Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 21, 2020, 06:20:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hoja  (Przeczytany 355980 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #960 : Maj 23, 2007, 22:22:35 »

Iwonko, napisz po angielsku do któregoś sprzedawcy z tego "szwedzkiego Allegro" (np. Anita123 [to prawie jak ja  Mr. Green ] i billdoggen przy haśle: "accepterade kopare" mają napisane: internationellt, co pewnie znaczy, że wysyłają na cały świat). Niektórzy mają napisane: inom Norden (co pewnie znaczy: tylko do krajów nordyckich) albo: inom Sverige (tylko w Szwecji), więc tych można sobie odpuścić. Jak byś dostała jakąś odpowiedź, to podziel się z nami informacją  Wink

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #961 : Maj 23, 2007, 22:25:35 »

Masz dobrze z tą palmiarnią na miejscu...  Rolling Eyes

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #962 : Maj 24, 2007, 09:55:17 »

Cytat: "Sirga"

Sirga powiem Ci, że ceny u "dolnyśląsk" sa bardzo wysokie, a jakość roślin bardzo różna. Jak trafisz!  Ja kupiłam u niej 2 sztuki i jedna (bella) przyszła chora i niedługo potem całkowicie opadła, a druga choć wyglądała tak sobie doszła do siebie. Ja zamówiłam u Mariusza hoję Tricolor i zapłaciłam za sodzonkę ok. 15 cm - 10 zł. Powiem tak wszystko w tym przypadku zależy od szczęści, ale jeśli będziesz zamawiała poczekaj aż skończą się upały - mogą tego nie przetrwać.

Z pozdrowieniami Magda:)
nutka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #963 : Maj 26, 2007, 18:36:55 »

witajcie,

próbowałam bezskutecznie przebić się przez wszystkie strony wątku o hoyach...nie dałam rady. Dotarłam do strony 50 a potem zaczęłam od 90...uffff - poddaję się, jestem chyba zbyt niecierpliwa..

Przypadkiem dostałam się na ten wątek, bo hoye nigdy mnie nie interesowały. Podobały mi się, ale zbyt wiele ich nie spotkałam i nikt ze znajomych nie ma tych kwiatków. Ale...Sąsiadka na czas wyjazdu poprosiła mnie o podlewanie kwiatów. Zresztą ona też dogląda moich, gdy wyjeżdżam. Zobaczyłam u niej sadzonki podkradzione z moich doniczek, więc postanowiłam podwinąc jej sadzonkę hoi - ot z ciekawości.

Teraz stoi w wodzie (bez węgla, bez włukien kokosowych), a ja pospiesznie chciałam coś doczytać o tych kwiatach...no i wpadłam po uszy. Nie myślałam, że to tak ogromna rodzina i że są tak piękne!! Chyba połknęłam haczyk....

Mam prośbę - trochę wywłowiłam z waszych postów, ale nadal nie wiem paru rzeczy. Chciałabym już wsadzić moją sadzonkę do ziemi. Ma takie malutkie korzonki - nie wiem czy czekać, aż korzonki bardziej podrosną, czy już to zrobić. Doczytałam, żeby wsadzić sadzonkę do mieszanki ziemi z piaskiem i do doniczki torfowej..(cokolwiek to jest Wink ).

Czy to oznacza, że potem tę doniczkę torfową trzeba wsadzić do normalnej doniczki (glinianej, plastikowej czy jakiej tam jeszcze..)

Czy jest jakieś zalecenie jaka powinna być doniczka dla hoi - płytka, czy raczej głęboka, duża, czy lepiej ciasna - chyba nie można zbyt często ich przesadzać, nie chcę więc za dużo przy nich manipulować..

Dam ją na okno południowo-zachodnie, mam żaluzje, więc w razie czego można zacienić.

Czy jak ją posadzę do ziemi to jeszcze nałożyć jej woreczek lub tp.? żeby się przyjęła?

Czy jeżeli docelowo chciałabym,żeby wisiała na ścianie, to od razu ją tam powiesić, czy pozwolić jej podrosnąć na parapecie?

Przepraszam że tyle tych pytań (i może banalne)ale to dla mnie nowość...

Pozdrawiam:)
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #964 : Maj 27, 2007, 16:08:14 »

Witam
Oto moja nowa Hoya tricolor która niedawno do mnie dotarła

Co do pytań powyższych to ja hoje wkładam do podłoża jak tylko pojawią się pierwsze korzonki, ustawiam ją w miejscu stałym dla danej rośliny, nie nakładam woreczka, doniczka standardowa, raczej wyższa niż szersza.
kaska
Aktywny
**

« Odpowiedz #965 : Maj 27, 2007, 17:48:24 »

Piękna hoja;)
kaska
Aktywny
**

« Odpowiedz #966 : Maj 27, 2007, 18:27:08 »

Teraz pochwalę się ja :P
Moja Lacunosa, którą kupiłam w Jankach była w bardzo złym stanie. Postanowiłam ją poobcinać i ukorzenić nowe sadzonki w wodzie. Długo nie musiałam czekać, a ona juz się odwdzięczyła. Wypuszcza nowe młode listki i do tego ma dość duże pączki kwiatowe :)
Sadzonka w wodzie też się szykuje do zakwitnięcia. ;)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd7b94f1f6fe0e2a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d379f0671d05190.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdf64d6172d3597c.html
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #967 : Maj 28, 2007, 11:39:58 »

O, to ci niespodzianka! Smile Brawo Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #968 : Maj 29, 2007, 16:09:34 »

Kasiu, super, że będzie Ci kwitła, no i ten zapach  Cool
Moja z kolei niedawno zakupiona hoja serpens też postanowiła zakwitnąć. Na razie doliczyłam się sześciu pąków. To dwa z nich:  
P.S. Ostatnie dwie sadzonki od p. Mariusza wypuściły korzonki (cummingiana i silver pink), więc niebawem je posadzę do ziemi  Very Happy

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #969 : Maj 29, 2007, 16:17:40 »

Monia ty nie zapomniałas o sadzonce dla mnie prawda Razz  Razz

Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #970 : Maj 29, 2007, 16:29:24 »

No, skąd  Cool  Jak ostatni kwiat opadnie, to coś z niej uszczknę  Wink

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
kaska
Aktywny
**

« Odpowiedz #971 : Maj 29, 2007, 17:21:55 »

Monia czy ja bym też mogła prosić ;)
Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #972 : Maj 29, 2007, 18:48:20 »

a ja podwędziłam teściowej 4 sadzonki hoji różowej ,wsadzilam w ukorzeniacz i do ziemi ciekawe czy sie przyjmą  Rolling Eyes
Swoja droga ja nie moge chodzic z kasą do palmiarni Very Happy dzisiaj poszłam dowiedzieć się o ceny hoji i passiflory (innych odmian niz niebieska) i wrócilam ze sporą gardenią,egzakum,i jakimis dwoma wynalazkami ktore dostalam za grosze (takie ciut do podratowania ale w dobrej kondycji Smile ) mówil mi nazwy ale nie pamietam  Rolling Eyes  ponoć żadkie ale ja tam nie wnikam.Bardzo spodobał mi sie kwiat pustyni były piękne spore kwitnace roślinki za ...15 zł  Shocked  oraz poprostu przepiękne kwitnące ogromne rajskie ptaki ,szkoda ze nie mam miejsca w mieszkanku na taki cud bo bym kupiła  Laughing  a po hoje mam sie zgłosic w polowie czerwca( i jak znam życie to nie tylko z hoją wrócę  Laughing )

Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #973 : Maj 29, 2007, 18:50:34 »

He, he, he, Sirga, witaj w klubie  Wink

Pozdrawiam Lidka
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #974 : Maj 29, 2007, 19:04:33 »

co do gardenii Wink przykryj ziemie kora drobna,to pomoze utrzymac wilgotnosc a takze kwasowosc ziemi.Podlewaj woda w ktorej moczony był kilka dni kwasny torf.I nie nawoz nawozem z wapniem Smile

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #975 : Maj 29, 2007, 19:06:37 »

a co do palmiarni.byłam wczoraj w ogrodzie botanicznym gdzie widziałam ogromne paprocie przeroznych rodzajow piekne flebodia rosnace na korze.....dzis w sklepie kupiłam microsorum Cool

Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #976 : Maj 29, 2007, 19:13:17 »

Pewnie da się coś załatwić  Wink  Mr. Green  A na koniec dnia jeszcze jedna niespodzianka: będzie też kwitła moja hoja lacunosa a jeden z tych pędów kwiatowych zaledwie tydzień temu przekwitł  Shocked  Very Happy

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
doroq
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #977 : Maj 29, 2007, 20:00:56 »

A ja że jestem na etapie raczkowania dałam się zrobić pani w ogrodniczym i kupiłam niby hoje tak przynajmniej miało być a okazało się że to Stefanotis

Dorota
Sirga
Aktywny
**

« Odpowiedz #978 : Maj 29, 2007, 20:12:54 »

Cytat: "kasia"
co do gardenii  przykryj ziemie kora drobna,to pomoze utrzymac wilgotnosc a takze kwasowosc ziemi.Podlewaj woda w ktorej moczony był kilka dni kwasny torf.I nie nawoz nawozem z wapniem  

Dziękuję za radę Smile jutro skocze do ciastoramy po kore Smile

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #979 : Maj 29, 2007, 22:10:21 »

A ja... poszłam dziś do Leroy'a po doniczki na amarylisy. A tam, wisiało coś opisane jako Hoya Ruby ... ale zupełnie inne niż Carnosa. Listki mniejsze (ale nie tak małe jak bella), lekko welurowe z wierzchu, po 2 razem na gałązce.. i co śmieszniejsze... korzonki przy każdej parze listków...

Z przyciętych ogonków popłyneło mleczko... czy to napewno hoya?
Nawet jak nie hoya.. to pokocham jak swoje..  Mr. Green

Za chwilę wstawię zdjęcie...

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #980 : Maj 29, 2007, 22:37:19 »

Zdjęcia:

Podrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #981 : Maj 29, 2007, 22:54:07 »

Przypomina hoję tsangii
a mnie podoba się ta
http://www.hoyor.net/gallery/praetorii/
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #982 : Maj 29, 2007, 22:58:42 »

Śmieszna, liście ma jak gardenia Smile

Wiszę Ci jedną hoye... (bella bardzo ładnie rośnie, dzięki), pomyśl czy Ci się podoba?
Ma długie pędy....

Zdecydowanie jednak musze ją najpierw umyć i udomowić...

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #983 : Maj 29, 2007, 23:00:35 »

Jeżeli to jest tsangii to mam jej sadzonkę, ruszyła z miejsca i puściła kilka nowych listków.
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #984 : Maj 29, 2007, 23:02:54 »

Masz rację, listki tak właśnie wyglądają, jakby kolorowe po brzegu.
http://www.myhoyas.com/Hoya%20tsangii%20min%20SV.htm

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #985 : Maj 29, 2007, 23:03:35 »

Ok, do następnej okazji...  Mr. Green

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #986 : Maj 30, 2007, 07:48:00 »

Cytat: "doroq"
A ja że jestem na etapie raczkowania dałam się zrobić pani w ogrodniczym i kupiłam niby hoje tak przynajmniej miało być a okazało się że to Stefanotis [url=http://img70.imageshack.us/img70/6905/hojank4.th.jpg]Obrazek[/URL]

Tak to właśnie jest z fachową obsługą. Ja ostatniuo jak byłam w Castoramie i spytałam w którym miejsu znajdę hoje pani zaprowadziła mnie również do Stefanotisa i twierdziła, że chyba się nie znam Laughing  Przemilczałam...

doroq
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #987 : Maj 30, 2007, 08:02:34 »

Będę miała nauczkę na następny raz. Smile.Jeden jest plus tego zakupu Stephanotis mi zakwitł zapach jest w całym mieszkaniu i od razu  Evil or Very Mad humor mi się poprawił. Pozdrawiam Dorota Very Happy

Dorota
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #988 : Maj 30, 2007, 08:04:00 »

No tak kwiatki potrafią zrobić duzo radości - nie masz co żałować Stepfanotis też jest piękny Very Happy

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #989 : Maj 30, 2007, 08:07:49 »

Mi pan wczoraj w kwaiciarni sprzedawał microsorum jako pteris,a jak probowałam go przekonac ze to bardziej nawet podobne do phlebodium niz do pteris to mi nie chcial kwiatka sprzedac Laughing Stwierdzil ze sie nie znam Cool

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: