Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:57:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana  (Przeczytany 105794 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Malgosia
Aktywny
**

« : Kwiecień 28, 2011, 17:31:30 »

A ma ktoś może ochotę przygarnąć listki skrętników w zamian za fiołki?Smile
mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 28, 2011, 17:53:15 »

Malgosiu , pewnie wszyscy chcieli by przygarnąć listki Twoich skrętników.
Ja byłabym pierwsza , niestety nie mam fiołków na wymianę.

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 28, 2011, 18:05:32 »

Czy byliby chętni na sadzonki z Ali? Mam ochotę pociąć dwa największe liście na sadzonki, ale jak nie będzie chętnych to ich nie potnę albo utnę i wyrzucę.

mrinwestor
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 28, 2011, 18:46:55 »

Chętni się znajdą, jestem pewna.
Nie mam jej,a jest śliczna.

DragonLady
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 28, 2011, 18:51:07 »

Małgosiu, ja byłabym chętna, ale nie w tej chwili - po wyjeździe mam niestety przeboje z początkami mączniaka i szykuje mi się pryskanie fiołasów - a chętnie wymieniłabym to co mi podwójnie rośnie Sad. Snif, żałuję straszliwie.

Malgosia
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 28, 2011, 19:10:32 »

DragonLady też żałuje Sad bo oprócz skrętników podobają mi się fiołeczki i zaczynam je też powoli kolekcjonować Smile no ale może jak już się uporasz z tym mączniakiem to coś pomyślimy:)
Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 28, 2011, 19:24:23 »

Asia nic nie wyrzucaj  Smile tnij, sadź a chętni na pewno będą  Very Happy

zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 28, 2011, 21:43:24 »

Asiu nie wyrzucaj Smile sadź ja jestem bardzo chętna przyjąć Alę. Pewno coś na wymianę się znajdzie Very Happy   

dzika
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 28, 2011, 22:12:55 »

Czy byliby chętni na sadzonki z Ali? Mam ochotę pociąć dwa największe liście na sadzonki, ale jak nie będzie chętnych to ich nie potnę albo utnę i wyrzucę.
Kobieto, nie grzesz!
Chętnych, żeby przygarnąć będzie więcej niż sadzonek Smile

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 28, 2011, 22:15:39 »

Asiu, tutaj już ukonstytuował się klub wielbicieli Ali... Nawet się nie zastanawiaj!  Very Happy

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
ajania
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 28, 2011, 22:21:48 »

Ja tez bardzo chętnie przyjmę Alę. Jeżeli coś dla mnie zostanie oczywiście  Smile.

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2011, 06:37:25 »

Jestem w szoku zainteresowaniem Alą  Very Happy Postaram się dzisiaj kupić pojemnik na ciasto i pociachać Alę.

Śrubka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 29, 2011, 10:43:22 »

Małgosiu ja bym była chętna, ale mam nieodmianowe fiołki, sadzonki z liści Smile  Jeśli takie też mogą być to ja Ci je oddam za listki skrętników  Smile

zaczynamy od nowa Smile
zafiołkowana
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 29, 2011, 12:34:26 »

Oj mnie też zaczynają podobać się skrętniki, chętnie wymienię się a mam fiołki odmianowe.

Pozdrawiam Wink
Karolina
Malgosia
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 29, 2011, 17:23:39 »

Zafiołkowana napisałam na PW.
Aki
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 29, 2011, 20:05:08 »

Małgosiu, jakie skrętniki masz na wymianę i jakie fiołki by cię interesowały? Smile

Malgosia
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 30, 2011, 11:30:57 »

Wymiana juz nieaktualna. Smile
ursa
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Maj 01, 2011, 12:47:58 »

Witam  ulubieńców skrętników.
  Juz od dawna uwielbiam te kwiaty. Podziwiam , wszystkie takie piękne. W mojej kolekcji mam te zwykle niebieskie, i białe.  Chętnie powiększę swoją kolekcję, chętnie podzielę się swoimi.  Na wymianę mam jeszcze cebulki czosnku niedzwiedziego
  Srubko, chyba sobie nie wybaczę , że wczesniej nie odczytałam pw.

------------------------------------
 Pozdrawiam cieplutko Ulka
JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Maj 20, 2011, 19:00:36 »

Mam do zaoferowania na wymianę za inne skrętniki (najlepiej sadzonka za sadzonkę):

By joanna23 at 2011-05-20 oferowane rośliny po prawej, ta po lewej dla pokazania koloru

By joanna23 at 2011-05-20
kolor ciemnofioletowy z  żółtym środkiem

odmiana Lola. Kontakt na PW.

Lolek
Rezydent

« Odpowiedz #19 : Maj 21, 2011, 16:46:48 »

Wymienię kwitnącą sadzonkę "Justy" na sadzonkę "Seniority" -  pokonała ją zima, niby reanimuję, ale marnie mi to idzie  Mad

stynka0207
Aktywny
**

Moja córeczka :)

« Odpowiedz #20 : Maj 23, 2011, 21:24:45 »

A jakich jeszcze skrętników Joasiu nie posiadasz,bo ja mam kilka tylko nie wiem czy ty czasem juz ich nie posiadasz ?

JRZ
Aktywny
**

« Odpowiedz #21 : Maj 24, 2011, 04:25:52 »

Z wymiany jestem umówiona na takie skrętniki: Mrozowyje uzory, młoda bordowa sadzonka.  Mam na zbyciu ciemnofioletowego z żółtym środkiem - już kwitnie i  3 małe sadzonki Loli (na ostatnim zdjęciu obie  rośliny z prawej strony i środkowa górna). Na jednej z nich na młodych listkach są brązowe plamy, jakby rdza.

stynka0207
Aktywny
**

Moja córeczka :)

« Odpowiedz #22 : Maj 24, 2011, 11:05:25 »

Joasiu,ja w tej chwili mam dużą kwitnącą sadzonkę białego skrętnika,kolejne 2 jeszcze mi nie zakwitły.Zobacz sobie w moim wątku jakie mam skrętniki.Może coś cię zainteresuje.U mnie też niektóre mają rdzę ,ale to nie przeszkadza,roślinka rośnie nadal.

Malgosia
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Maj 28, 2011, 15:29:48 »

Dzisiaj przesadzałam moje skretniki i oddzieliły mi sie dwie duże i ładne sadzonki Matthew i Mini nr1 czy chciałby ktoś sie wymienić na jakąś sadzonkę ciekawego fiołka?
MarzenaKal98
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Maj 28, 2011, 15:39:18 »

Mam trochę fiołków. Na pewno coś sobie wybierzesz. A bardzo chciałabym mieć choć jednego skrętnika bo jak na razie nie mam żadnego Sad

dzika
Gaduła

« Odpowiedz #25 : Maj 29, 2011, 22:18:51 »

A ja, tak jak zapowiadałam w wątku skrętnikowym, przyznaję się co mam.
Ukorzeniające się listki:
Peach
Niebieski Mundurek
Leslie
Barwa Indii
Modry
Zosia
Seniorita
Szalona Jola
Pocochontas
Alien
1/2Sveden
Bristol's Hob Goblin
Mossen's White
Euros
Roulette Azur
Charlotta
Mamba nr 5
Pedro
Bona
Winter
Krakus
Asia
Zawiść Bogów
oraz 26 nieopisanych listków odmianowych i nieodmianowych.

Sadzonki:
Roulette Cherry
Balet
Silvia
Marika
Anna
Renia
Cynamon (na razie w średniej kondycji, ale jestem dobrej myśli)
Wow
Ambra
Nr 1 mini
Matthew
Dawid T.
Pink Souffle
Lola
Ziutek
Chitlin
Justa
Katie
Jan
Sadzonki jeszcze są małe, ale jak podrosną mam zamiar ukorzenić z nich po listku i jesienią nowe sadzonki będą.

W związku z tym, jak już dokonacie zakupów u Dibleysa, to bardzo proszę w miarę możliwości ukorzeńcie listki, bo ja piszę się na wymiany. Smile Tak samo jeśli macie inne odmiany w domu. Smile

ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #26 : Maj 30, 2011, 07:15:06 »

No i Dibleys nie ma szans. Smile
zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Maj 30, 2011, 16:48:46 »

Ja nie zapowiedziałam ale również przyznaję się do tego co mam bo to nie żadna tajemnica a ułatwia wzajemną wymianę i nie dublowanie zakupów. Jak nie teraz to na jesień albo nawet w przyszłym roku ale sadzonki będą i chętnie się powymieniam Very Happy Ja sobie zawsze zapisuję na co która z Was ma ochotę więc na pewno będę pamiętała Very Happy
dzika jak coś chcesz rezerwować na przyszłość to pisz na PW.

Moje skrętniki

Anna
Alien
Alyssia
Barwy Indii
Blue Leyla
Charlotte
Dawid T
Euros
Filip
Geronimo
Holy
Hototogisu
Justa
Lemon Frills
Lila 
Lola
Matthew
Mona
Niebieski Mundurek
Papilio
Peach
Petit 6
Pocohontas
Rita
Roulette Azur
Roulette Chery
Sabina
Seniorita
Seren
Silvia
Szeherezada
Winter
Zefir
Mam jeszcze takie nieodmianowe, które wyhodowałam z listków od znajomych – jasno różowy o dość małych kwiatkach, ciemnoróżowy z żółtym gardziołkiem, też małe kwiaty (podobny do Zosi ale dużo mniejsze kwiaty), zwykły niebieski z  żółtym gardziołkiem, który się najlepiej rozmnaża z listków oraz ciemno różowy o bardzo dużych kwiatach (prezentowałam go ostatnio na forum) lecz nie wiem co to może być. Mam również pierwowzór Szalonej Joli, gdy go kupowałam bardzo dawno temu od pana Piotra nie miał jeszcze nazwy ale wygląda jak Jola.
Sadzonki nn w ilości 6, czekam aż podrosną i zakwitną bo dopiero wtedy będę wiedziała co to jest oraz Rulkę z tym, że jeszcze nie kwitła i głowy za nią nie położę gdyż może się okazać Ruletce Azur, ponieważ część ludzi ich nie odróżnia.
No i w ukorzenianiu Katie lub Dinas, którego zalałam i teraz ukorzeniam na nowo oraz Samba, Jan, Charm, Szeherezada, Seniorita, Hototogisu – ma malutki listeczek, biały chyba nie odmianowy ale o bardzo dużych kwiatach, i też nie odmianowy różowy i bordo. W miarę wzrostu bo niektóre bardzo małe, będę robiła sadzonki z tego co mam. Jak tylko się nadarzy listek do urwania to będę ukorzeniać.     

Fiołeczek
Gaduła

« Odpowiedz #28 : Maj 30, 2011, 17:19:29 »

Ja będę miała takie sadzonki (tylko w większości nieodmianowe):
Granat
Bordowy
Bordowy drobny
Niebieski
Różowy
Silvia
Alien
Lola
Biały
Jeszcze tylko około miesiąca lub 2 bo widzę, że bardzo szybko rosną i będę mogła oddać Smile Pokroiłam te liście chyba za drobno bo produkują sadzonki jakby ich miało braknąć Smile

zosia-w
Aktywny
**

« Odpowiedz #29 : Maj 30, 2011, 20:42:24 »

Fiołeczku jak poczekasz trochę to chętnie Cię zasilę moimi odmianowymi co teraz puszczają dzieciaczki Jan, Samba a jak będzie coś innego to również bo mam parę nn Very Happy nie ma sprawy Very Happy

ewka mówiłaś, że zajrzysz czy Nerys da się podskubać, jeśli tak to moja Alyssia owszem jestem gotowa na wymianę listków Very Happy Teraz najlepszy czas na ukorzenianie więc jak można się przymówić o Nerys to Alyssię wysyłam zaraz  Very Happy No chyba, że jeszcze coś chcesz z mojego spisu to napisz może będzie to możliwe do wysłania Very Happy     

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: