Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpnia 14, 2020, 03:06:47
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hoja  (Przeczytany 364474 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Monia123
Gaduła

« Odpowiedz #600 : Kwietnia 22, 2007, 21:59:06 »

Aniu, czekamy na zdjęcia. Mam pytanie odnośnie h. bella: czy pęd może się rozgałęzić? (bo jeśli nie to moja w kąciku liścia wypuszcza kwiatostan  Laughing )
P.S. Aiszo, wszystkie trzy sadzoneczki od Ciebie wypuściły nowe pędy  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Serdecznie pozdrawiam,
Monia
Zielony misz-masz Moni
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #601 : Kwietnia 22, 2007, 23:48:15 »

Może, ale u mnie to się rzadko zdarza. Widziałaś moją bellę na zdjęciu? Mam to tylko na dwóch odrostach.  Bardzo się cieszę. Bo bella jest wredna do rozmnażania. Chyba, że dawałam niewłaściwym ludziom (napastliwym??? , upierdliwym????, dawałam po 10, 15 sadzonek i nic  Sad )

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #602 : Kwietnia 23, 2007, 01:20:30 »

A moją rozmnażam bez problemu w wodzie, rozgałęzia się bardzo ładnie po cięciu.
Na początku miałam z ukorzenianiem problemy ale pózniej jakoś mineły i teraz jest ok.
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #603 : Kwietnia 23, 2007, 11:02:06 »

Zgodnie z obietnicą. Kwiatostanów jest kilkanaście.

Ania.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #604 : Kwietnia 23, 2007, 14:29:23 »

Śliczna ta twoja bella, duża konkurencja dla mojej Mr. Green
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #605 : Kwietnia 23, 2007, 14:38:22 »

Robimy konkurs?  Laughing

Wiem, wiem, oczywiście że sie nie da.. bo dla każdej/ każdego swój kwiatek jest najpiekniejszy.. to jakby robic konkurs na dzieci Wink

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #606 : Kwietnia 23, 2007, 14:47:27 »

Czemu nie to ja do konkursu wstawię moja Hoya variegata Wink

Z roku na rok jest coraz ładniejsza, mam nadzieję że w przyszłym roku już zakwitnie.

A tak wyglądała jakiś rok, półtora temu ( jest różnica, prawda?)

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #607 : Kwietnia 23, 2007, 14:53:29 »

Ależ paskuda z Ciebie Wink teraz siedzę i zazdroszczę... (w pozytywnym sensie czyli też chcę mieć Wink)

To ile ma lat?

pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #608 : Kwietnia 23, 2007, 14:59:31 »

Coś koło 4 lat, przez rok czasu  nie rosła, bardzo się o nią martwiłam, pózniej zaczeła coś wypuszczać, ale najbardziej przyrosła w ostatnim roku i nadal wypuszcza sporo nowych pędów. Kupiłam ją razem z bellą w Monachium, u nas można było wtedy tylko pomarzyć o takich hoyach i pooglądać je w książkach, zazwyczaj w handlu oferowane były tylko zwykłe hoya carnosa.
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #609 : Kwietnia 23, 2007, 15:03:18 »

Świat się kurczy  Laughing
A przepisy fitosanitarne? Wink

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #610 : Kwietnia 23, 2007, 15:06:01 »

Przewiozłam je bez problemu autokarem przez granicę, kontrolerzy na granicy nawet się o nie nie pytali mimo iż stały w reklamówkach w moich nogach, miałam ze sobą tylko paragon, nic więcej.
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #611 : Kwietnia 23, 2007, 15:36:54 »

Cóż.. Europa Smile

Jak bedziesz ciąć to zrobimy aukcję... bo inaczej się dziewczyny pobiją Wink

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #612 : Kwietnia 23, 2007, 16:47:47 »

Raczej nie będę jej cieła, chcę żeby jak najbardziej się rozrosła Twisted Evil
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #613 : Kwietnia 24, 2007, 08:48:41 »

Aiszo (mieszkamy bardzo blisko), a może Petra czy jesteście w stanie podzielić się ze mną sadzonkami hoi belli. Moja chyba nie doczeka lata, kupiłam ją na allegro i już jak przyszła widziałam, że cos z nia nie tak Crying or Very sad . Miała lekko po żółknięte liście, które w końcu zaczęły opadać. Nie wiem co robić, ale chyba nie da się jej uratować Sad . Jeśli mogłybyście mnie wspomóc (bo bardzo chcioałabym żeby w mojej kolekcji była bella) byłabym ogromnie wdzięczna!!! Wink

Z pozdrowieniami Magda:)
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #614 : Kwietnia 24, 2007, 08:57:29 »

Nie ma sprawy, tylko musisz poczekać. Ona teraz kwitnie (na końcach pędów). Jak skończy, to się podzielę. A to trochę trwa.

Ania.
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #615 : Kwietnia 24, 2007, 11:00:28 »

Wiem, wiem kilka miesięcy, teraz zaczyna kwitnąć też moja carnosa. Z góry bardzo dziękuję i odezwę się za jakiś czas. Pozdrawiam Laughing

Z pozdrowieniami Magda:)
asjabc
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #616 : Kwietnia 24, 2007, 17:05:18 »

Witajcie,

przez pewien czas mnie nie było....sprawy służbowe...w czasie wyjazdu mój mąż pielęgnował kwiaty, część zawiozłam rodzicom. Skutek tego taki, że padła mi hoya bella, którą dostałam od pewnej dobrej duszyczki z tego forum (serdecznie ją pozdrawiam).
Poza tym skasował mi przez te 3 tygodnie gardenię i krotona. Zapomniał o podlewaniu bugenwilli i wywalił fuksję, bo suche gałęzie mu przeszkadzały. Padły moje ukochane fittonie  Sad
Zła jestem okrutnie...  Neutral  Crying or Very sad

Pozdrawiam wszystkich uśmiechniętych ludzi Smile
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #617 : Kwietnia 24, 2007, 17:16:20 »

to tak własnie jest...ja własnie teraz drże o moje kwiaty bo musze wyjechac na ponad tydzien,ostatnio straciłam przez to pare kwiatow,bo zanim znajoma dotarła by podlac kwiaty te niestety uschły..nie wiem jak poradza sobie moje paprocie,do tej pory podlewalam w razie potrzeby,2-3 razy w tygodniu a teraz znajoma przyjdzie tylko raz.Z hojami łatwiej,lepiej podsuszyc niz zalac.

tellerka
Administrator

« Odpowiedz #618 : Kwietnia 24, 2007, 20:35:14 »

No cóż... kwiaty kwiatami, ważne że małżeństwo przetwało  Mr. Green
Reszta do odbudwania Smile

Pozdrawiam Smile
PS też mam ten problem... 10 dni poza domem, co to będzie?!

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
asjabc
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #619 : Kwietnia 25, 2007, 09:09:33 »

Hej, dzięki za pocieszenie....moja bella zgniła, bo się mojemu coś poprzestawiało i podlewał ją co drugi dzień....pomyliło mu się z fittoniami chyba.... te ostatnie zasuszył
 Mad

Pozdrawiam wszystkich uśmiechniętych ludzi Smile
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #620 : Kwietnia 25, 2007, 10:05:48 »

Coż, nie wiem czy to będzie łatwe nauczyc faceta że ma palec w ziemie wtykać Wink Ja się nie podejmuję Wink

Ja też niestety musze się pogodzic z faktem, że ktoś wpadnie raz na 3 dni i podleje wszystko po kolei... ważne że wpadnie i podleje bo mam bardzo słoneczne mieszkanie Wink
Martwić sie będę potem.. Wink

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #621 : Kwietnia 25, 2007, 16:49:42 »

Eee, tam. Ja, jak wyjeżdżam, na doniczki kwiatków, które mają być podlane często naklejam nalepki. Reszta nie ma. Falka nie wolno podlewać. Ostatnio wszystkie przeżyły trzy tygodnie  Laughing  Laughing .

Ania.
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #622 : Kwietnia 25, 2007, 17:37:45 »

Dla wtajemniczonych
Hoje bella wysłałam dziś priorytetem, w piątek powinny być. Przepraszam za opóźnienie.
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #623 : Kwietnia 25, 2007, 19:49:34 »

przepraszam za off topic,jeszcze co do kwiatow w czaise urlopu.Nakleiłam kartki na doniczki co przy ilosci kwiatow w domu było nie lada wyczynem Laughing z informacja-nie podlewac,podlac obficie (paprocie), niewiele-ok pół szklanki,ok 2 łyzek Laughing ....i strzałki,,no normalnie tor przeszkód zrobiłam Rolling Eyes Alepodlewaczke o tym uprzedziłam Cool

klaudia 29
Aktywny
**

« Odpowiedz #624 : Kwietnia 25, 2007, 20:00:07 »

Super pomysły!!
Ja na szczęście zajmuje się kwiatami sama przez cały rok,tylko raz w roku jadę na trzy-cztery tygodnie na urlop,liczę wtedy na szwagierkę...
Ostatnio podlewała ona,ale teściowa przyszła i wydawało jej się,że kwiatki mają za sucho i podlała wszystkie jeszcze raz.W rezultacie po powrocie do domu zastałam na środku salonu doniczkę ze skrzydłokwiatem w misce do połowy w wodzie,a cisus stał w pełnym słońcu na tarasie.....oba kwiatki nie przezyły Evil or Very Mad  Crying or Very sad
Do tej pory serce mi się kraje....
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #625 : Kwietnia 25, 2007, 20:22:28 »

moja podlewaczka stosuje sie do moich rad Cool

klaudia 29
Aktywny
**

« Odpowiedz #626 : Kwietnia 25, 2007, 20:27:41 »

Ja też w tym roku zaznaczę by podlewała tylko jedna "podlewaczka"i zastosuję Twój sposób Kasiu z nalepianiem kartki na każdą doniczkę.
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #627 : Kwietnia 26, 2007, 08:43:46 »

Może to i dobry pomysl? Mój podlewacz powinien umieć przeczytać... Wink
Ale i tak postaram się przestawić kwiatki w mniej nasłonecznione miejsce .. zwłaszcza hoje.

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #628 : Kwietnia 27, 2007, 10:17:30 »

To jeszcze kilka zdjęć moich nabytków.

Hoya australis lisa

Hoya publicalyx

Hoya linearis

Hoya calycina

Hoya thompsonii

za rok czasu będę mogła sobie porównać czy ich zbytnio nie uszkodziłam będąc pod moją opieką Razz

p.s Madziarrka niestety ja już wszystkie sadzonki belli rozdysponowałam, narazie nie planuję kolejnego cięcia, ale jakby co to w razie w zostawię jedną dla Ciebie.
tellerka
Administrator

« Odpowiedz #629 : Kwietnia 27, 2007, 12:21:09 »

Po prostu przepiękne Smile

Pozdrawiam Smile

Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: