Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 21, 2020, 06:49:32
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hoja  (Przeczytany 355982 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #690 : Maj 09, 2007, 10:49:02 »

powiedzcie mi ile moze wazyc mała paczuszka z ok 6 gałazkami hoi? Confused bo jedna osoba mi wkreca ze przesyłka do niemieck bedzie droga i bedzie kosztowała 20 euro Twisted Evil

kaska
Aktywny
**

« Odpowiedz #691 : Maj 09, 2007, 10:49:56 »

Ja tez czekam na infornacje od Mariusza i nic:(
Ela 10
Aktywny
**

« Odpowiedz #692 : Maj 09, 2007, 10:58:23 »

Kasiu moja ważyła 0,2 kg
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #693 : Maj 09, 2007, 11:01:27 »

no wlasnie,a taka paczka kosztuje 15 zł czyz nie ? Evil or Very Mad do kilograma 15 zł za granice

Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #694 : Maj 09, 2007, 11:02:58 »

Cytat: "kasia"
powiedzcie mi ile moze wazyc mała paczuszka z ok 6 gałazkami hoi? Confused bo jedna osoba mi wkreca ze przesyłka do niemieck bedzie droga i bedzie kosztowała 20 euro Twisted Evil

To ktos Cię chyba faktycznie wkręca, myslę że może 5-6 euro, ale na pewno nie 20!
Co do Belli to przelana nie jest, jak tylko przyszła sprawdziłam korzenie, stoi w jasnym miejscu (ale nie na słońcu), na półce obok okna z innymi hojami i tylko ona ma problem, reszta (carnosa, compacta, polineura, cumingeana i tricolor) czuja się i wygladają super!

Z pozdrowieniami Magda:)
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #695 : Maj 09, 2007, 11:16:35 »

bo hoja bella wymaga troszke innych warunkow niz inne hoje,nie umie magazynowac wody jak inne,trzeba ja czesciej podlewac,nie moze stac na ostrym słoncu.
Wydaje mi sie ze osoba u ktorej zamowiłam hoje poprostu ich dla mnie nie załatwiła i podajac tak ogromna kwote chce bym sama zrezygnowała zeby nie wyszło ze to ona nie wywiazała sie z umowy Sad a do tej pory mi nie wysłała bo sie bała do mnie wysyłac bo na wstepie chciałąm mniej wiecej znac koszty przesyłki...

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #696 : Maj 09, 2007, 11:18:16 »

Cytat: "Madziarra"
To ktos Cię chyba faktycznie wkręca, myslę że może 5-6 euro, ale na pewno nie 20!

Well... nie wkręca... priorytet tyle kosztuje....

do kilograma 15 zł za granice

Niestety nie.

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #697 : Maj 09, 2007, 11:30:07 »

Cytat: "tellerka"
Cytat: "Madziarra"

Well... nie wkręca... priorytet tyle kosztuje....

do kilograma 15 zł za granice

Niestety nie.

Pozdrawiam Smile

ale tak jest w cenniku poczty polskiej na stronie,dostałam paczki z Polski w ktorych były figurki z masy solnej,cos ponad kilogram,za przesyłke placiłam 20zł

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #698 : Maj 09, 2007, 11:36:03 »

Priorytet?

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #699 : Maj 09, 2007, 12:01:00 »

polecony

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #700 : Maj 09, 2007, 12:02:07 »

Polecony to w dodatku list.. stąd pewnie roznica w cenie.

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #701 : Maj 09, 2007, 12:03:44 »

no własnie,list moze byc paczka polecona Cool wtedy taniej i to jest to kartonik w niczym nie przeszkadza

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #702 : Maj 09, 2007, 12:10:01 »

hoi nie dostane.Napisałm do tej osoby ze byc moze roznica w cenie jaka ja znam a tym co ta osoba podała wynika z tego ze to był priorytet a ja chcialam polecony i ze w ten sposob moze byc to wysłane oto odpowiedz

Dnia 9-05-2007 o godz. 12:35..
> Rany, niech Pani czyta to, co piszę.
> Ostatnia moja przesyłka do Holandii:
> waga 1 kg. - opłata 72 złote
>
w takim razie podziekowalam

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #703 : Maj 09, 2007, 12:13:04 »

No przykro mi.....  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

Dziewczyny, ile kosztuje Was wysylka od niego do Polski?

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #704 : Maj 09, 2007, 12:15:42 »

Cytat: "tellerka"
No przykro mi.....  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad

Dziewczyny, ile kosztuje Was wysylka od niego do Polski?

Pozdrawiam Smile

moze nie piszmy od kogo,nie chce robic bigosu na forum,tylko przykro ze miesiac czekalam,a dopiero po powitrnej interwencji dostałam odpowiedz ze do mnie nie wysłano bo sie bano ze mi koszty przesyłki nie beda odpowiadac Laughing no jasne ze 80zzł mi nie odpowiada Rolling Eyes ale mozna mnie było poinformowac o tym miesiac wczesniej Evil or Very Mad

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #705 : Maj 09, 2007, 12:22:12 »

Kasiu, ale moze mozna zakombinować? Może ktoś zamówi więcej a Tobie wyśle tym listem poleconym? Kwestia tylko ile kosztuje od niego do polski...

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #706 : Maj 09, 2007, 12:33:13 »

bo hoja bella wymaga troszke innych warunkow niz inne hoje,nie umie magazynowac wody jak inne,trzeba ja czesciej podlewac,nie moze stac na ostrym słoncu.
Wydaje mi sie ze osoba u ktorej zamowiłam hoje poprostu ich dla mnie nie załatwiła i podajac tak ogromna kwote chce bym sama zrezygnowała zeby nie wyszło ze to ona nie wywiazała sie z umowy Sad a do tej pory mi nie wysłała bo sie bała do mnie wysyłac bo na wstepie chciałąm mniej wiecej znac koszty przesyłki...

Wiem, że wymaga innych warunków więc jest inaczej podlewana i nie stoi na słońcu jak pisałam w poprzednim poście. Wydaje mi się, że została juz zmarnowana przez osobę, która mi ja sprzedała, bo przyszła w złym stanie, a sprzedajaca wypiera się, że było wszystko w porządku Crying or Very sad

Z pozdrowieniami Magda:)
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #707 : Maj 09, 2007, 12:48:39 »

no tak,to własnie jest kupowanie przez net Rolling Eyes
co do hoi.Mi sie wydaje ze nawet dla mnie tej przesylki nie przygotował,mniejsza z tym,kupie od shirleya,z Hollandi.Ma wiekszy wybor,nie bede sie prosic,ale dziekuje tellerko za pomysł Smile

Ela 10
Aktywny
**

« Odpowiedz #708 : Maj 09, 2007, 12:49:03 »

Ja kupłam u tej samej osoby co ty Madziarra i  Crying or Very sad  mi padła. Była zarazona wełniowcem
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #709 : Maj 09, 2007, 12:51:53 »

moim zdaniem powinien byc na forum watek skarg,zeby było gdzie pisac jacy sprzedawcy sa nieuczciwi,ktos cos zle dosłał,sprzedał chore rosliny itp.Moze to ustrzeze innych?Na co prawda w Polsce nie kupuje ale innym sie moze przyda Cool

Ela 10
Aktywny
**

« Odpowiedz #710 : Maj 09, 2007, 13:01:58 »

Na innym forum jest taki dział o nieuczciwych sprzedawcach.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #711 : Maj 09, 2007, 13:02:54 »

Cytat: "hlavin"
Na innym forum jest taki dział o nieuczciwych sprzedawcach.

wiem,dlatego pomyslałam ze u nas tez sie takie cos by przydało Smile

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #712 : Maj 09, 2007, 13:14:31 »

Teoretycznie jest mozliwośc wpisania negatywnego komentarza na allegro... jeśli jednak choroba się ujawni po kilku dniach, a juz z radości że sie przesyłkę dostało wpisało sie komentarz, to przepadło.

Prosze więc wpisać dane tego allegrowicza w naszym wątku z ostrzeżeniami przed kupnem...  tutaj: Nasze Forum Evil or Very Mad

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #713 : Maj 09, 2007, 13:31:43 »

Ja też kupiłam na Allegro u sprzedawcy "dolnyslask" hoję tricolor zarażoną wełnowcem, ale jakoś udało mi się go zwalczyć (wełnowca nie sprzedawcę). Więcej u niego nie kupię, choćby miał sadzonki po 5 zł  Evil or Very Mad
Co do przesyłki, to wczoraj wysłałam do Kasi paczkę (do 1 kg) poleconym priorytetem za 15,- zł, więc nie wiem skąd taka kosmiczna cena  Shocked , a od p. Mariusza oczekuję paczki z 6-cioma sadzonkami  Very Happy

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #714 : Maj 09, 2007, 13:38:47 »

Cytat: "Monia123"
Ja też kupiłam na Allegro u sprzedawcy "dolnyslask" hoję tricolor zarażoną wełnowcem, ale jakoś udało mi się go zwalczyć (wełnowca nie sprzedawcę). Więcej u niego nie kupię, choćby miał sadzonki po 5 zł  Evil or Very Mad
Co do przesyłki, to wczoraj wysłałam do Kasi paczkę (do 1 kg) poleconym priorytetem za 15,- zł, więc nie wiem skąd taka kosmiczna cena  Shocked , a od p. Mariusza oczekuję paczki z 6-cioma sadzonkami  Very Happy

i ile płaciłas za przesyłke za te 6 sadzonek?bo ja tez chciałam 6

Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #715 : Maj 09, 2007, 14:11:54 »

Chciałam pokazać piękny kolor młodych listków u hoi australis Lisa (w tle liście dorosłe)  
I chciałam zapytać o taką rzecz: mam hoję carnosa (dostałam sadzonki od Aiszo  Very Happy  - na zdjęciu w doniczce), a kilka dni temu dostałam sadzonkę od znajomej (nie zna ona nazwy odmiany). Liście tej sadzonki są podobne do carnosy, ale bardziej wydłużone. Czy możliwe jest by carnosa miała liście w nieco innym kształcie, czy raczej mam inną odmianę?

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #716 : Maj 09, 2007, 14:18:38 »

Kasiu, przesyłka wynosi 8,- zł za te sześć sadzonek.

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #717 : Maj 09, 2007, 14:25:58 »

Moja carnosa z Castoramy z www.xxx.dk ma nieco bardziej 'okrągłe' liście nawet niż Twoje... Mam też taka jak Twoja, z jasnymi plamkami, ale nie mam pojecia co do nazwy...

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #718 : Maj 09, 2007, 14:27:54 »

Cytat: "Monia123"
wczoraj wysłałam do Kasi paczkę (do 1 kg) poleconym priorytetem za 15,- zł

Nie wiem co i jak wysłałaś... wg. cennika Poczty Polskiej paczka do 1 kg priorytet kosztuje 70 zł. Jaki kwitek dostałaś? Jak polecony, żółty na paczke czy biały na paczkę?

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #719 : Maj 09, 2007, 14:41:54 »

Wysłałam jedną sadzonkę, paczka leciutka. Pani na poczcie powiedziała, że poleconym priorytetem będzie taniej i dała mi do wypełnienia taką małą białą karteczkę (chyba jak polecony, ale na pewno stemplowała priorytet). Zapłaciłam 15 zł z groszami. Nie chce mi się wierzyć w te 70 zł, chyba, że paczka leciałaby specjalnie wynajętym czarterem  Wink

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: