Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 03:20:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Restrepia  (Przeczytany 8680 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« : Maj 08, 2011, 09:26:43 »

W mojej kolekcji na dzień dzisiejszy posiadam 5 odmian tych niezwykłych kwiatów:
1. Restrepia antennifera
2. Restrepia concorta
3. Restrepia chameleon
4. Restrepia brachypus
5. Restrepia aristulifera
Wszystkie one są chłodolubami i hoduję razem z masdevalliami na oknie północnym. Charakterystyczne dla restrepii jest bardzo krótkie kwitnienie, jednakże na jednym liściu - przyroście potrafi kwitnąć kilka razy.
Po kilku niepowodzeniach w utrzymaniu kwiatu, spowodowanych brakiem odpowiedniej wilgotności podłoża,  w końcu udało mi się doprowadzić do kwitnienia Restrepia antennifera - jej kwitnienie powinno trwać od 1 do 2 tygodni, u mnie kwiat utrzymuje się już dziewiąty dzień  Very Happy

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2011, 16:15:15 »

Fantastyczna!
U mnie restrepie się dobrze nie miały.
Jak często je podlewasz? Jak z temperaturami i wilgotnością powietrza?
Podłoże standardowe do storczyków?
Wybacz te pytania, ale jestem bardzo ciekawa osobistych doświadczeń, tym bardziej, że odniosłaś taki sukces Very Happy

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #2 : Maj 08, 2011, 17:18:16 »

Basiu cieszę się, że Ci się podoba  Very Happy Na przyroście obok już tworzy się nowy pączek, więc kwitnienie będzie przedłużone  Very Happy
Restrepie mam posadzone w glinianych doniczkach w specjalnie skomponowanym podłożu: drobna kora, sphagnum, seramis oraz styropian.
Podlewam co drugi dzień, muszą mieć wilgotne podłoże aby utrzymały pąk, oraz spryskuję razem z masdevalliami co dwa dni.
Stoją na północnym oknie, temp. w ciągu dnia ok 23 - 25 C natomiast w nocy okno jest otwarte i temperatura spada do ok 13 C. W pokoju tym nie włączam kaloryfera.

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Maj 08, 2011, 17:27:03 »

Bardzo dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami Very Happy
Mają duża różnicę temperatur między dniem i nocą - to dla nich najwyraźniej jest bardzo sprzyjające, jak i pozostałe czynniki.

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Maj 08, 2011, 21:46:40 »

Super, że rozpoczęłaś ten wątek.  Very Happy Ja tez je uwielbiam, choć doświadczenie w ich uprawie mikrusie. Kwitła u mnie na razie 1 w zeszłym sezonie. Kupiona jako sp.

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #5 : Maj 08, 2011, 22:09:53 »

Asiu wspaniała  Very Happy
Czy sama doprowadziłaś ją do kwitnienia? "Sp" to skrót od "species" czyli "gatunek".
Piszesz "na razie jedna", to znaczy że masz ich więcej, czy tak? Możesz napisać jakie? Zawsze można by się powymieniać w celu rozszerzenia i urozmaicenia kolekcji  Wink

cymric
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maj 09, 2011, 07:26:06 »

Wiem, że sp. oznacza gatunek, po prostu własciciel kupił jako nieoznaczoną gatunkowo i jako taka sprzedaje.  Smile
Mam jeszcze antennifera i cymbula -malutkie po 3-4 liście ale rosną dzielnie i sporą brachypus więc pewnie kwiatów doczekam w tym sezonie. Tak sp. zakwitła juz u mnie. Niestety mam problem z chłodolubami - strasznie cieple i suche mieszkanie z gorącymi parapetami.
 Mam wprawdzie orchi, ale bez chłodzenia i oczywiscie nierealne jest osiagnięcie w nim temp nizszej niz otoczenie.  Sad
Strasznie lubię Pleurothallidinae mam ich jeszcze parę, ale to stosunkowo nowa fascynacja i niewiele powiem o uprawie.  Smile

"Są dwie dro­gi, aby przeżyć życie. Jed­na to żyć tak, jak­by nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko." A. Einstein
Pozdrawiam Asia Smile
cymric
Rezydent

« Odpowiedz #7 : Lipiec 19, 2011, 09:01:03 »

Dwa maluchy: Restrepia sp. lewa i antennifera prawa.

Pozdrawiam Asia Smile
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Lipiec 19, 2011, 17:49:26 »

Super, Asia!
Widać, że mają u Ciebie godne warunki bytowe.. Cool
Kwiaty są bardzo delikatne w dotyku?

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #9 : Lipiec 29, 2011, 09:11:48 »

Asiu pięknie wyglądają na wspólnym zdjęciu  Very Happy

A u mnie znów kwitnie Restrepia contorta, którą omyłkowo do tej pory opisywałam jako R. antennifera - za co bardzo przepraszam  Sad

sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #10 : Sierpień 27, 2011, 14:49:42 »

Niesamowite są Wasze zdjęcia tych kwitnących mikrusów  Cool
One same jak pisze koleżanka specjalistka od ich uprawy są nieamordowane i kwitną niezawodnie na kazdej rozetce czego i Wam Życzę  Cool
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 12, 2011, 08:02:43 »

Moja Restrepia contorta w końcu uraczyła mnie bardziej obfitym kwitnieniem  Very Happy teraz są trzy kwiatki:

Cieszę się z niej bardzo ponieważ jak na restrepię ma dość spore kwiaty i bardzo długo kwitnie  Very Happy

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 12, 2011, 21:36:01 »

Zasłużone gratulacje, Kasiu! Very Happy
Trzy kwiaty to imponujące kwitnienie!

kasiunieczka_32
Aktywny
**

hibek

« Odpowiedz #13 : Październik 28, 2011, 21:18:44 »

U mnie w końcu zakwitła Restrepia brachypus - kwiaty utrzymują się bardzo krótko, zaledwie 3 dni.

Krzysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 30, 2013, 10:37:26 »

To mój nowy nabytek Smile dostałam ją już z pączkiem ale i tak się cieszę

Restrepia brachypus

bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 30, 2013, 16:02:09 »

Cudny pasiaczek. Też mam jedną, ale jeszcze za młoda na kwiaty.  Smile

Aki
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Październik 01, 2013, 14:42:57 »

Pięknie zakwitła Smile

Kiedyś miałam restepię ale kiepsko się u mnie czuła - nie wiem, chyba miała za ciepło Confused Macie jakieś sprawdzone sposoby na uprawę parapetową? Może któreś odmiany są bardziej tolerancyjne i lepiej sobie dają radę?

Krzysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 02, 2014, 10:54:11 »

Restrepia tsubotae

Zdjęcia nie najlepsze, ale ciemno i buro za oknami, a nie wiem jak długo kwiat się utrzyma i tak o mało go nie przegapiłam Very Happy Ale czy ona nie kwitnie do góry nogami  Confused

Krzysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Październik 10, 2014, 08:37:05 »

O, co tu tak cicho  Confused
Restrepia tsubotae znowu kwitnie i to wcale nie tak skromnie, bo ma aż trzy kwiaty i już kolejny pączek  Very Happy

Krzysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #19 : Październik 13, 2014, 10:19:06 »

A dzisiaj znalazłam niespodziankę na  restrepii sp.  Very Happy

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #20 : Październik 23, 2014, 16:42:14 »

Fantastyczne  Very Happy Prawdziwe cuda natury ...
Kupiłam wczoraj sadzonkę Restrepii Brachypus  Smile Mam nadzieje ze uda mi się ja utrzymać...

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Październik 23, 2014, 19:37:55 »

Bardzo orginalne kwiaty. Są chłodolubne czyli jaka najlepsza jest dla nich temperatura?
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #22 : Październik 24, 2014, 17:13:21 »

Miałam restrepię sp. ale ubiłam. Nie potrzebnie przeniosłam do orchidarium w zbyt mokre miejsce. Mam jednak ochotę na powrót posiadać takie maleństwo.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #23 : Kwiecień 08, 2015, 09:36:43 »

Czy uprawialiście Restrepię w hydroponice? Chcę przesadzić moją R. species w keramzyt- myślę, że w ten sposób uda się zwiększyć wilgotność ( z czym czasem mam problem).

Pozdrawiam,
Renata
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Lipiec 31, 2016, 15:56:02 »

Zdecydowałam się na hydro i nie żałuję Smile Moja Restrepia species chyba też  Smile

Pozdrawiam,
Renata
mopsiara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #25 : Grudzień 05, 2016, 14:18:57 »

Moja restrepia rosnie w zamknietym sloju ,napodkladce,puszczamnostwo lisciale nie kwitnie-pokoj polnocny dosc chlodny!
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: