Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 18, 2019, 01:41:30
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chirita cz. 2  (Przeczytany 61815 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #240 : Luty 11, 2019, 19:32:17 »

Dawno tutaj nikt nie zaglądał, więc troszkę odkurzę wątek  Smile
Jesienią zostałam szczęśliwą posiadaczką małej sadzonki chirity. Przez zimę stała sobie w doniczce w zasadzie bez ruchu. A teraz, kiedy miałam nadzieję, że ruszy, ona mi zasusza najstarsze listki. Idzie taka "suchość" od czubka listka - a ponieważ moja sadzonka ma tylko 6 listków, to trochę się martwię. Doniczka stoi na wschodnim oknie, podlewam raz w tygodniu, jak stojące obok fiołki. Niestety mam problem ze wstawianiem zdjęć, ale może ktoś,  kto ma chirity będzie mógł mi pomóc? Może chirity mają jakieś szczególne wymagania?
Bardzo proszę o pomoc!

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #241 : Luty 13, 2019, 18:07:43 »

Dorotko, moje chirity też tak mają Sad Właśnie zimą. Latem listki są OK. Może to z braku światła? Może przesadź ją, dni są coraz dłuższe, zacznie rosnąć Smile Jedna z moich po przesadzeniu zaczęła już kwitnąć Smile U mnie rosną na knocie.

Pozdrawiam,
Renata
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #242 : Luty 14, 2019, 09:10:28 »

Reniu, moja jest wsadzona jesienią, wiec ma w zasadzie świeżą ziemię i doniczkę odpowiedniej wielkości. Nie będę jej przesadzała, tym bardziej, że zauważyłam pączki Smile. Ale skoro te podsychające listki to taka ich uroda, to przestaję się martwić. Idzie wiosna, powinno więc być z nią lepiej. Dzięki! Very Happy

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
iga_51
Aktywny
**

« Odpowiedz #243 : Luty 20, 2019, 11:01:24 »

Czy wysiewałyście nasionka chirity,moja Ch.Tamiana miała sporo nasienników wysiałam ale nic nie  wzeszło nie wiem co zrobiłam źle.Teraz też ładnie wysypały dwa nasienniki i chciałam wysiać ale boję się że coś zpapram.

Zdjęcia pewnie zginą bo to z google.

kolorowe i zielone
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #244 : Kwiecień 09, 2019, 17:45:21 »

Iga, nasionka ostrojowatych mogą podobno kiełkować do 3 miesięcy- tak twierdzi moja koleżanka.
U mnie chiritowy sezon zaczęła Aiko

Pozdrawiam,
Renata
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #245 : Czerwiec 20, 2019, 17:44:21 »

Chirita flavimaculata

Pozdrawiam,
Renata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: