Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 05, 2019, 16:15:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pleurothallis  (Przeczytany 1768 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cymric
Rezydent

« : Maj 15, 2011, 12:59:51 »

Bardzo ciekawe storczyki, raczej dla wielbicieli małych cudacznych kwiatków.

Pleurothallis sp.- gabaryty łatwo ocenić w porównaniu z główką zapałki  Smile

Pleurothallis rowleei

Pleurothallis eumecocaulon

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2011, 13:07:01 »

Asiu wspaniałe  Very Happy
Szczególnie przypadł mi do gustu Pleurothallis eumecocaulon.
Napisz proszę jak je uprawiasz? Czy dobrze widzę, że na podkładkach w orchidarium?

myszorek
Gaduła

Kiełczów - strefa 7a

« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2011, 13:08:22 »

Świetna miniaturka! Kocham takie  Very Happy Ja czekam na kwiaty pleuro.obovata  Smile
Asia, pokażesz fotki orchidarium  Mr. Green Mr. Green

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maj 15, 2011, 13:22:41 »

Kasia o uprawie niewiele powiem, sp. mam od 2 miesięcy, dwa pozostałe to zeszłomiesięczny forumowy zakup u Schwertera. Trzymam w orchidarium umiark-ciepłym, wysoka wilgotność i tyle. Pierwszy na podkładce bo to jest mikroskop  Smile , dwa pozostałe spore rośliny.
Maluch rowleei z przodu /juz kwitnie/ jest na wymiankę jakby ktos chciał, na innego fajnego Pleuro

Ola orchi to na razie mydło i powidło, ścisk straszny, nic nie widac, dżungla dzika, bo wepchnięte tez hoje. Muszę zakupić 2 szkło na hojarium i wtedy będę mogła urządzić hotel 5 * storczykom.  Smile

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Maj 03, 2015, 20:43:02 »

Mam pytanie o Pleurothallis linearifolia. Czy ktoś jest w posiadaniu i podzieli się metodą uprawy? Nie mogę znaleść infomacji o temperaturze w nocy (niektóre z tego gatunku wymagały nawet 8 st. C).

pozdrawiam
Natka
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: