Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 02, 2014, 01:21:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak podlewać stokrotki  (Przeczytany 7065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
canon60
Nowicjusz
*

« : Marzec 23, 2007, 23:13:57 »

Niedawno kupiłam w sklepie stokrotki w doniczce. Są bardzo ładne, lecz nigdy takich kwiatków nie miałam i nie wiem jak prawidłowo się nimi zajmować. Może podpowiedzielibyście jakie wybrać stanowisko i jaką doniczkę, jak podlewać i nawozić? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
Danka
Zoe
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2007, 15:48:39 »

Danusiu ziemia stale lekko wilgotna. Niemniej to roślina dwuletnia więc po przekwitnięciu powoli zacznie zamierać. Jak będziesz miała szczęście to może zawiąże ci nasiona.
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 30, 2010, 12:05:10 »

Nie znalazłam innego wątku o stokrotkach, więc się podepnę. Czy ktoś hoduje stokrotki w skrzynkach na balkonie? Dostałam od siostry z ogródka i postanowiłam popróbować, ale nie wiem czy to w ogóle ma sens. (Jeśli napisałam w złym wątku to proszę o odpowiednie przekierowanie).

Zapraszam na kawę
Ania
‎Kocham mój komputer, ponieważ moi przyjaciele w nim żyją
bakcylla
Rezydent

Zachodniopomorskie - strefa 7a

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2010, 12:18:03 »

Stokrotka rośnie jak chwast, nie potrzebuje specjalnych zabiegów.  Smile

ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2010, 12:58:21 »

No to się okaże czy potrafię zamordować chwasty Cool Na razie kilka zaczęło kwitnąć, ale zobaczymy co się będzie działo dalej, mam dwie donice.  U mojej mamy stokrotki nie rosną w ogóle, co je posadzimy to giną w mgnieniu oka, chyba ziemia jakaś nieodpowiednia.

Zapraszam na kawę
Ania
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2010, 13:54:23 »

Ana ja kupiłam kwitnące w doniczkach i posadziłam razem z bratkami. Stoją na słoneczku , mają stale wilgotną ziemię i kwitną non stop od miesiąca . Będzie to mój stały coroczny bywalec na balkonie. Nie straszne im przymrozki więc jak tylko pojawią się w sklepach wczesną wiosną można ozdobić sobie balkon . Zdjęcie jest w moim balkonowym wątku  Very Happy

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 30, 2010, 15:01:09 »

No popatrz, przecież ja znam Twój wątek, a stokrotki przegapiłam, a co z nimi robić jesienią?

Zapraszam na kawę
Ania
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 30, 2010, 18:09:35 »

Te ,które kwitną teraz kończą swój żywot po przekwitnięciu bo są to rośliny dwuletnie. Zimuje się te, które wysiejesz latem. Ale czy uda się to zrobić na balkonie-nie wiem. Będę próbować w tym roku  Smile

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 30, 2010, 18:42:53 »

Hmmm Confused No ja żadnych nie wysiewam, bo ja je sobie ukopałam u siostry na działce, ale co ja tu o zimowaniu jak wiosna dopiero, będę się nad tym zastanawiać jak jesień będzie Cool A teraz muszę zadbać, żeby ładnie rosły i kwitły.

Zapraszam na kawę
Ania
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 30, 2010, 18:59:11 »

Masz rację , dosyć zimy! A moich stokrotek nie zauważyłaś bo rzadko robię zdjęcia z bliska . Niestety mój sprzęt fotograficzny pozostawia wiele do życzenia.  Smile. Ale wstawię tu i moje. Są trochę inne niż twoje. Pomponowe. Smile Ups. Twoje stokrotki oglądałam w twoim wątku, dopiero po chwili zauważyłam
 Mad

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #10 : Kwiecień 30, 2010, 20:12:25 »

Kto będzie chciał porównać zajrzy do mojego wątku Wink
A czy stosujesz jakiś nawóz do swoich stokrotek? Tak się zastanawiam- zwykły do kwitnących chyba może być?

Zapraszam na kawę
Ania
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 30, 2010, 20:44:06 »

Do wszystkich roślin stosuję florowit do kwitnących.

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #12 : Kwiecień 30, 2010, 20:47:40 »

Te ,które kwitną teraz kończą swój żywot po przekwitnięciu bo są to rośliny dwuletnie. Zimuje się te, które wysiejesz latem. Ale czy uda się to zrobić na balkonie-nie wiem. Będę próbować w tym roku  Smile
Z tym nie do końca tak jest. Stokrotka jest traktowana jako Roślina dwuletnia, ale tak na prawdę jest byliną. Może rosnąć w tym samym miejscu kilka lat, ciągle się rozrastając. W moim ogródku rosną już te same Stokrotki ok.4 lat. Niesamowicie szybko potrafią się rozmnażać Smile

Pozdrowienia!
Wiktor.  Smile
Mój album
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Kwiecień 30, 2010, 21:06:03 »

Masz rację, nie do końca. Ale ze stokrotkami jest tak jak z malwami . Najładniej kwitną w drugim roku uprawy.  Stokrotki dziko rosnące są roślinami wieloletnimi. Odmianowe często zasychają w drugim roku , po kwitnieniu.  Smile Poza tym na działce każdego roku roślinki wysiewają się same i ich cykle nakładają się dzięki czemu mamy kwiaty każdego roku. .Na balkonie rzecz wygląda zupełnie inaczej

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
ana
Rezydent

Podlasie

« Odpowiedz #14 : Kwiecień 30, 2010, 21:10:56 »

No własnie u mojej siostry one sobie po prostu rosną zajmując coraz większą część rabatki, dlatego ona rozdaje. Ale ja niewiele wiem o stokrotkach, i o tym ilu-letnie one mogą być. Może to tak jak niezapominajki, na opakowaniu nasionek napisane, że 2-letnie, a kto ma w ogródku to mówi, że rosną i tyle, bo one się same rozsiewają.

Zapraszam na kawę
Ania
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 30, 2010, 21:17:26 »

Z tym też masz rację. Zresztą często trudno na balkonie przezimować takie rośliny, po Zimie najczęściej się już nie budzą Smile
Z nimi też trochę jak z Jukką, po kwitnieniu Roślina mateczna zamiera wytwarzając wcześniej liczne potomstwo Smile

Pozdrowienia!
Wiktor.  Smile
Mój album
Szymka
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 30, 2010, 21:28:31 »

Na balkonie trudno cokolwiek przezimować.  Mad Tym bardziej w taką zimę jaką mieliśmy w tym roku. Spośród bylin uchowała mi się tylko rogownica , którą parę dni temu dopadła mszyca Mad. Dlatego zastanawiam się czy w ogóle jest sens wysiewać takie rośliny jak stokrotki, niezapominajki czy nawet bratki. Chyba lepiej kupić na wiosnę gotowce.  Confused

Paprotki
Balkon
Działka

Zapraszam.  Kasia
jacki
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Maj 01, 2010, 00:15:32 »

moje takie

JeyDee
Administrator

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #18 : Maj 02, 2010, 23:30:36 »

A mnie się trafiły jakieś giganty cy cuś (śr. doniczki 20 cm) Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #19 : Maj 03, 2010, 14:01:01 »

To jest jedna Roślina?  Very Happy Piękne są te pełne kwiaty Smile

Pozdrowienia!
Wiktor.  Smile
Mój album
JeyDee
Administrator

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #20 : Maj 03, 2010, 14:14:34 »

A bo ja wiem czy jedna ? Confused Kupiona jako sadzonka za 2 zł.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Izabelaz
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 13, 2010, 20:04:52 »

Stokrotki powinny mieć wilgotną ziemię. Podlewać stokrotki wtedy gdy ziemia jest sucha. Stać powinny w półcienistym zakątku. Mam 12 lat i mam bardzo dużo stokrotek i wiem jak się nimi zajmować. W przyszłości chciałabym zostać ogrodniczką.  Very Happy  : Cool
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: