Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 10, 2019, 08:35:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szparagi  (Przeczytany 3430 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« : Kwiecień 18, 2011, 13:01:54 »

Witam

Właśnie zamówiłam na all 30 szt sadzonek szparagów . Czy może macie jakieś doświadczenie w uprawie tych przepysznych warzyw?
Bardzo lubię szparagi i zawsze zaopatrywałam się na rynku w gotowe już warzywka. Chciałabym spróbować swoich sił w ich uprawie na działce , czytałam że uprawa nie jest trudna.

chudziak
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2011, 22:28:25 »

Ja mam szparagi ok 12 karp. Musisz się liczyć z tym że przez pierwsze 2-3 lata  szparagów się nie zbiera bo karpy muszą się rozrosnąć .Ja posadziłam  je w rzędach o odstępię ok 1 metr a sadzonki ok 60 cm od siebie. Ponieważ wolę białe wypustki tio na wiosnę trzeba usypać wały nad nimi i kazdego dnia przejść i zebrać te które chcą się przebić na powierzchnie .Szparagi zbiera się do ok połowy czerwca a w młodych roślinach krócej. Po zbiorach wały się rozgarnia i pozwala się im rośną i wtedy masz piękny asparagus . Jesienią ścinasz wszystko przy ziemi i czekasz na następny sezon.
 A mogłabyś napisać ,od kogo  kupiłaś te sadzonki oraz jakiej odmiany no i za ile  w jakim są stanie  bo moje mają już ok 6 lat i za jakieś 2-3 będą do kasacji więc myślę już o zasadzeniu nowych by mieć z nich plon po tych właśnie 2-3 latach.

W moim wątku ogródkowym http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=19803.msg492898#msg492898   w tej odpowiedzi  Odpowiedz #20 : Lipiec 23, 2010, 19:12:49  jest zdjęcie moich szparagów  

slonko511
Aktywny
**

lubuskie strefa 7a

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2011, 07:46:03 »

Dziękuje Ci za odpowiedź. Odmianę którą kupiłam to Eposs płaciłam po 1 zł. za roczną karpę. Kupiłam od użytkownika eszparagi na all. Nie wiem czy mogę wkleić link do aukcji to wyślę Ci na PW. A z tych 12 karp to duże masz zbiory, bo ja kupiłam 30 sztuk i tak się zastanawiam czy nie przesadziłam, aczkolwiek uwielbiam szparagi i z konsumpcją nie będzie problemu. Ewentualnie zbieram wysokie słoiki po szparagach co kupuję zimą, to będę robiła zapasy na zimę. 
Z tym zbiorem po 2-3 latach to czytałam , trudno muszę uzbroić się w cierpliwość. Tylko jestem zła na siebie że wcześniej się nie zdecydowałam na uprawę szparagów. Działkę mam od trzech lat więc już by były pierwsze zbiory. Ale trudno, lepiej późno niż wcale.

Sylwia M.
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2011, 09:19:20 »

Kupowałam dwa lata temu na All karpy szparagów. Były bardzo ładne i duże, już nie pamiętam od kogo Confused Widzę, że w tym roku będziemy mieli pierwsze zbiory  Smile Poczytaj trochę na temat uprawy, wiem, że ziemię pod karpy trzeba dobrze przygotować (dawałam na dno dołków obornik - taki granulowany z ogrodniczego).
  30 sztuk, to sporo jak na jedną rodzinę Smile Zawsze można zaprawić,  ja  zamrażam.

chudziak
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 19, 2011, 13:03:29 »

Uważam ,że jak Twoje szparagi wejdą w szczyt "owocowania" to będziesz miała ich sporo Very Happy . Obornik zakopujemy w międzyrzędzia tak co 2-3 lata, gleby prze sadzeniem nie przygotowaliśmy bo wszystko było na szybko. Co do przetwarzania szparagów to nie wiem bo nigdy nie próbowałam -wszystko zjadamy na bieżąco

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #5 : Maj 26, 2017, 19:49:21 »

Jak tam Wasze szparagi? Udały się zbiory?

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: