tellerka, jesli twierdzisz, że masz na maxa, to co ja mam powiedziec o moim balkonie

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #173 : Czerwiec 14, 2012, 15:40:43 »

Nie wiem, nie widziałam Wink

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
agabos
Aktywny
**

« Odpowiedz #174 : Czerwiec 14, 2012, 17:55:12 »

Smagliczka jest godna polecenia,bezproblemowa i do tego pachnie.

Monika974
Rezydent

« Odpowiedz #175 : Czerwiec 16, 2012, 21:41:43 »

Piękne macie kompozycje.
U mnie roślinki tak się rozrosły, iż dzisiaj po zrobieniu zdjęć porozsadzałam je. Większość kwiatów dopiero szykuje się do kwitnienia.
W skrzynce mam posadzone od prawej: Coleus (pokrzywka), Żurawka Stoplight, Nachyłek z żółtymi kwiatami (Coreopsis grandiflora Presto), Coleus, Żurawka Hollywood, Campanula Pantaloons (fioletowy dzwonek)

dzwonek i żurawka

kwitnienie żurawki

dla porównania roślinki tuż po posadzeniu

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #176 : Czerwiec 17, 2012, 08:53:20 »

Agabos,  pięknie  to  okno wygląda Smile Smagliczka  miodowo pachnie. Jak mi przekwitnie maciejka, to kupię w to miejsce  smagliczkę, jeśli  jeszcze  będą  sprzedawać. Bardzo mi się podoba  sanwitalia, ciągle kwitnie.
 Monika - gdzie kupilaś takie  fajne  skrzynki??

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Monika974
Rezydent

« Odpowiedz #177 : Czerwiec 17, 2012, 09:08:42 »

Hszonszcz skrzynki, skrzynki, a moje kwiatki?  Sad  W tym roku po raz pierwszy mam żurawki i coleusy i dzwonek.  Very Happy Jestem zachwycona ich kolorami.
A skrzynki kupiłam na All razem z super zaczepami na barierkę i wcale nie były drogie, jakieś 30 zł ta większa, były w trzech rozmiarach. Wysłałam Ci namiary na PW.

hszonszcz
Gaduła

Hszonszcz

« Odpowiedz #178 : Czerwiec 17, 2012, 21:59:08 »

Monika  ladne kwiatki   Very Happy
Polaczenie jasnej i ciemnej zieleni i rozowy jest  sliczne.A te  zyleczki  na zurawce jakie kiutasne:)
Piekne roslinki  ale  je skupilam sie na tym co  mi potrzebne  czyli na skrzynkach  Razz

Wszystko jest  trudne  zanim stanie sie proste;-)
Monika974
Rezydent

« Odpowiedz #179 : Czerwiec 18, 2012, 20:19:18 »

Hszonszcz, bardzo dziękuję za słowa uznania i docenienie moich wysiłków kolorystycznych. Very Happy Razz Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: