Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 13:43:30
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja hoja choruje cz 9  (Przeczytany 52352 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #240 : Kwiecień 20, 2012, 11:20:42 »

Tak, bo ograniczają parowanie.
Ale musisz wietrzyć...
No i zaprzestać spryskiwania - bo mokro pod workiem to 90% pewności grzybów

Myślę, że jak spryskujesz to niespecjalnie ten worek potrzebny.

Jeżeli uważasz że za mało podlewasz, to wstaw doniczki do osłonek - zawsze trochę wody zostanie ...

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
mańka
Aktywny
**

« Odpowiedz #241 : Kwiecień 20, 2012, 11:33:36 »

Od kiedy sa pod workiem nie spryskiwałam. Pomysł z osłonką wykorzystam.  Smile
Wietrzenie też im robię codziennie.
Ślicznie dziękuję za tak dokładne iinstrukcje. mam nadzieję, że wreszcie moje hojki zaczną się puszczać. A jeśli nie będę szukać dalej.

agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #242 : Maj 18, 2012, 10:20:02 »

Mam pytanie - zauważyłam na moich hojach ( publicalyx splash i jedna z australisek lisa ), że dorosłe liście są dużo mniejsze, wręcz karłowate, niż wcześniej - nie dorastają do swojej wielkości. Czego to przyczyna i jak zaradzić? Pomocy!

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #243 : Maj 18, 2012, 10:30:46 »

Sprawdź szkodniki dokładnie. Welnowiec albo przędziorek uszkadzają mlode, tworzące się liście.
Może jest coś innego, czym mogłaś uszkodzić pędy? Nie wkręcały się gdzieś? Confused

Chyba że liście są normalne ale mniejsze.. to w grę wchodzi oświetlenie albo podłoże Cool
Nie przenawoziłas ich? Confused

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #244 : Maj 18, 2012, 10:51:15 »

Stoją obydwie na południowym oknie. Raczej nie przenawoziłam - używam nawozu z dżdżownic. W podłożu publicalyx ostatnio znalazłam jakieś grzyby - ale takie duże, jak z lasu Wink Ok 2-3cm wysokości, chude żółte pałeczki - takie hatifnaty z Muminków. Wink

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #245 : Maj 18, 2012, 11:54:59 »

Moim zdaniem to oznacza, że podłoże stalo się kwaśniejsze albo/i przelewasz rośliny.

Same grzyby (pewnie to jest Leucocoprinus birnbaumii - czubnik cytrynowy) nie szkodzą, ale ja osobiście też ich nie lubię. Środki grzybobójcze powinny pomóc, możesz podłoże spryskać Topsinem choćby.

Część 10

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: