Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 05, 2019, 16:15:20
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: dziwna lacunoska serduszkowa  (Przeczytany 1514 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rawa
Aktywny
**

KOCHAM MÓJ OGRÓDEK :) i STORCZYKI

« : Maj 16, 2011, 12:30:00 »

witam, mam pytanko do hojarzy i hojarek
-dostałam kawałek lacunoski serduszkowej, która ładnie się ukorzeniła i puściała listki....i tu mam kłopot-nowe listki nie przypominaja serduszek, są wieksze, takie zwyczajne,zero "serduszkowatości"
o co tu chodzi????

pozdrawiam Magda
agutek
Rezydent

Poznań ; 7a

« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2011, 14:58:37 »

Czasem tak bywa, że one tracą serduszkowatość. Zdarza się tak np. z powodu zbyt małej ilości światła - u mnie tak było, a po powrocie na południowy parapet znowu zaczęła produkować listki w kształcie serduszek. Smile Czasem też bywa tak, że sadzonka jest zwykłą lacunosą, która wytworzyła serduszka, a nie krohnianą...

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2011, 15:35:28 »

Nie tylko światło ma wpływ. Roślina też potrzebuje trochę czasu na adaptację.
Tak było u mnie - sadzonka po ukorzenieniu się wypuściła kilka par większych liści, po czym zaczęła wytwarzać już normalne, czyli właściwe swojemu gatunkowi.
Światło ma przefiltrowane, wręcz stoi w cieniu innych.
Niedługo i Twoja, Rawo - jeśli to krohniania czyli serduszkowa - powinna inicjować prawidłowe liście.

Rawa
Aktywny
**

KOCHAM MÓJ OGRÓDEK :) i STORCZYKI

« Odpowiedz #3 : Maj 17, 2011, 06:13:32 »

uffffff Smile bo zależało mi na serduszkowej Smile poczekam cierpliwie

pozdrawiam Magda
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: